Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42
  1. #31

    Domyślnie

    Moim zdaniem 2 FX to jedyny słuszny kierunek, zapas DX średnio widzę, D700 czy D610 jako zapas, D750 + S35/1.4 + N85/1.8 i jak starczy $ to N70-200/2.8, moim zdaniem na początek wystarczy, resztę obiektywów dokupisz z czasem.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Wychodzenie z założenia , że jakoś to będzie kończy się w 99% źle
    Jak nie lepiej, pomyśl tak, ilość osób posiadających sprzęt, którzy myślą o tym żeby zarabiać, zdecydowana większość tych osob będzie chciała wybrać sobie fotografię ślubną, jakaś mniejsza część reportetke,sport, zwierzęta, stocki. Ale najwiecej osób, to fotografia ślubna. I zaprwszam na grupy fejsbukowe o foto ślubnym i zaobserwowanie sobie ogłoszeń typu : "moi znajomi szukają fotografa na ślub" i termin który większość ogarnietych fotografów ma zajęty lipiec-sierpien i co widzimy ? Widzimy 200 a nawet czesto 400 komentarzy roznych osób pod jednym terminem typu "mam wolny termin, zapraszam"
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-11-2018 o 23:19

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Zaczynając biznes fotograficzny (każdy inny podobnie) powinno się zrobić biznes plan.
    Nie o tym było moje pytanie. Chciałem merytorycznie się doradzić odnośnie sprzętu od osób, które już taki mają i mogą podzielić się opinią.
    O resztę nie musisz się martwić, wiem co mam robić.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Dlatego nie pcha się na siłe w fotografię "zarobkową" nie mając pewności że wypali. Zlecenia to nie podpisanie umowy na etat u nowego pracodawcy, który przyniesie prace do samego stolika, a pod koniec miesiąca wpadnie pensyjka. Tak samo jak kupienie sprzętu nawet za 100k to żadna gwanacja że nagle biznes zacznie się kręcić. Ale nie mnie to oceniać, bo rozumiem że już masz zlecenia, stąd taka inicjatywa. Fakt jest taki że nie ma co się pchać na siłe, najprościej pracować sobie w jakiejś pewnej branży, a w międzyczasie czasie odkładać sobie chociaż na podstawy sprzęt, a podstawowym sprzętem są właśnie dwa aparaty.
    Szanuję wypowiedź, ale ja to wiem Nie musicie mi tego mówić

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Moim zdaniem 2 FX to jedyny słuszny kierunek, zapas DX średnio widzę, D700 czy D610 jako zapas, D750 + S35/1.4 + N85/1.8 i jak starczy $ to N70-200/2.8, moim zdaniem na początek wystarczy, resztę obiektywów dokupisz z czasem.
    I to jest odpowiedź! Dziękuję.

    Takich odpowiedzi się spodziewałem, niż dywagacji na temat co ja powinienem robić lub nie robić.

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bak Zobacz posta
    Hm może to wynikać, że obecnie posiadam 35mm 1.8 DX, czyli takie szkiełko jak 50mm. I jestem z niego bardzo zadowolony, wielkość kadru jest dla mnie ok i jakby się do niej przyzwyczaiłem. Stąd go uporczywie wymieniam.
    I ono ci wystarczało do slubów? Jak ty takim kątem robiłeś obrączki?
    Jak je masz to zostaw.
    Kurczeblade robi dłużej sluby a kompletu Artów jakoś nie chce
    Normalnie deja-vu. Jak my polecamy kurczeblade droższy sprzet, to kombinuje z tańszym. A teraz sam poleca zestaw sprzętu ponad mozliwości finsnsowe bak, a ten z kolei nie słucha co mu piszemy.
    To się nigdy nie skończy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-11-2018 o 01:06

  5. #35

    Domyślnie

    Jak najbardziej słucham, dużo rzeczy już się dowiedziałem

  6. #36

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Dlatego nie pcha się na siłe w fotografię "zarobkową" nie mając pewności że wypali. Zlecenia to nie podpisanie umowy na etat u nowego pracodawcy, który przyniesie prace do samego stolika, a pod koniec miesiąca wpadnie pensyjka. Tak samo jak kupienie sprzętu nawet za 100k to żadna gwanacja że nagle biznes zacznie się kręcić. Ale nie mnie to oceniać, bo rozumiem że już masz zlecenia, stąd taka inicjatywa. Fakt jest taki że nie ma co się pchać na siłe, najprościej pracować sobie w jakiejś pewnej branży, a w międzyczasie czasie odkładać sobie chociaż na podstawy sprzęt, a podstawowym sprzętem są właśnie dwa aparaty. Bez tego ani rusz. A to że Twoje auto nadaje się na złom, i dlatego masz braki w sprzęcie to średnio obchodzi klientów, masz dojechać na ślub i masz mieć czym pracować. Bo jeśli nie Ty, to setki innych którzy już mają sprzęt, a teraz takich na pęczki, szczególnie gdy chodzi o fotografię ślubną. No i bez urazy kolego, ze tak bezpośrednio, ale tak jest... Kiedyś było miejsce na kompromisy i braki, ale teraz trzeba mocno przepychać się łokciami przez tłumy, bo na 1m2 jest z 10 "fotografów" ślubnych, z mega sprzętem i to
    nawet z dobrymi umiejętnościami.
    Ty to na poważnie piszesz?
    Moim zdaniem mocno przeginasz, ale zawsze byłeś kontrowersyjnym fotografem więc nie będę wnikać w twoje intencje. Moim zdaniem liczy się fotograf a nie sprzęt, spokojne z 2x D700 da się wystartować nawet dziś, nie potrzeba D750/D850/D5, podobnie z obiektywami N35mm + N24-70 i fajnie jak jeszcze na N70-200 starczy, lampa i kilka dupereli i można wesela/chrzciny fotografować czy inne okolicznościowe fotografie, rynek nasycony ale miejsce nadal jest dla fotografów, ci co na czarno fotografują to nie konkurencja i da się ich zostawić w tyle, bo nawet jak sprzęt mają oferują mało, ba 1k zdjęć gdzie 3/4 to gnioty, trochę reklamy na początek a potem interes sam się rozkręci jak fotograf dobry.

  7. #37

    Domyślnie

    Jacek weź głęboki wdech, bo coś ostatnio rozdrażniony jesteś

    Komplet artów już jest. Więcej mi nie jest potrzebne. Sigmy 85 nie chce bo ciężko kloc - sam wiesz. Co do drogiego/taniego sprzętu ma być Z6 albo d850 i jakoś jak na nasze PL realia, nie widzę w jednym i drugim nic takiego


    @irek6311 czy ja gdzieś napisałem że się nie da, weź się zastanów i przeczytaj jeszcze raz, napisałem że dwa body FX to minimum i sam to potwierdziłeś.


    @bak sprzedaj tego d5000 i dozbieraj do jakiegoś używanego d700 a nawet d600 na drugie body, na pierwsze kup d750. Na drugie nawet lepiej d600 niz d700 bo z d750 i d600 będziesz miał podobne pliki do ogarnięcia w postprodukcji. Do tego 35 1.8 ED i 85 1.8G. później coś szerszego dokupujesz, 20mm albo 24mm - ale obowiązkowo, bo często trafia się na ciasne pomieszczenia podczas przygotowań, i 35mm jest za wąsko. A jak Ci się nie chce bawić że stałkami to d750+ Tamron, ew. Nikkor 24-70 2.8 tym zestawem możesz załatwić całe repo. .
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-11-2018 o 23:58

  8. #38

    Domyślnie

    Ale trochę zamieszałeś kurczeblade musisz przyznać, może przejaskrawiłem, ale po co zrażać nowego fotografa Weselna fotografia to niełatwy chleb, sam się przekona, sam sprzęt to nie wszystko, sam się tym parałem 2 lata ale szkoda nerwów na marudne pary, teraz inną branżę mam i spokojne nerwy, kasa większa i stałe zlecenia.

  9. #39

    Domyślnie

    I tak zrobię. Sprzedam to co mam i kupię jakąś używkę D600 lub D610. Oraz D750 i obiektywy, które polecacie i starter pack będzie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Oczywiście, sam nie wykluczam w przyszłości zmiany typu fotografii.

  10. #40

    Domyślnie

    I teraz coraz modniejsze są wesela w remizach, drewnianych chatkach, rustykalne, na powietrzu pod namiotami, w szopach, gdzie nie ma dobrych sufitów do odbijania światła, to powolutku zbieraj na jakiś zestaw lamp, statywów i wyzwalaczy, bo to w takich salach ratuje to tyłek. W tamtym roku jeszcze nie jeździłem ze stetywami i lampami w bagażniku, w tym roku na każde wesele, zaciągam te toboły, bo co 3-4 sala to jakieś kosmosy rustykalne. :/

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ślubne ] Co wybrać do fotografii ślubnej jaki sprzęt
    By Pawełgm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 19:25
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2016, 10:19
  3. Obiektywy do fotografii portretowej
    By Mordeczka in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 22:14
  4. Spora inwestycja
    By elrond in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 18:00
  5. Tło w fotografii portretowej
    By step.tom in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-07-2005, 02:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •