Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak się przyglądam i myślę że to dobry materiał na zabawę rawkową i wywaliłbym te ramki.

  2. #12

    Domyślnie

    @koesh maż rację ale ja dotąd krajobraz w jpeg robiłem, wygodny jestem, na wiosnę będzie nowe auto to plenery poszukam i porządne fotki w RAW porobię

  3. #13
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Zasadniczym problemem nie sa ramki, sramki, jpegi, rawy, czy postproces. Problemem sa kadry. I nie tylko w tym watku, bo jak widze kilka innych tez wrzuciles. Od tego nalezy zaczac.
    Co do podrasowania jak to raczyles okreslic. Chyba wole jak Autor sam je podrasuje wg. wlasnego uznania, niz ma to zrobic puszka, a raczej zaimplementowany przez producenta soft.
    Uciechy z nowego auta zycze i samozaparcia w poszukiwaniu kadrow, bo wiem skadinad ze w nadwislanskiej krainie jest to nieco wieksze wyzwanie niz w krajobrazowych rajach, gdzie kadry same pchaja sie na matryce

  4. #14

    Domyślnie

    Krytyki się nie boję @maniak666 byle miała związek z tematem/zdjęciem, jak łatwo ustrzelić u mnie w okolicy przyzwoity kadr, to szczerze 10.11.2018 byłem na SPD Sucha Góra i nic nie ustrzeliłem ciekawego, Rezerwat "Bukowy Las" masa badyli i śmieci, też nic nie ustrzeliłem, więc trzeba naprawdę sporo czasu i paliwa zużyć by coś ciekawego złapać w kadr, kadrów z tematu nie bronię, bo wystawiłem pod ocenę, jak dotąd mało wnikliwą, bo z recenzji niewiele wynika, można pisać gniot ale to nie wnikliwa ocena, zdjęcia jednak w temat celują, może nie widać tego tak dosłownie, pozdrawiam wszystkich komentujących i tylko oglądających

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    Zasadniczym problemem nie sa ramki, sramki, jpegi, rawy, czy postproces. Problemem sa kadry. I nie tylko w tym watku [...]
    I na tym można w zasadzie zakończyć recenzje dotyczące wielu fotek zamieszczonych w tym dziale. Przykro.
    LED ZEPPELIN

  6. #16

    Domyślnie

    Rozumiem zamysł, ale na takie zdjęcia wybrałbym lepszą porę(poranek na przykład ) Niestety, a może i stety landszawcik wymaga poświęceń. Rzadko się zdarza, że pierdykniesz coś w południe i jest fajnie. Oprócz kadru musi być to coś. Światło, kolor(choćby żółte pole rzepaku na tle niebieskiego nieba) tak wiem-też wyświechtane
    No nie ma na tych fotkach "punktu zaczepienia"
    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    I na tym można w zasadzie zakończyć recenzje dotyczące wielu fotek zamieszczonych w tym dziale. Przykro.
    Są wątki więc trzeba komentować, a nie z podpierduchy pisać Chętnie poczytałbym merytoryczną dyskusję pod rzeczonymi zdjęciami. Serio.
    Fuji

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    [...] Chętnie poczytałbym merytoryczną dyskusję pod rzeczonymi zdjęciami. Serio.
    Podeprę się gotowcem, którego autorem jesteś Ty: "Niestety, a może i stety landszawcik wymaga poświęceń. Rzadko się zdarza, że pierdykniesz coś w południe i jest fajnie. Oprócz kadru musi być to coś. Światło, kolor(choćby żółte pole rzepaku na tle niebieskiego nieba) tak wiem-też wyświechtane
    No nie ma na tych fotkach "punktu zaczepienia". Pozdrawiam.
    LED ZEPPELIN

  8. #18

    Domyślnie

    Niestety, a może i stety landszawcik wymaga poświęceń
    Niestety ale wymaga i to jest bardzo cenna i ważna uwaga kolegi @Nikonozaur.
    Myślę, że kolega Irek6311 nie jest jeszcze na tym etapie "obsługi aparatu" gdzie czeka się na ten jeden jedyny odpowiedni moment. Wielu z nas kadr tu pokazany skasowało by podczas oglądania na wyświetlaczu aparatu.
    Zauważyłem, że osoby zaczynające przygodę z fotografią popełniają taki błąd a mianowicie podpina się szeroki kąt myśląc, że obiektyw odwali za nich całą robotę. Jest szeroko, jest przestrzeń i niby to ma być dobrze. Dopiero w momencie gdy fotografia zostaje wystawiona pod ostrzał osób którym szerokość się przejadła i wiedzą kiedy i jak tą szerokość należy użyć okazuje się, że fotografia jest gniotem.
    Odnośnie tej fotografii - pierwsze co razi - brak estetyki. Widać że zdjęcie było poddawane "rozciąganiu" lub "miażdżeniu" czego skutki nie zostały usunięte. Też kiedyś dawno, dawno temu popełniałem ten błąd - szybciej, szybciej z ujemnym skutkiem końcowym. Wszyscy zapewne zaczynaliśmy od prostych i niewyszukanych kadrów nie mając świadomości, że najmniejsza manipulacja np histogramem może diametralnie zmienić całokształt naszej pracy.

    Chętnie poczytałbym merytoryczną dyskusję pod rzeczonymi zdjęciami. Serio.
    Zgadzam się. Najlepszą szkołą fotografii jest studium przypadku.

  9. #19

    Domyślnie

    ^^ Tylko patrząc na ilość postów autora zdjęć to nie wydaje się on być osobą zaczynającą przygodę z fotografią.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciacho23 Zobacz posta
    ^^ Tylko patrząc na ilość postów autora zdjęć to nie wydaje się on być osobą zaczynającą przygodę z fotografią.
    @ciacho23, Niestety ale dla mnie ilość postów nic nie znaczy - można mieć ich milion i być początkującym. Być może jakiś odnośnik do portfolio w profilu autora postu okazałby się tu pomocny.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Morze... chmur
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 21:26
  2. [ Krajobraz ] W dół, do chmur...
    By krzysztofz24 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 22:02
  3. [ Krajobraz ] Sięgając chmur...
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 11:24
  4. [ Krajobraz ] Zza chmur...
    By Pablo 77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 10:04
  5. [ Krajobraz ] z poziomu chmur
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 10:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •