Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W obu przypadkach warto sprawdzić banalną rzecz czy czasem elektryk nie zamienił kabli w gniazdkach co ma znaczenie jeśli kabel jest z bolcem ( ewentualnie jeśli mamy podwójne gniazdo z bolcem i jedno gniazdo jest tylko "poprawne" ), na lewym ma być faza i na prawym neutralny, często urządzenia mają filtr przeciw takim zakłóceniom w instalacji na fazie.
    Jeśli mamy kabel płaski, który można wpiąć na dwa sposoby to nie ma co się tym sugerować.

    Ostatnio edytowane przez ksh ; 09-11-2018 o 19:17

  2. #22
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    To jest ostatnie gniazdko. Elektryk mi mówi że kabel do rolet idzie własnie z tego gniazdka czyli to prawy kabel.
    IMG_20181109_182849.jpg
    Elektryk nie podłączał rolet tylko takie patałachy od montażu okien. Jak patrzyłem na nich jak to wszystko montują to miałem ich ochotę wywalić. Teraz podejrzewam że pewnie silnik od rolet źle podłączyli. Muszę w poniedziałek rozkręcić skrzynkę i zobaczyć kostkę

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź czy odwrotne podłączenie do gniazdka kabla zasilającego monitor coś zmienia, jak masz podwójne gniazdo to sprawdź na górnym i na dolnym bo wtedy dojdziesz czy monitor ma filtr na fazie i jak jest odwrotnie to nie działa.

  4. #24
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia jak podłącze wtyczkę przedłużacza do gniazdka dzieje się to samo. Monitor, laptop mam podłączony do listwy a tą do gniazdka. Za każdym razem robi sie przepięcie

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A możesz bez listwy testować, bezpośrednio kabel do gniazdka na dwa sposoby ?

  6. #26

    Domyślnie

    Przetestuj sam monitor, z odpiętym od niego kablem sygnałowym. Spróbuj trafić na okienko "Searching for signals" albo "no signal" albo któryś ekran menu jeśli działa bez kabla sygnałowego.
    Jeśli nie przerwie, to zakłócenie jest radiowe, jeśli przerwie, to z sieci elektrycznej. Pardon, jeśli coś pominąłem w wątku. Tyle odpowiedzi, że już nie wiem co zostało sprawdzone.
    Pozdrawiam, Kuba

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze przy takich problemach warto wywalić listwę zasilającą zwłaszcza jak jest jakaś niby super z zabezpieczeniami i filtrami, to choler... potrafi narozrabiać czasami, a przed niczym nie chroni.
    Wcześniej była kwestia kabla hdmi do sprawdzenia, dalej kwestia filtrowania zasilania w monitorze czyli testujemy podpięcie zasilania do gniazdka na dwa sposoby.
    Dopiero na koniec wzywamy elektryka do instalacji ( jeśli rolety są wpięte przez gniazdko to już jest błędem sporym ) bo wadliwie działający napęd może robić cyrki ale tak jak napisałem wcześniej testuj to co wymieniłem.

    Dwa lata temu sprzedałem tv sąsiadowi, który zaraz mnie wzywał że jak włącza światło w pokoju albo załącza się lodówka to mu wyłącza się TV, więc przełożyłem kabel z dolnej do górnej wtyczki w gniazdku i stałem się mistrzem elektrykiem
    Dlatego to sugeruje zrobić.

    ...aha i wywal tą listwę.

  8. #28
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zawsze przy takich problemach warto wywalić listwę zasilającą zwłaszcza jak jest jakaś niby super z zabezpieczeniami i filtrami, to choler... potrafi narozrabiać czasami, a przed niczym nie chroni.
    Wcześniej była kwestia kabla hdmi do sprawdzenia, dalej kwestia filtrowania zasilania w monitorze czyli testujemy podpięcie zasilania do gniazdka na dwa sposoby.
    Dopiero na koniec wzywamy elektryka do instalacji ( jeśli rolety są wpięte przez gniazdko to już jest błędem sporym ) bo wadliwie działający napęd może robić cyrki ale tak jak napisałem wcześniej testuj to co wymieniłem.

    Dwa lata temu sprzedałem tv sąsiadowi, który zaraz mnie wzywał że jak włącza światło w pokoju albo załącza się lodówka to mu wyłącza się TV, więc przełożyłem kabel z dolnej do górnej wtyczki w gniazdku i stałem się mistrzem elektrykiem
    Dlatego to sugeruje zrobić.

    ...aha i wywal tą listwę.
    W takim razie pierwsze co to muszę się jutro udać do piwnicy i poszukać dłuższy kabel sieciowy do monitora bo zamieniłem na odcinki 0,5 m. Druga sprawa mam podwójne gniazdko. To jak ogarnąć podpięcie laptopa, monitora, drukarki, Huba USB z zasilaniem, oraz stacji dokującej z zasilaniem na dyski?

  9. #29

    Domyślnie

    A samą lampę podłączyłeś pod to gniazdo, żeby sprawdzić czy mignie? Z żarówką która wygasa natychmiast?
    Pozdrawiam, Kuba

  10. #30
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Mam lampę i zaraz zrobię test.

    Nic nie mruga ani jak roleta idzie do góry ani jak na dół i kończy bieg
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 09-11-2018 o 22:09

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak rozwiązać kwestię DX/FX
    By FrancisBegbie in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 16:42
  2. Jak rozwiązać problem z zamiennikiem aku do D3200?
    By Patryx in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 00:47
  3. Pomóżcie rozwiązać problem z Samyangiem 8mm
    By FlashGordon in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 00:44
  4. Problem!!Jak go rozwiązać?
    By bialy260 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 16:25
  5. Jak rozwiazac problem swiatla w plenerze?
    By stig in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •