Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Jak rozwiązać problem z impulsem

    Dzień dobry mam podłączony w pokoju laptop tak jak na załączonym filmie. Gdy opuszczam lub podnoszę rolety idzie jaby impuls na laptop. Co dziwniejsze gdy przedłużaczem podłącze pod inne gniazdko ale nie w pokoju tego problemu nie ma. Elektryka jest całkowicie wymieniona i odebrana przez elektryka ale może coś nie do końca dobrze zrobił. Gdzie szukać problemu?

  2. #2

    Domyślnie

    Gniazdko w pokoju nie ma zbyt dużego obciążenia?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe, napięcie by spadło a bezpiecznik nie zareagował nawet?
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Gniazdko w pokoju nie ma zbyt dużego obciążenia?
    Nie ma znaczenia do którego gniazdka podłącze. Do tego gniazdka co teraz to jest tylko podłączony laptop i monitor eizo

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Ciekawe, napięcie by spadło a bezpiecznik nie zareagował nawet?
    Ale który bezpiecznik?
    Tak się zastanawiam czy UPS by pomógł.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To chyba nie jest zanik napięcia tylko zanik sygnału do monitora, więc proponuję na początek zobaczyć na innym kablu jaki tam masz dvi/hdmi/dp ?
    Nie powinno coś takiego się dziać, winna jest tu instalacja od rolet i jak inny kable sygnałowy do monitora nic nie da to trzeba się zabrać za rolety.

  6. #6
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To chyba nie jest zanik napięcia tylko zanik sygnału do monitora, więc proponuję na początek zobaczyć na innym kablu jaki tam masz dvi/hdmi/dp ?
    Nie powinno coś takiego się dziać, winna jest tu instalacja od rolet i jak inny kable sygnałowy do monitora nic nie da to trzeba się zabrać za rolety.

    Kabel hdmi chyba nie ma tu znaczenia bo sam laptop bez monitora zachowuje sie tak samo. Druga sprawa jak podłączę dyski zewnętrze do laptopa tak samo jest zanik napięcia i dyski się restartują. Rolety no cóż tam jest tylko silnik. Jak odłączyłem centralkę która steruje po radiu roletami i podnosiłem pilotem dzieje się tak samo.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli jest zanik napięcia, to nie jest "tylko silnik" ale źle zrobiona instalacja, poprawnie działająca instalacja przy problemie z silnikiem powinna spowodować wywalenie zabezpieczenia i tu bym się martwił.
    Jakie masz zabezpieczenia, może ci założyli jakieś duże ampery C z dużym opóźnieniem bo nie chcieli doszukiwać się w czym problem ?
    Zrób zdjęcie zabezpieczeń jeśli się nie znasz.

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No to teraz już Ci nie odpowiem bo najnormalniej sie nie znam. Tak wygląda moja skrzynka z bezpiecznikami
    IMG_20181109_131725.jpg

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Dzień dobry mam podłączony w pokoju laptop tak jak na załączonym filmie. Gdy opuszczam lub podnoszę rolety idzie jaby impuls na laptop. Co dziwniejsze gdy przedłużaczem podłącze pod inne gniazdko ale nie w pokoju tego problemu nie ma. Elektryka jest całkowicie wymieniona i odebrana przez elektryka ale może coś nie do końca dobrze zrobił. Gdzie szukać problemu?
    https://youtu.be/keaKvig6X9A
    Mam niemal identyczny problem. Moj jest tak odosobniony, ze nawet nie wiedzialem gdzie szukac pomocy.
    Mam zupelnie nowa instalacje elektryczna (zakladana przez speca z uprawnieniami, kilkudziesiecioletnim doswiadczeniem) i mowi, ze nigdy w zyciu sie nie spotkal z sytuacja jak moja.
    Problem mam taki, ze przy wlaczaniu/wylaczaniu wlacznikiem swiatla lub opuszczaniu/podnoszeniu rolety ginie mi sygnal HDMI z TV.
    Nie dzieje sie to zawsze, ale czesto jedynym sposobem jest wyl/wl TV.

    Dodam, ze dzieje sie to tylko z TV OLED. Wszystkie inne urzadzenia elektryczne (a mam ich kilkadziesiat roznej masci) dzialaja doskonale.
    Takze TV Samsunga, ktory mialem wczesniej nigdy nie mial takiego problemu.

    Obecny TV jest rowniez niewrazliwy na wlaczniki/rolety jak ogladam netflixa/youtube. Problem jest tylko z zanikajacym sygnalem HDMI.
    Poki co rozwiazania brak.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #10

    Domyślnie

    A jak to silnik szczotkowy i aż tak zakłóceniami sieje? Nie mam pojęcia czy to możliwe

    Bo jeśli spadek napięcia, to musi być duży prąd, który by wywalił bezpiecznik.

    A próbowałeś podpiąć laptop w innym pokoju/łazience, żeby sprawdzić na „innym kablu”?
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak rozwiązać kwestię DX/FX
    By FrancisBegbie in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 16:42
  2. Jak rozwiązać problem z zamiennikiem aku do D3200?
    By Patryx in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 00:47
  3. Pomóżcie rozwiązać problem z Samyangiem 8mm
    By FlashGordon in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 00:44
  4. Problem!!Jak go rozwiązać?
    By bialy260 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 16:25
  5. Jak rozwiazac problem swiatla w plenerze?
    By stig in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •