Close

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 92
  1. #61
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No i pupa zbita znowu obraz znikł a dyski się zrestartowały.
    Tak przy okazji, to masz jakiś papier na pomiary instalacji elektrycznej w mieszkaniu? Bo to mi wygląda na typową instalację w (nie nowym) bloku gdzie wykonano remont mieszkania. Ale jakoś mam wątpliwości co do prawidłowego podłączenia uziemienia i (zwłaszcza) przewodu ochronnego. I to podłaczenie zasilania rolety - owszem, gniazdka spina się czasami w "pętli" w mieszkaniu, ale to dopięcie rolet do gniazdka to już "takie se".


    Pisałeś, że instalacja jest nowa i odebrana przez elektryka. Ale cos mam wątpliwości co do jego fachowości, bo dlaczego nie masz zamontowanej "różnicówki" czyli wyłacznika ochronnego RDC? To jest od dawna wymagane, a w bloku nie można robić wymiany instalacji bez projektu, zgody ADM i uwzględnienia norm obowiązujących na dany czas. A wierz mi, już różne "cuda" widziałem.

    Coś mi tu nie pasuje. Oprócz misia do rolet wezwałbym przez Ciebie DOBREGO elektryka, niech zobaczy Twoją instalację, zmierzy tu i ówdzie. Bedzie wiedział co zrobić jak mu opiszesz problem i wspomnisz o tym RDC. Tu już nawet nie chodzi o te rolety i sprzęt który może trafić szlag, ale o zdrowie i życie. I wcale nie sieję histerii - http://www.suwalki24.pl/article/35,p...bnych_tragedii
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #62
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Tak przy okazji, to masz jakiś papier na pomiary instalacji elektrycznej w mieszkaniu?
    Elektryk odebrał całą instalację coś tam sprawdzał i podbił pismo które musiałem złożyć do Administracji bloku.
    bo dlaczego nie masz zamontowanej "różnicówki" czyli wyłacznika ochronnego RDC?
    Nie mam zielonego pojęcia i całkowicie się na tym nie znam
    Ciebie DOBREGO elektryka
    Miałem namiary na trzech i trzech mi odmówiło. A tego co mi robił instalację nie wzywam bo oczywiście powie że wszystko jest dobrze. Dlatego uprosiłem jednego prawie ze łzami w oczach bo też mnie olał i zgodził się przyjść.

  3. #63
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Miałem namiary na trzech i trzech mi odmówiło. A tego co mi robił instalację nie wzywam bo oczywiście powie że wszystko jest dobrze. Dlatego uprosiłem jednego prawie ze łzami w oczach bo też mnie olał i zgodził się przyjść.
    I bardzo dobrze, że przyjdzie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #64
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Kurde zamiast durnych studiów mogłem się na elektryka uczyć szok ile mają pracy i jaką kasę za to tu na miejscu można zrobić. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

  5. #65
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Elektryka brak a kabel zamówiłem nie ten co trzeba. Niech krew zaleje nie wiedziałem że dvi są trzy rodzaje. Idę dziś do sklepu aby poszukać odpowiedni dla mojego eizo lub kupić przejściówkę.

  6. #66
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Potrzebujesz DVI-I, chyba, że chcesz też przesyłać dźwięk do monitora to wtedy DVI-D. Ale zostań przy tym pierwszym bez żadnych przejściówek. Jeśli w lapku masz tylko wyjscie HDMI to kup kabel HDMI >>> DVI. W komputerowych sklepach dostaniesz - poproś o wersję Dual Link

    .

    Wszelkie połączenia analogowe sobie odpuść. Przejściówki też. To jest ZUO.

    P.S. Masz UPS?
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 15-11-2018 o 10:19
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #67
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No własnie nie mam UPS i teraz się zastanawiam czy UPS to jest lekarstwo na wszelkie wahania "mocy" w elektryce? Bo zamiast szukać i wydawać kase na elektryka kupię UPS i po ptokach. W sumie zależy mi na stabilizacji napięcia niż podtrzymywaniu. Pracuje na laptopie tak więc w razie utraty prądu zawsze jestem w stanie system zamknąć.

  8. #68
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    U siebie w firmie mam każdy sprzęt podłączony pod UPS i nigdy nie miałem problemów ze spadkiem napięcia, zanikiem itp. Polecam UPS-y Fideltronik, raz na 5 lat wymieniam w nich tylko akumulatory - czynność banalnie prosta i zaoszczędza się mnóstwo kasy.

    Nawet zwykły Fideltronik Ares 500 powinien "rozwiązać" Twój problem. "Rozwiązać" a nie rozwiązać, bo babol w instalacji pozostanie. Ma to jednak swoje plusy, bo w razie zaniku napięcia będziesz miał czas na pozapisywanie prac itp.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #69

    Domyślnie

    Warto jest podłączać zawsze do gniazda elektrycznego dobrą listwę przepięciową, dobrą a nie najtańszą za 30 zł . Następnie do listwy podłączamy UPSa. W firmie i w domu stosuję UPSy i ważne aby miały regulację napiecia a nie tylko podtrzymanie na wypadek wyłączenia prądu.
    Np taki niedrogi powinien już dać radę https://www.senetic.pl/product/BX140...yABEgLahvD_BwE

    - - - - kolejny post - - - - - -

    "Oferowane przez APC rozwiązanie BX1400UI zapewnia rezerwowe zasilanie akumulatorowe z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym dla elektroniki i komputerów. Dzięki systemowi wykonywanych co jakiś czas autotestów produkt odpowiednio wcześnie alarmuje użytkownika o konieczności wymiany. Automatyczna regulacja dostosowuje napięcie do odpowiednich dla zasilanych urządzeń poziomów. Dzięki portowi USB można korzystać z dodatkowych funkcji za pośrednictwem komputera. Wszelkie nieprawidłowości związane ze zmianą warunków zasilania z sieci miejskiej czy UPS-a są sygnalizowane alarmem dźwiękowym. O stanie zasilania informuje także wyświetlacz z kontrolkami LED."

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Są też UPSy których od razu alarmują np. gdy faza jest nie na tym kablu w gniazdu (EATONy) ale to nie ten poziom cenowy jeszcze, a przynajmniej nie w APC.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #70
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Już się rozglądałem i nie wiem czy nie skuszę się na takie coś
    niedrogi powinien już dać radę https://www.senetic.pl/product/BX140...yABEgLahvD_BwE
    Niestety budżet tego nie udźwignie.

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak rozwiązać kwestię DX/FX
    By FrancisBegbie in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 16:42
  2. Jak rozwiązać problem z zamiennikiem aku do D3200?
    By Patryx in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 00:47
  3. Pomóżcie rozwiązać problem z Samyangiem 8mm
    By FlashGordon in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 00:44
  4. Problem!!Jak go rozwiązać?
    By bialy260 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 16:25
  5. Jak rozwiazac problem swiatla w plenerze?
    By stig in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •