Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie samyang 14 luźny pierścień ostrości

    Witam.
    Ostatnio podpiąłem samyanga 14 pod pełną klatkę i się zdziwiłem. Obiektyw nie ostrzył na nieskończoność. Na dx fotografowałem nim trochę gwiazdy i na ostrość nie narzekałem. Poszukałem w internetach i na yt jest poradnik jak skalibrować te obiektywy. Zrobiłem wszystko jak w filmie no i ostrość była... Była raz a po kręceniu pierścieniem nagle nie było a później znów była. Szukałem przyczyny i okazało się że cały pierścień ostrości wraz z gumą aż do osłony przeciw słonecznej ma luz około 1 lub 2 mm. Gdy docisnę pierścień w stronę osłony to ostrość jest gdy go cofnę ostrości brak. Nie mogę znaleźć żadnego info o takim problemie w necie więc chciałem zapytać czy ktoś się spotkał z takim luzem. Jeśli tak to czy ktoś wie jakie mogły by być koszty naprawy w serwisie :/ Nie mam nigdzie w okolicy serwisu blisko musiał bym albo do Katowic albo Krakowa jechać a do jednego albo drugiego mam godzinkę... Dlatego pytam najpierw tu bo nie chce specjalnie gonić a nie muszę tego szybko zrobić...
    Wersja obiektywu to Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC.

    1008702.jpg

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Z Twojego opisu problemu wynika że obiektyw prawdopodobnie rozkręcił się. Niestety bez obejrzenia trudno coś więcej powiedzieć.
    Jedyne co mogę zaproponować to przesłanie go naszego serwisu, na bezpłatny przegląd z diagnostyką, po której zdecydujesz czy mamy go naprawiać czy też odesłań bez naprawy.

  3. #3

    Domyślnie

    A nie jest to przypadkiem tak jak w niektórych Tokinach? Tam przesuwanie tego pierścienia włącza lub wyłącza AF.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie tu jest tylko manual focus który się ustawia kręcąc pierścieniem. Na razie się najwyżej wstrzymam i jak będę w Katowicach to podjadę na jakiś serwis żeby zobaczyli.

  5. #5

    Domyślnie

    Ten obiektyw łatwo się rozkręca (w sensie sam z siebie). Ale naprawa jest stosunkowo łatwa. Zwykle jednak nie ma widocznych luzów, tylko przestawia się skala.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem. skalę poprawiłem ale cały pieścień się rusza lekko w strone soczewki i mocowania tak jak by w środku ze soczewką przez co zmienia się jej odległość i traci ostrość jeśli nie docisne pierścienia w stronę przedniej soczewki.

  7. #7

    Domyślnie

    Oj dzisiaj sobie chyba kupię łopatkę archeologa na forum

    Na czym zakończyła się przygoda z Twoim obiektywem? Do mnie właśnie dotarła używka z podobnym mankamentem i nie wiem, czy ją zwracać. Naprawiałeś to? Jaki był koszt usługi?

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem to samo w Sami-e 10 mm/2,8 na pierścieniu powyżej czerwonego ringu, są trzy maleńkie otworki fi 2mm. Znajdują się tam śrubki które ustalają położenie pierścienia ostrości, wystarczy delikatnie (!) je dokręcić tak aby skala się pokryła i jest ok ! 15 minut pracy, a strachu co niemiara - bez serwisu - gratis

Podobne wątki

  1. NIkkor AF-S 18-55mm luźny pierścień
    By stawnasto in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 15:34
  2. Luźny pierścień M/A Nikkor 80-200D ED
    By mini21 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 15:36
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 11:47
  4. sigma 17-70 jak naprawić lużny pierścień?
    By totmes in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 19:44
  5. 18-105VR, pierścień ostrości
    By Kazek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •