Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Aby nie zakładać nowego tematu chciałem zadać takie samo pytanie zestaw D7200 + sigma 17-50 f2.8.
    Zrobiłem klika zdjęć testowych za pomocą FocCal 2.0xl i wg mnie mam FF. (ustawienie F2.8 na krótkim, długim końcu i pośrodku)
    Jestem świeży w tym temacie. Czy wg was obiekty wymaga kalibracji?
    Dziękuję za uwagi.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0929.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	4,18 MB
ID:	17029Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0929.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	4,18 MB
ID:	17029Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0928.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	5,15 MB
ID:	17030Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0927.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	5,08 MB
ID:	17031

  2. #12

    Domyślnie

    Dziś zrobiłem nowy test. Nie wiem, jak dla mnie nie wygląda to za ciekawie ;/ Być może przesadzam, ale na żadnej ogniskowej, a w sumie robiłem na 4 ogniskowych, nie złapało ostrości na gazetce. Tło w tle też rozmazane. Być może tak ma być i jak wyolbrzymiam.

    Czas 1/30, f/2.8, ISO 400 dla 17mm i 28mm
    Czas 1/40, f/2.8, ISO 400 dla 35mm i 50mm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17mm.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	2,64 MB
ID:	17034

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28mm.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	2,07 MB
ID:	17035

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35mm.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	2,16 MB
ID:	17036

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50mm.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	1,99 MB
ID:	17037

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Quatspot Zobacz posta
    Tło w tle też rozmazane.

    Tło w tle... Chyba się kwalifikuje na złote usta
    Jakim punktem ustawiałeś ostrość na tych zdjęciach? Bo mi to wygląda na centralny, czyli ostrość na kartonie, czyli front focus na każdym zdjęciu. Nie szkoda migawki na takie cuda? W poniedziałek nadajesz aparat z obiektywem, w kolejny poniedziałek robisz zdjęcia bez myślenia - trafił, czy też nie...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta

    Tło w tle... Chyba się kwalifikuje na złote usta
    Jakim punktem ustawiałeś ostrość na tych zdjęciach? Bo mi to wygląda na centralny, czyli ostrość na kartonie, czyli front focus na każdym zdjęciu. Nie szkoda migawki na takie cuda? W poniedziałek nadajesz aparat z obiektywem, w kolejny poniedziałek robisz zdjęcia bez myślenia - trafił, czy też nie...
    Hehe tło w tle to taka gra słów wynikająca z małej irytacji. Tak, centralny punkt ostrości na środek. Migawki mi nie szkoda, kupiłem to body żeby robić nim zdjęcia, a nie podziwiać jak leży na półce.

    Czyli Twoim zdaniem kwalifikuje się to do kalibracji?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Quatspot Zobacz posta
    Hehe tło w tle to taka gra słów wynikająca z małej irytacji. Tak, centralny punkt ostrości na środek. Migawki mi nie szkoda, kupiłem to body żeby robić nim zdjęcia, a nie podziwiać jak leży na półce.

    Czyli Twoim zdaniem kwalifikuje się to do kalibracji?
    Możesz spróbować na mikroregulacji najpierw, bo ten front focus widać na każdym z tych zdjęć. Ale mi by się nie chciało, właściwie nawet jak widzę, że sobie z Sigmą poradzę dockiem, to wysyłam, bo mam większe poczucie spokoju Ja dodatkowo potrzebuję mieć zawsze pewność, że ze wspomaganiem z lampy szkło będzie trafiać, więc zawsze wysyłam aparat, szkło i lampę i proszę o kalibrację i sprawdzenie poprawności działania ze wspomaganiem z lampy. Miałem skalibrowaną przez siebie Sigmę 17-70, nie miałem wrażenia żeby było coś z nią nie tak, ale mam większe poczucie spokoju

  6. #16

    Domyślnie

    Wysłałem. Kalibracje Sigma przeprowadziła źle. Musiałem dokaliborować dockiem sigme 18-35 znowu, i to wartościami typu -15 dla kazdej ogniskowej.

    Wyśle ponownie jak bede mial czas, i brak pracy. Mi kaliborwali od 6 pazdziernika do 24.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Możesz spróbować na mikroregulacji najpierw, bo ten front focus widać na każdym z tych zdjęć. Ale mi by się nie chciało, właściwie nawet jak widzę, że sobie z Sigmą poradzę dockiem, to wysyłam, bo mam większe poczucie spokoju Ja dodatkowo potrzebuję mieć zawsze pewność, że ze wspomaganiem z lampy szkło będzie trafiać, więc zawsze wysyłam aparat, szkło i lampę i proszę o kalibrację i sprawdzenie poprawności działania ze wspomaganiem z lampy. Miałem skalibrowaną przez siebie Sigmę 17-70, nie miałem wrażenia żeby było coś z nią nie tak, ale mam większe poczucie spokoju
    Rozumiem, dzięki wielkie za pomoc. Tylko czytałem gdzieś na Facebookowej grupie, że najpierw powinienem wysłać body z Nikkorem żeby Nikkora skalibrować do D7200, a dopiero później żeby Sigme skalibrowali do body. Nie wiem czy ta kolejność ma znaczenie i czy ewentualnie nie przestrzeganie tego pociągnie za sobą jakieś skutki. Czy to nie ma znaczenia i mogę od razu wysłać body z Sigmą do kalibracji?

    A czy front focus na każdej fotce jest niepożądany? Co myślisz? Powinien być czy nie?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrS Zobacz posta
    Wysłałem. Kalibracje Sigma przeprowadziła źle. Musiałem dokaliborować dockiem sigme 18-35 znowu, i to wartościami typu -15 dla kazdej ogniskowej.

    Wyśle ponownie jak bede mial czas, i brak pracy. Mi kaliborwali od 6 pazdziernika do 24.
    W drewnianym kościele możesz cegłą oberwać... A tak na poważnie - Sigma 18-35 to jedyne szkło, które miałem trzy razy na testowaniu i go nie kupiłem... Zachowywało się nieprzewidywalnie i nie mogłem się do niego przekonać. Kalibrowałem je dockiem. Znajomy był zadowolony z efektów i miał prawo, bo szkło jest świetne, ostre. Ale dla mnie w warunkach w których go używałem potrafiło zrobić numery, dzięki którym wybrałem wtedy Nikkora 17-55 2.8. Natomiast Sigma 50-100 Art była łatwa do skalibrowania w każdym zakresie poza dystansem ostrzenia 6-8 m. Tam była loteria BF/FF. Serwis zrobił to idealnie, szkło jest pewne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Quatspot Zobacz posta
    Rozumiem, dzięki wielkie za pomoc. Tylko czytałem gdzieś na Facebookowej grupie, że najpierw powinienem wysłać body z Nikkorem żeby Nikkora skalibrować do D7200, a dopiero później żeby Sigme skalibrowali do body. Nie wiem czy ta kolejność ma znaczenie i czy ewentualnie nie przestrzeganie tego pociągnie za sobą jakieś skutki. Czy to nie ma znaczenia i mogę od razu wysłać body z Sigmą do kalibracji?
    Kalibracja w Sigmie nie ma znaczenia z punktu widzenia aparatu i jego pracy z innymi szkłami. Jeżeli chcesz sobie wzorcowo skalibrować wszystko, to oczywiście najlepiej zrobić tak, że najpierw aparat i Nikkory do wzorca, później Sigma do aparatu. Ale jak to jest Twój jedyny aparat, to nie ma to sensu raczej.

    Cytat Zamieszczone przez Quatspot Zobacz posta
    A czy front focus na każdej fotce jest niepożądany? Co myślisz? Powinien być czy nie?
    Czy to front, czy back focus nie powinien występować wcale. To nigdy nie jest pożądany efekt

  9. #19

    Domyślnie

    Niby tak, ale jednak gdyby nie FF czy BF to większość zdjęć wyglądała by tak samo, a jednak te dwie przypadłości podczas fotografowania to często kwintesencja dobrego zdjęcia. Zrobię tak jak piszesz, najpierw spróbuję skalibrować szkło z poziomu aparatu, a jak by coś, to wyślę na kalibrację do Sigmy. Dzięki za pomoc i poświęcony czas. Gdyby coś jestem w kontakcie.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Quatspot Zobacz posta
    Niby tak, ale jednak gdyby nie FF czy BF to większość zdjęć wyglądała by tak samo, a jednak te dwie przypadłości podczas fotografowania to często kwintesencja dobrego zdjęcia.
    Absolutnie! Jeżeli wybrany przeze mnie punk ostrości jest na pudełku leżącym na fotelu, to ostre na zdjęciu ma być pudełko, a nie poręcz przed pudełkiem na boku fotela. Jeżeli robię zdjęcie modelce na tle krzaka, to ostrość ma być na modelce, nie na krzaku BF/FF to coś co musi być wyeliminowane jeżeli występuje.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7200 + Sigma 17-50 - czy jest wymagana kalibracja ostrości ?
    By muzykcb in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-12-2017, 09:17
  2. D5500 + SIGMA A 18-35MM F/1,8 DC HSM Czy D7200 + SIGMA 17-50MM F/2.8 EX DC OS HSM
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 12:33
  3. Sigma 100-300 F4 - Potrzebna kalibracja ?
    By rusio18 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 19:58
  4. D200 - czy po czasie potrzebna kalibracja?
    By Fotjaro in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 23:19
  5. Sigma 70-200 kalibracja ?
    By Piotrek Charchuła in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •