Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Cool

    To może coś napiszę, lepiej niż 20 lat w fotografi siedzę, fakt krajobraz średnio mi leży, ale szukam inspiracji, dlatego wrzuciłem te kadry z tematu, nie są gniotami napewno, co do obróbki, taka przekombinowana celowo, światło i kolory przygaszone, napewno warunki wtedy były dobre, że tego nie widać to moja sprawka, taka mała prowokacja by krytykę złapać, może niepotrzebnie zaniżyłem swój poziom, ale co tam pamiętam początki, to trochę jak początkujący wrzuciłem kilka tematów, już zluzuję, więc nie bijcie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Co do mocnych punktów w fotografii, krajobraz przykładowo, to jakiś kodeks prawie, mnie to zastanawia, przyroda jest idealna, zdjęcie pokazuje lepiej lub gorzej jej obraz, naprawdę musi być mocny punkt czy bajkowe chmury by obraz przyciągał uwagę, ja szcerze w to wątpię, na spacerze jak mam wolny czas cieszę się jak jest przynajmniej 50% tak fajnie jak na tych kadrach, tak z autopsji, gro ludzi lubi spontaniczne zdjęcia, nie układane mocno, dziwi mnie więc ta krytyka gdzie w kadrze nikt nie widzi nic ciekawego, ba ramki się czepi, parałem się weselną fotografią i klient czasem dobierał zdjęcia co ja odrzuciłem, niby były kiepskie a zainteresowanemu się podobały, szablony mówiąc wprost nie są receptą na udane zdjęcie, ba nawet obróbka tego nie zmieni.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    ...naprawdę musi być mocny punkt czy bajkowe chmury by obraz przyciągał uwagę, ja szcerze w to wątpię...
    Naprawdę nie chodzi o mocny punkt, czy bajkowe chmury. Ale prawda, obraz musi przyciągać uwagę.
    Trójpodział, srójpodział. Nie o to chodzi. Obejrzyj sobie jakikolwiek zbiór zdjęć, i teraz zastanów się dlaczego niektóre zatrzymują cię przed przejściem do następnego.
    Czynników jest wiele.
    Światło inne niż zwykle jest podstawowym. Na cholerę mam się rozczulać nad zdjęciem, które pokazuje coś, co widzę codziennie, na bieżąco? Musi być to coś pokazane w taki sposób, którego nie dostrzegam zazwyczaj.
    Pora dnia nie ma znaczenia, ważny efekt i sposób podania. Sposób obróbki nie ma tu nic do rzeczy.
    Kadr, podstawa podstaw. Jaki element chcesz uwidocznić, i dlaczego.
    Emocje (może powinny byc na pierwszym miejscu), jak przekazać widzowi to, co sam odczuwasz do danego zdjęcia.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #23

    Cool

    Moim zdanie obraz lepszy od słów, czy spodoba się widzowi to już kwestia gustu, może pro fotograf wybredny bardziej niż inni, ja tam z wiekiem się nie zmieniam, rozwijam się nadal, bo trzeba być kreatywny, stagnacja to po 80" jak dożyję
    Tak odnośnie tematu i mojego wywodu, jak zdjęcie fotograf nie popsuł przez swoją niewiedzę obsługi sprzętu, to nie jest to mówiąc potocznie gniot, czy zdjęcie przykuwa uwagę zależy od scenerii ale czasem akcentu brak, nie szablonowo odpowiem kadrem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4228.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	1,87 MB
ID:	17096

  4. #24

    Domyślnie

    Ta fota zdecydowanie mnie rusza. Nie jako fotografa ale cyklistę. Widać, że całkiem interesująca jazda - piaszczysto, koleiny i troszkę erozji. Rozległe pola - uwielbiam takie klimaty choć mimo wszystko wolę góry i mtb.
    Celna jest twoja uwaga, że "normalnych" ludzi ruszają inne foty jak pro fotografów (a w zasadzie pro amatorów).

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Celna jest twoja uwaga, że "normalnych" ludzi ruszają inne foty jak pro fotografów (a w zasadzie pro amatorów).
    Wiesiek
    Masło maślane i nieprawda.
    Fotografoamatorów można w większości spotkać w mediach społecznościowych i głównie podobają się im zmasakrowane fotki.
    Fuji

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    [...] może niepotrzebnie zaniżyłem swój poziom [...]
    To może wrzuć coś, co jest na Twoim normalnym poziomie.
    LED ZEPPELIN

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    To może wrzuć coś, co jest na Twoim normalnym poziomie.
    Jak takowy kadr ustrzelę to wrzucę, po co dawać pożywkę krytykom co czepią się najmniejszego detalu, tym bardziej że u mnie trudno o ciekawy kadr (bajkowy), na wyjazdy chwilowo brak czasu niestety.

  8. #28
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    To ma już dziewięć i pół roku. Ciągle aktualne.
    http://forum.nikoniarze.pl/threads/9...fii-krajobrazu

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    To ma już dziewięć i pół roku. Ciągle aktualne.
    http://forum.nikoniarze.pl/threads/9...fii-krajobrazu
    Dziękuję za ten link, ale jak widzisz pod Avatarem dłużej na Forum jestem, dawno to czytałem, jakby nie patrzeć chwilowo brak czasu/ pogody/ ciekawego miejsca, to najważniejsze u mnie i ważniejsze jest od innych wytycznych z tego linku.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Masło maślane i nieprawda.
    Fotografoamatorów można w większości spotkać w mediach społecznościowych i głównie podobają się im zmasakrowane fotki.
    Pracuję głównie dla normalnych ludzi i ich odbiór jest inny od tych wszystkich co w jakimś stopniu "interesują" się fotografią.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Morze... chmur
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 21:26
  2. [ Krajobraz ] W dół, do chmur...
    By krzysztofz24 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 22:02
  3. [ Krajobraz ] Sięgając chmur...
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 11:24
  4. [ Krajobraz ] Zza chmur...
    By Pablo 77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 10:04
  5. [ Krajobraz ] z poziomu chmur
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 10:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •