Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Poprzednicy doradzający mają większe doświadczenie pewnie wynikające też z praktyki ale ja obrabiając sporo materiału ślubno imprezowego już pare razy pisałem że 90% zdjęć jest z obiektywów 35mm i 85mm, czasami coś 70-200 2.8 się trafia, od jednej ekipy drugi fotograf miał sigme 18-35 i 50-100, wiec ja osobiście wyciągam wnioski że sigma 1.4/35 i jakieś 85mm to wystarczający sprzęt.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak juz będziesz miał komplet ARTów to stwierdzisz, że masz za ciężką torbę. Wypada tez mieć zapsaowe body (to też waży). Dlatego sugeruję odpuścić Arty, zaoszczędzić, a mieć jednak komplet szklarni. Chcesz pójść na ślub z połową potrzebnych szkieł?
    Potrzeba posiadania 50 mm jest mocno dyskusyjna. Nie bez powodu nie wymieniłem tego szkła.
    Hm może to wynikać, że obecnie posiadam 35mm 1.8 DX, czyli takie szkiełko jak 50mm. I jestem z niego bardzo zadowolony, wielkość kadru jest dla mnie ok i jakby się do niej przyzwyczaiłem. Stąd go uporczywie wymieniam.
    To też już tutaj wyczytałem, że są ciężkie. Ale nie zauważyłem wcześniej w waszych propozycjach innej porównywalnej alternatywy do Sigmy Art ze światłem 1.4? Te co ja przytoczyłem odradzacie, to co by jeszcze pozostało? Światło 1.8 znam i potrzebuje jaśniejszego, dlatego nie chce w nie inwestować, a dołożyć i mieć 1.4.
    Co do zapasowego body, jak najbardziej to wiem, ale nie stać mnie teraz na kupno np. dwóch body z tej samej półki cenowej D750-D810. Niestety jako zapasowe body, będzie musiało mi wystarczyć obecne D5300 w razie "W". Co do męki przekładania obiektywów, cóż na początek będę musiał się z tym pomęczyć, czasem nie można mieć wszystkiego od razu Ale zdaję sobie oczywiście sprawę, że dwa body z szybko dostępnymi dwoma obiektywami jak najbardziej wskazana. Póki co, zainwestuje chyba w jakiś pasek do obiektywów, gdzie szybko odepnę i przypnę obiektyw.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Poprzednicy doradzający mają większe doświadczenie pewnie wynikające też z praktyki ale ja obrabiając sporo materiału ślubno imprezowego już pare razy pisałem że 90% zdjęć jest z obiektywów 35mm i 85mm, czasami coś 70-200 2.8 się trafia, od jednej ekipy drugi fotograf miał sigme 18-35 i 50-100, wiec ja osobiście wyciągam wnioski że sigma 1.4/35 i jakieś 85mm to wystarczający sprzęt.
    Czyli widzę, że szkiełko 35mm na pewno

  3. #23

    Domyślnie

    Spora inwestycja to nie jest, jeśli chodzi o fotografię ślubną.

    Wszyscy doradzają obiektywy, ale nikt nie wspomniał o drugim body, chcesz pracować na stałkach, to drugie body obowiązkowo. I dla bezpieczeństwa też obowiązkowo.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Wszyscy doradzają obiektywy, ale nikt nie wspomniał o drugim body, chcesz pracować na stałkach, to drugie body obowiązkowo. I dla bezpieczeństwa też obowiązkowo.
    Autor o tym wspomniał:

    Cytat Zamieszczone przez bak Zobacz posta
    jako zapasowe body, będzie musiało mi wystarczyć obecne D5300 w razie "W".

  5. #25

    Domyślnie

    Teoretycznie zapas, ja bym wolał jednak nawet dopłacić do jakiegoś używanego d700. Tym bardziej że praca na stałkach na jednym aparacie to nie fajna sprawa i często strata czasu.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-11-2018 o 21:45

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Spora inwestycja to nie jest, jeśli chodzi o fotografię ślubną.

    Wszyscy doradzają obiektywy, ale nikt nie wspomniał o drugim body, chcesz pracować na stałkach, to drugie body obowiązkowo. I dla bezpieczeństwa też obowiązkowo.
    Drogi użytkowniku, fakt pojęcie spora lub mała inwestycja jest pojęciem względnym. Może dla Ciebie nie jest ona spora, ale dla mnie tak. Banknotów se nie wydrukuje, potrzebuje nie tylko czasu na ich zdobycie, ale też jakiś podstaw "produkcyjnych" / "must have" by je zdobyć. Od czegoś trzeba zacząć prawda? Dlatego szukam kompromisu i wiem, że nie będzie to idealny, ani dobry kompromis. Dodatkowo muszę się zakredytować i kupić auto, gdyż obecne moje auto nadaje się tylko i wyłącznie na złom. A z czymś do klienta muszę dojechać i mieć czymś tych klientów wozić/zabierać na sesje w plenerze. A nie mogę utracić obecnej płynności finansowej. Przepraszam to nie portal o finansach.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Teoretycznie zapas, ja bym wolał jednak nawet dopłacić do jakiegoś używanego d700. Tym bardziej że praca na stałkach na jednym aparacie to nie fajna sprawa i często strata czasu.
    Jak już niejednokrotnie wyżej napisałem, zdaję sobie z tego sprawę.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Wszyscy doradzają obiektywy, ale nikt nie wspomniał o drugim body, chcesz pracować na stałkach, to drugie body obowiązkowo. I dla bezpieczeństwa też obowiązkowo.
    Ja o tym pisałem w trzecim poście

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Oprócz porządnego aparatu potrzebujesz drugiego równie porządnego, czy to na zapas, czy do równoległej pracy. Dobrze mieć lampę, a nawet dwie - porządne
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Teoretycznie zapas, ja bym wolał jednak nawet dopłacić do jakiegoś używanego d700. Tym bardziej że praca na stałkach na jednym aparacie to nie fajna sprawa i często strata czasu.
    Jestem tego samego zdania, choć jeżeli finanse są zamknięte, to ten D5300 jako zapas, ale do pary może być trudno. Jeżeli chcesz mieć 50, to w duecie lepiej mieć 24, czy nawet 20, albo Sigmę 24-35, która załatwi sprawę. Jak nie jesteś jakiś drobny, to Sigmy Art nie urywają kręgosłupa, a za to ich ostrości na pełnej dziurze nie da Ci żadna stałka Nikkora. No może 105 1.4, ale żadna inna.

  8. #28

    Domyślnie

    Hm, z tego co tak na szybko sprawdziłem cena używanego D700 oscyluje około 2 tys zł. Więc jeśli sprzedam obecny sprzęt, to wtedy faktycznie mógłbym kupić chociażby tą D700. Albo i nawet D610 się trafi, ale zbyt niskie ceny odstające od reszty mnie przerażają
    Zaufalibyście temu sprzedającemu?
    https://www.olx.pl/oferta/nikon-d610...tml#7e01b08fb1

    Przyznaje wam rację
    Ostatnio edytowane przez bak ; 06-11-2018 o 22:44

  9. #29

    Domyślnie

    Sprzęt jest ważny, ale równie ważne są umiejętności, doświadczenie no i może trochę talentu.
    Niestety powyższe to lata praktyki. Doświadczenie to najprościej ujmując suma popełnionych błędów.
    Nie da się tego kupić.

    Zaczynając biznes fotograficzny (każdy inny podobnie) powinno się zrobić biznes plan.
    Należy to zrobić fachowo i uczciwie (nie oszukując samego siebie) samemu lub z pomocą kogoś kto się na finansach zna.
    Trzeba znać przyszły rynek, konkurencję, ceny, podatki, ZUS, ubezpieczenia (czasami klienci pozywają zleceniobiorców do sądu), koszty sprzętu, wynajem asystentów itd.
    Przy robieniu biznes planu można skorzystać z gotowych arkuszy kalkulacyjnych.

    Wychodzenie z założenia , że jakoś to będzie kończy się w 99% źle
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bak Zobacz posta
    Drogi użytkowniku, fakt pojęcie spora lub mała inwestycja jest pojęciem względnym. Może dla Ciebie nie jest ona spora, ale dla mnie tak. Banknotów se nie wydrukuje, potrzebuje nie tylko czasu na ich zdobycie, ale też jakiś podstaw "produkcyjnych" / "must have" by je zdobyć. Od czegoś trzeba zacząć prawda? Dlatego szukam kompromisu i wiem, że nie będzie to idealny, ani dobry kompromis. Dodatkowo muszę się zakredytować i kupić auto, gdyż obecne moje auto nadaje się tylko i wyłącznie na złom. A z czymś do klienta muszę dojechać i mieć czymś tych klientów wozić/zabierać na sesje w plenerze. A nie mogę utracić obecnej płynności finansowej. Przepraszam to nie portal o finansach.



    Jak już niejednokrotnie wyżej napisałem, zdaję sobie z tego sprawę.
    Dlatego nie pcha się na siłe w fotografię "zarobkową" nie mając pewności że wypali. Zlecenia to nie podpisanie umowy na etat u nowego pracodawcy, który przyniesie prace do samego stolika, a pod koniec miesiąca wpadnie pensyjka. Tak samo jak kupienie sprzętu nawet za 100k to żadna gwanacja że nagle biznes zacznie się kręcić. Ale nie mnie to oceniać, bo rozumiem że już masz zlecenia, stąd taka inicjatywa. Fakt jest taki że nie ma co się pchać na siłe, najprościej pracować sobie w jakiejś pewnej branży, a w międzyczasie czasie odkładać sobie chociaż na podstawy sprzęt, a podstawowym sprzętem są właśnie dwa aparaty. Bez tego ani rusz. A to że Twoje auto nadaje się na złom, i dlatego masz braki w sprzęcie to średnio obchodzi klientów, masz dojechać na ślub i masz mieć czym pracować. Bo jeśli nie Ty, to setki innych którzy już mają sprzęt, a teraz takich na pęczki, szczególnie gdy chodzi o fotografię ślubną. No i bez urazy kolego, ze tak bezpośrednio, ale tak jest... Kiedyś było miejsce na kompromisy i braki, ale teraz trzeba mocno przepychać się łokciami przez tłumy, bo na 1m2 jest z 10 "fotografów" ślubnych, z mega sprzętem i to
    nawet z dobrymi umiejętnościami.

    ps. Na sesje nie wozisz klientów
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-11-2018 o 23:02

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ślubne ] Co wybrać do fotografii ślubnej jaki sprzęt
    By Pawełgm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 19:25
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2016, 10:19
  3. Obiektywy do fotografii portretowej
    By Mordeczka in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 22:14
  4. Spora inwestycja
    By elrond in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 18:00
  5. Tło w fotografii portretowej
    By step.tom in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-07-2005, 02:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •