Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D700 panel kontrolny wyświetla mi przysłonę o wartości 0.

    Kochani, mam od niedawna D700. To moja pierwsza lustrzanka tej klasy, do niedawna robiłam gównie zdjęcia analogowe.. I mam problem. Kiedy już sądziłąm, że ogarnęłam najistotniejsze funkcje aparatu i zdjęcia zaczęły mnie naprawdę cieszyć, coś się stało. Nie mogę ustawić przesłony w żadnym z trybów. Zero i już. Podobnie pokazuje na głównym wyświetlaczu, w info o zdjęciu. Resetowałam, nie pomogło. Mam Nikkor 85 i Sigmę35art - ten sam problem w obu przypadkach.
    Nie mogę też ustawić czasu w trybie S. Albo go nie widać, albo - po naciśnięciu kompensacji - mam "Lo"" i nie da rady zmienić.
    Czy to mój brak umiejętności, czy awaria?

  2. #2

    Domyślnie

    Ale do tej pory działał Ci prawidłowo? Czy w trybie M (manualnym doborze ekspozycji) możesz ustawiać czas i przysłonę? Jak w body masz ustawione sterowanie przysłoną - pokrętłem na body czy pierścieniem przysłony na obiektywie? Ten Nikkor to wersja G czy D? Może zrób fotkę wyświetlacza podczas tego problemu i prześlij tu na forum.
    Ostatnio edytowane przez Darek72 ; 13-11-2018 o 00:28

  3. #3

    Domyślnie

    Za kolegą Darek - napisz jakie jest zachowanie w trybie M. Zrób zdjęcie górnego wyświetlacza.
    Zakładam, że wiesz że w ramach oszczędzania baterii (długość tego czasu można dopasować w menu). Kiedy to się stanie, nie da się zmienić parametrów ekspozycji. Trzeba nacisnąć spust do połowy, wówczas załącza się pomiar światła i na nowo można manipulować ekspozycją.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie.
    Bateria 70%, życie baterii 0.
    Do Dziś aparat działał bez zakłóceń.
    Rany, postanowiłam zrobić zdjęcia panelu i zaczęło działać! Macie moc sprawczą!
    PS. Nie chce mi się wierzyć, że już wszystko jest OK i boję się sytuacji, w której umówię przyjaciół na portrety i będzie zonk....

  5. #5

    Domyślnie

    Tak nagle mu przeszło? A teraz doczytałem że pokazywał Ci przysłonę zero czyli pokazywał na wyświetlaczach f0 przy założonym obiektywie i aktywnym pomiarze światła? Miałem kiedyś przez kilka dni Nikona D200, który miał podobne objawy tzn. raz działał jak należy (usterka objawiała się losowo a nie ciągle) a raz nie i wszystko wskazywało na awarię symulatora przysłon.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Czy możesz napisać jaka jest wartość przysłony przy zdjętym obiektywie w trybie M-manual.

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Kontrolny przelot!
    By Reglas in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-01-2018, 22:43
  2. jaką przysłonę wybrać?
    By MarekD3100 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 12:04
  3. D700 zmiana wartości domyślnych - LCD tył
    By Fidosanok in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2016, 15:42
  4. Jak sprawdzić przysłonę?
    By adriansocho in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 14:22
  5. D300 - migający panel kontrolny podczas usuwania zdjęć.
    By RafKo11 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •