Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Coś nowszego za starego N D60

    Witam,

    Kurde dawno mnie tu nie było cho cho... przyszła pora żeby moja amatorska kariera zaczęła się kręcić troszkę dalej... Postanowiłem zabawić się i sprawić sobie nowszą lub też całkowicie nową zabawkę w związku z pewnymi planami o czym za chwilę.

    Od dość dawna używam poczciwego Nikona D60, z jakże fajnym obiektywem jakim jest Tamron 17-50 f2.8, do tego grip żeby się fajniej w ręku trzymało.

    Plany miałem różne od zakupu samego body pokroju D7200/7100, przez ostatnie przemyślenia a może choroba jakiś bezlusterkowiec... i tu zaczynają się moje zmagania z samym sobą więc zwracam się z prośbą o nakierowanie w miejmy nadzieje dobrą stronę.

    Amatorsko sobie fotografuje :P to już wiecie był nawet człowiek na weselu u znajomego za miskę ryżu :P ale nie o tym mowa, planuje zrobienie sobie w domu mini studia z nastawieniem na tak zwaną fotografię rodzinną (dzieci, noworodki etc.), następnie rozszerzenie usług o fotografię produktową.

    Studio oczywiście w pełni mobilne w domu salon z możliwością szybkiej aranżacji do potrzeb studia ma wymiary około 4m x 5.5m do 7m (w zależności od ustawienia rogówki :P), na początek poczyniłem zakup tła nie bijcie (1,5m na 2,5m chyba nie pamiętam lecą dwa z chin) z zastosowaniem do portretu dla dzieci. Do tego myślę o oświetleniu błyskowym na lampach systemowych z softboxami 60x60.

    Kurczę i moje pytanie co lepiej wybrać na początek czy inwestować w powiedzmy D7100/7200 czy może naprawdę przewalić system kupić bezlusterkowca i mieć większa mobilność w wakacje?

    Co polecacie?
    Nikon D60; Sigma 70-300 f4-5,6; Tamron 17-50 f2,8 VC; Nissin Di622 Mark II;

  2. #2

    Domyślnie

    A może lepiej w FX, np D750 ?

    Nie to żebym miał coś do DX ale na FX zyskał byś np. na GO i ISO. A skoro masz na tym zarabiać to i tak pójdzie w koszty
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    A może lepiej w FX, np D750 ?

    Nie to żebym miał coś do DX ale na FX zyskał byś np. na GO i ISO. A skoro masz na tym zarabiać to i tak pójdzie w koszty
    Przecież studio bedzie oświetlał i raczej uzywał statywu a nie robił po ciemku więc raczej czym niższe ISO będzie używał.

  4. #4

    Domyślnie

    Hmm... No nie chciałem poruszać tematu FX, bo też patrzyłem i ślina leci... A budżet też ogranicza jako jeszcze hobby walczę do 4000-4500 zł. Więc w FXa chyba troszkę nie styknie bo jeszcze zmiana obiektywu do tego...

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D60; Sigma 70-300 f4-5,6; Tamron 17-50 f2,8 VC; Nissin Di622 Mark II;

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Croix Zobacz posta
    A budżet też ogranicza jako jeszcze hobby walczę do 4000-4500 zł. Więc w FXa chyba troszkę nie styknie bo jeszcze zmiana obiektywu do tego...
    Spokojnie kupisz D700 i do niego Tamrona 28-75 2.8, który optycznie i tak jest lepszy od Twojego 17-50 2.8. A jak będziesz miał szczęście, to znajdziesz D610. Jak chcesz jakościowo dobrze, to tani Nikkor 50 1.8G. Oczywiście możesz kupić D7200, ale Tamrona i tak wymienisz, bo okaże się słaby i za chwilę dojdziesz do wniosku, że lepiej było w FXa wejść.

Podobne wątki

  1. Nikon d80 zmiana na coś nowszego
    By domino98 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 19:43
  2. FE2 czy cos nowszego?
    By conik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 19:28
  3. [ Krajobraz ] U starego młyna
    By iranio in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 09:02
  4. [ Reportaż ] ze starego albumu
    By matool in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 20:52
  5. coś małego, coś starego
    By kristof05 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 16:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •