Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    @irek6311, ja mam sprawę zupełnie nie fotograficzną.

    Często zastanawia mnie robienie z tego typu rzeczy rezerwatu/zabytku/muzeum itd.

    Jeśli nadaje się na teren do zabawy rowerami, motocyklami, samochodami terenowymi to jak najbardziej udostępnić. Lepiej by tutaj się wygłupiali niż w lesie.
    Jako tor może zarabiać dla gminy czy miasta, teraz leży i generuje koszty ochrony. Gdzie to ma sens?
    Chronić powinno się miejsca czyste. To kupa odpadów, bez względu na to co będą wymyślać miejscowi fani kopalń.

    PS.
    W samej kopalni byłem i bardzo mi się podoba.

    I tu pytanie, jak zapatrują się na to miejscowi?

  2. #12

    Domyślnie

    No nic, pewnie teraźniejsze wysypiska śmieci będą w przyszłości pomnikami UNESCO


    Czego to ludzie nie wmyślą
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  3. #13

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    @irek6311, ja mam sprawę zupełnie nie fotograficzną.

    Często zastanawia mnie robienie z tego typu rzeczy rezerwatu/zabytku/muzeum itd.

    Jeśli nadaje się na teren do zabawy rowerami, motocyklami, samochodami terenowymi to jak najbardziej udostępnić. Lepiej by tutaj się wygłupiali niż w lesie.
    Jako tor może zarabiać dla gminy czy miasta, teraz leży i generuje koszty ochrony. Gdzie to ma sens?
    Chronić powinno się miejsca czyste. To kupa odpadów, bez względu na to co będą wymyślać miejscowi fani kopalń.

    PS.
    W samej kopalni byłem i bardzo mi się podoba.

    I tu pytanie, jak zapatrują się na to miejscowi?
    Ja jak najbardziej jestem za ochroną takich miejsc, jest "Sportowa Dolina" niedaleko, tam mogą się wyszaleć ci na kładach i motorach crossowych, kamieniołom po zamkniętych zakładach wydobycia dolomitu, zniszczyć można coś szybko, tu na Śląsku mało takich miejsc, więc trzeba o nie dbać, jakby nie pilnowano to "Bukowy Las" też by fani kładów czy innego sprzętu zniszczyli, co się dzieje tam może to trochę naświetli http://www.straznicyczasu.pl/viewtop...a25c30e4e1bf3a

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    @irek6311, ja mam sprawę zupełnie nie fotograficzną.

    Często zastanawia mnie robienie z tego typu rzeczy rezerwatu/zabytku/muzeum itd.

    Jeśli nadaje się na teren do zabawy rowerami, motocyklami, samochodami terenowymi to jak najbardziej udostępnić. Lepiej by tutaj się wygłupiali niż w lesie.
    Jako tor może zarabiać dla gminy czy miasta, teraz leży i generuje koszty ochrony. Gdzie to ma sens?
    Chronić powinno się miejsca czyste. To kupa odpadów, bez względu na to co będą wymyślać miejscowi fani kopalń.

    PS.
    W samej kopalni byłem i bardzo mi się podoba.

    I tu pytanie, jak zapatrują się na to miejscowi?
    To jest jeszcze nic... w Krakowie do ewidencji zabytków wpisany jest pas startowy po starym lotnisku... kawał wylanego betonu/asfaltu.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    tu na Śląsku mało takich miejsc, więc trzeba o nie dbać
    Ale co jest wspaniałego, czy choćby ciekawego w tej hałdzie?

  6. #16

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Ale co jest wspaniałego, czy choćby ciekawego w tej hałdzie?
    Kawałek historii Tarnowskich Gór, niedaleko Kopalnia Zabytkowa, jakby nie patrzeć cały teren od Suchej Góry do Rept Śląskich to wiekowy drzewostan/sztolnie/kamieniołomy, jest trochę tego, to że kogoś to nie interesuje nie znaczy że te tereny i obiekty są nic nie warte, czasu mam mało to niewiele fotografuję te okolice, trochę zdjęć wrzucałem ale serwery znikły a kopie przepadły.

  7. #17

    Domyślnie

    No właśnie:

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    niedaleko Kopalnia Zabytkowa, jakby nie patrzeć cały teren od Suchej Góry do Rept Śląskich to wiekowy drzewostan/sztolnie/kamieniołomy
    dbanie o takie rzeczy rozumiem. Ale to jest kupa odpadów z kopalni. To że ktoś się tam bawił jako dziecko, nie powoduje że ta rzecz nabiera wartości. Czasem mam wrażenie, że niektóre tereny są chronione tylko dlatego, że ktoś we władzach terenowych ma do nich sentyment.
    Ciągle gdzieś kopalnie kończą wydobywanie surowców. Czy każdą hałdę należy objąć ochroną, czy dopiero po 20/30/50 latach?

    Uważam że jeśli jest taka możliwość to dawne tereny przemysłowe powinny służyć ludziom. Mogą być miejscem zabaw, kempingiem, czy torem dla terenowych samochodów. Zaraz się okaże że jedynie chodniki na osiedlach i place zabaw są dla wszystkich. Reszta jest pod ochroną bo coś tam kiedyś było. Wszędzie gdzie żyli ludzie zostały po nich ślady. Resztki zabudowań, opuszczone sady, dawne wyrobiska... A ludzi jest coraz więcej i gdzieś się muszą mieścić.

    Wcześniej napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    tu na Śląsku mało takich miejsc, więc trzeba o nie dbać,
    dla mnie to żaden argument. Coś się kończy, coś się zaczyna. Ale ja lubię patrzeć do przodu, zamiast odwracać się za siebie.
    Jeśli coś jest piękne, to warto to zachować. Tutaj tego nie widać.

    Ale to nic osobistego, także nie bierz tego do siebie.
    Ze swojej strony kończę i pozdrawiam.

  8. #18

    Domyślnie

    @tbogdanowicz idąc twoim tropem to hałada i pozostałości po kopalni dolomitów można by przekopać i dać frajdę crossowi, teren zniwelują i zniszczą wszelką roślinność, na Śląsku coraz mniej przyrody, ja jestem przeciw takim sportom, lubię MTB ale nie niszczę przyrody, wystarczy że miasta są prawie bez zieleni i drzew, co się dało wycięto jak ustawa była na samowolkę.

  9. #19

    Domyślnie

    Chciałem Ci wysłać prywatną wiadomość, bo dyskusja mało fotograficzna ale nie ma takiej możliwości.

    Dla mnie hałda, nie jest miejscem do ochrony przyrody. Lepiej zrobić rezerwat, lub objąć inna formą ochrony teren naturalny. Jeśli nie ma takiego w okolicy, to trudno. Na Lubelszczyźnie np. nie gór po 2000 m. Czy to znaczy że mamy chronić wzniesienia po 300-400 m? Uważam że nie.
    Tak samo w przypadku jezior. Największe maja raptem kilka kilometrów średnicy. Jak je porównywać do Śniardw?
    Po prostu Śląsk jest najbardziej znany z innych rzeczy niż czysta przyroda i nie z niej powinien robić swoje atuty. Choć z tego co wiem to są tam piękne lasy, tylko niekoniecznie w okolicy Tarnowskich Gór.

  10. #20

    Domyślnie

    Idąć tym tokiem myślenia po co chronić Śniardwy. Gdzie im do Bajkału. Po co Chronić tatry, gdzie im Do Alp czy Kaukazu.

    No i nie chronimy w ogóle wytworów człowieka...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Rajd Hałda
    By Guancho in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 14:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •