Close

Strona 18 z 391 PierwszyPierwszy ... 816171819202868118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 3909
  1. #171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Jak zgrywacie zdjęcia na komputer? czytnik czy przez usb z aparatu?

    Narazie zgrywam prosto z aparatu przez usb i strasznie się to ślimaczy... liczyłem na to, że po przesiadce z CF 30MB/s na XQD 440MB/s to będzie gigantyczny przeskok. Tymczasem... szału brak.
    Używam czytnika kart sony kupiłem w fotoplusie za 280 zł działa błyskawicznie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    czy ktoś już używał nieoryginalnych baterii? działa? warto kupować czy lepiej droższy oryginał?
    mam na myśli en-el15b
    używam z d750 działa bardzo dobrze

    - - - - kolejny post - - - - - -

    dng 11.1 używam działa

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Jak to jest z tym ustawianiem ostrości? czy z góry mam założyć, że obiektyw nie wymaga żadnego dopasowania ani w menu aparatu ani poprzez konsolę usb? Czy trzeba coś ustawić? Czy może jednak warto wyjustować obiektyw do aparatu?
    żaden z obiektywów nikkora nie wymagał korekcji ,włącznie z sigmami art -ale ja mam je nowe, ponoć te pierwsze wersje wymagają usb dock, af przy filmie działa rewelacyjnie ,można mieć zastrzeżenia do af -wykrywanie twarzy na przesłonach 1.6, 1.8 w ciemnych pomieszczeniach ,trafia ale nie jest to żyleta za to jak jest jasno to jest fajnie. Matryca jest ...ciekawa trzeba się przyzwyczaić i na nowo nauczyć się jej obrabiać na pewno nie jest tak samo jak w d750 ,próbuję podobnie obrobić po czym wracam do obrazka wyjściowego dodaje ostrości i obraz jest już dobry, jpeg z puszki są bardzo dobre ,balans ustawiam na ten z zachowaniem bieli, ale nie mam zamiaru robić na jpeg więc jeszcze się muszę nauczyć obrabiać rawy tak jak lubię. Będę po świętach na weselu i zobaczymy co warty jest Z6 w porównaniu z drugim body d750 ...na pewno cicha migawka i af mnie nie zawiodą ,ciekawe jak na sali, będę z kolegą który ma sony 7 III i i porównamy af . W sony af z wykrywaniem twarzy jest lepiej,ale to potwierdzę na sali jak będzie ciemniej . Co do ISO to pojawia się ziarno już od 3200 a szumy to nie wiem kiedy ,na 22 tys zero.
    Jeśli nie dotykałeś bezlusterkowca, nie bawiłeś się nim to rób zdjęcia tym co masz , jeśli pobawisz się nawet 30 minut to zachorujesz na niego
    Ogólnie trzeba trochę czasu na zaprzyjaźnienie się z nim. Za to prawie nie trzeba czytać instrukcji, nikon to nikon zawsze to samo nie trzeba się go uczyć. Pokrętło z przodu , to mniejsze ,malutkie, brak jednego przycisku który zmienił by af , trzeba oderwać się od aparatu lub zmieniać pokrętłem tym z przodu i z tyłu -używa się wtedy przycisku funkcyjnego fm1 lub 2 też nie jest to wygodne. Świetny aparat na wyjście i zrobienie takich szybkich zdjęć nocnych -oczywiście z ręki 1/50 f 2 i jest ostro bez szumów -jak z dobrego smartfona.

    I jeszcze jedno ,zanim go kupiłem siedziałem i czytałem oglądałem testy blogerów ,pasjonatów ... testy robią bo chyba muszą , należy brać pod uwagę kto i jak rzetelnie robi ten test. Co do naszych Polskich testów to też się dziwię, dawno już te portale powinny coś pokazać może nikt im nie chce zapłacić.
    Aparat to tylko narzędzie- klient nie zapłaci ci więcej bo masz nowy aparat robimy to dla własnego komfortu pracy.
    Ostatnio edytowane przez monochromatic ; 10-12-2018 o 23:08
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  2. #172

    Domyślnie

    Czyli nie ma możliwości zmiany trybu AF,a, bez odrywania aparatu od głowy ?

  3. #173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czyli nie ma możliwości zmiany trybu AF,a, bez odrywania aparatu od głowy ?

    Można zmienić kręcimy kółkiem z przodu i z tyłu , trzymamy przycisk funkcyjny fm2 i kołkiem przy oku zmieniamy af na S lub C lub M a kółkiem z przodu małym zmieniamy pole jakie chcemy i okiem sprawdzamy na co zmieniamy no ...pocieszę się tym ,że w sony też tego nie ma , można przyporządkować do U1 itd ale ...no właśnie . Pojedynczy af jest rewelacyjny ale gdy będę zmieniał na C to teoretycznie i praktycznie zmieniam to dwoma palcami ...może nie będzie tak źle . Gorzej jak będę chciał zmienić pole af -szybko bo np: af C z wykrywaniem twarzy jest fajny ale pewniejszy jest af C z szerokim polem mimo ,że instrukacja mówi co innego , np: Para ludzi idzie do Ciebie.
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  4. #174

    Domyślnie

    Dzięki za info.

    Panowie, a jak wygląda kolor wyjściowy z tych aparatów, jak się prezetuje skóra. Wiadomka że w RAWie wszystko idzie zmienić, ale wiadomo że przykładowo z d750 trzeba było się nauczyć pokombinować. To tutaj jak to wygląda?

  5. #175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek5555 Zobacz posta
    Też myślałem o duracell. Dużo pozytywnych opinii.
    Wkońcu zdecydowałem się na oryginalny nikon en-el15a.
    W razie gdyby coś się stało z baterią to da Nikonowi argument żeby nie uznać gwarancji.
    Niewielka oszczędność na chińczyku a potencjalnie duży ból głowy.

    Cytat Zamieszczone przez monochromatic Zobacz posta
    Używam czytnika kart sony kupiłem w fotoplusie za 280 zł działa błyskawicznie
    dzięki. też już zamówiłem na amazonie za 40€ sd i xqd w jednym.

    Jeśli nie dotykałeś bezlusterkowca, nie bawiłeś się nim to rób zdjęcia tym co masz , jeśli pobawisz się nawet 30 minut to zachorujesz na niego
    za późno

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czyli nie ma możliwości zmiany trybu AF,a, bez odrywania aparatu od głowy ?
    Cytat Zamieszczone przez monochromatic Zobacz posta
    Można zmienić kręcimy kółkiem z przodu i z tyłu , trzymamy przycisk funkcyjny fm2 i kołkiem przy oku zmieniamy af na S lub C lub M a kółkiem z przodu małym zmieniamy pole jakie chcemy i okiem sprawdzamy na co zmieniamy no ...pocieszę się tym ,że w sony też tego nie ma , można przyporządkować do U1 itd ale ...no właśnie . Pojedynczy af jest rewelacyjny ale gdy będę zmieniał na C to teoretycznie i praktycznie zmieniam to dwoma palcami ...może nie będzie tak źle . Gorzej jak będę chciał zmienić pole af -szybko bo np: af C z wykrywaniem twarzy jest fajny ale pewniejszy jest af C z szerokim polem mimo ,że instrukacja mówi co innego , np: Para ludzi idzie do Ciebie.
    Jest. albo przycisk programowalny jak napisał kolega, albo przycisk i
    Jedyny wymóg to nauczyć się guzikologii i dopasować skróty klawiszowe na to co się chce

    Są jeszcze tryby U1,U2,U3
    nie wiem czy nie szybciej byłoby przełączyć tryb niż się bawić

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Panowie, a jak wygląda kolor wyjściowy z tych aparatów, jak się prezetuje skóra. Wiadomka że w RAWie wszystko idzie zmienić, ale wiadomo że przykładowo z d750 trzeba było się nauczyć pokombinować. To tutaj jak to wygląda?
    niestety rozchorowałem się następnego dnia po zakupie i teraz mogę sobie cykać foty co najwyżej żyrandola

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Strasznie fajnie działa snapbridge. Dzielenie się zdjęciami na gorąco, możliwość zdalnego włączenia nagrywania czy zrobienie zdjęcia - mega
    Do tego dla wszystkich którzy obawiają się o brak drugiego slotu - można ustawić, żeby każda fotka odrazu leciała na telefon. Pobieranie danych gps z telefonu. REWELACJA
    Do tego tryb silent oraz tryb elektronicznej przedniej kurtyny - mega.
    Auto WB - bajka. No i odchylany ekranik ze świetnym ostrzeniem. Rewelacja po prostu

    Bardzo cieszy ten aparat
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #176

    Domyślnie

    Ale wysyłając zdjęcia na telefon, inne urządzenie jest zużywana bateria. :/

  7. #177

    Domyślnie

    dzięki. też już zamówiłem na amazonie za 40€ sd i xqd w jednym. Dobry pomysł .

    Kiedyś byłem w Tajlandii miałem wtedy Nikona d600 i balans skóry Nikona był bez zarzutu Czy w z6 skóra lepiej wychodzi na wstępie ? Nie wiem. Podobnie jak w całej rodzinie Nikona. Nie można też powiedzieć czy zdjęcia portretowe zrobione Z6 i D750 w przedziale Iso 100-2000 które będą lepsze , nie widzę różnicy . Na razie jestem przyzwyczajony do plastyki d750 która ma swój czar. W Z6 matryca ma jeszcze większą rozpiętość -ale to moja subiektywna ocena i jeszcze muszę porobić dwoma aparatami by powiedzieć ,że to prawda. Takie mam odczucia.

    Co do slotu jednej karty...zgranie 64 GB na zleceniu zajmuje 3 minuty przez port 3 USB więc za
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  8. #178

    Domyślnie

    Co do slotu jednej karty...zgranie 64 GB na zleceniu zajmuje 3 minuty przez port 3 USB więc za
    Można zgrać w 3 minuty, ale żeby zabezpieczyć się przed utratą danych, musiałbyś co jakąś chwile robić kopie, a ja przecież nie będę wyciągał cyklicznie komputera w trakcie zlecenia, żeby zabezpieczyć z każdego momentu reportażu ślubnego zdjęcia, czy targać ze sobą laptopa i na sesji co godzine zgrywać foty. Mając drugi slot, robię zdjęcia i nie zawracam sobie głowy takimi sprawami.

    Nigdy nie zepsuła się karta. Dlatego nigdy nie zagłębiałem się w to mocno, zawsze robiłem na jedną kartę RAW a na drugą robiłem kopie JPG. Ale bywały momenty, że w drugiej karcie musiałem zmienić na przepełnienie, bo było więcej materiału niż się spodziewałem, i zawsze w takich momentach, gdy włączałem przepełnienie, zamiast kopi zapasowej, przychodziła brzydka myśl z dreszczykiem emocji, że nie będzie kopii zapasowej na drugiej karcie i może się coś stać... Dlatego, nawet jeśli ta karta nie wysiądzie, to wiem że dla mnie drugi slot daje mi komforty psychiczny i uwalnia mnie z czarnych myśli i pozwala na spokojniejszą prace.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-12-2018 o 11:56

  9. #179

    Domyślnie

    Wreszcie jest łatka do Lightrooma, która dodaje natywne wsparcie dla Z6. Właśnie sprawdziłem - działa
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #180

    Domyślnie

    Jakim programem można przeglądać plik nef z Nikona Z6 , wcześniej używałem Viw NX2 a teraz ?
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

Strona 18 z 391 PierwszyPierwszy ... 816171819202868118 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •