Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Domyślnie Filtry prostokątne Benro

Cześć,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem filtrów prostokątnych.

Moją uwagę zwróciła firma NISI oraz ostatnio przypadkiem natknąłem się na ciekawie wyglądający system filtrów Benro. I tu moje pytanie - czy ktoś z Was jest użytkownikiem tychże filtrów/systemu i mógłby wypowiedzieć się o nich ? Co zwróciło moją uwagę to również fakt, że są dwie półki cenowe tych filtrów - seria nazwijmy ją "zwykła" oraz Masters. Filtry z obu serii uzupełniają się (nie ma powtórzonych filtrów w obu seriach) stąd kolejne pytanie do osób korzystających z tego systemu, czy jest zauważalna różnica w jakości ? Bo przykładowo chcąc mieć filtr połówkowy miękki 0.9 można zakupić tylko "zwykłą" serię i tak samo z filtrami brandowanymi jako Masters - nie mają opdowiednika w tańszym wydaniu.

Bazowałem na tym co jest dostępne na stronie: https://dcfoto.pl/system-benro-100mm-c324.html. Benro Polska nawet nie wspomina o prostokątych filtrach w swojej ofercie...
    Pozdrawiam,
    wasciu

//-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

Domyślnie

w Holandii ambasadorzy marki wypowiadaja sie pozytywnie... no ale to ambasadorzy sa za jezyk przepraszam, taki juz jest, ale obrazki da sie zrozumiec:

https://www.basmeelker.nl/benro-univ...ebruikerstest/

osobiscie uzywam Lee. mialem epizod ze slowackimi 84dot5, fajne filtry ale przy niskim swietle, zwlaszcza w zestawieniu dwoch filtrow, wchodzily zafarby. w Lee zafarb jest przy swietle dziennym (ochladzaja), natomiast fotki robione przy wschodzie/zachodzie wygladaja swietnie. plus fakt, ze maja trzy twardosci do wyboru (soft, medium, hard) ma dla mnie duze znaczenie.

holder osobiscie mam Nisi, taki z polarem zakladanym na pierscien holdera. ogolnie to wolnosc uzywania polara do 16mm wlacznie jest super (zero winietowania) a cena calosci zdecydowanie fajna. z drugiej strony... w(y)krecanie polara w ten pierscien jest koszmarem, jak ktos foci duzo na mrozach, to przerabane
    szpieg z krainy czerwonego byka
    akustyk.fc.pl