Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon D2x i lampa błyskowa Nissin Di622

    Witam
    Jestem tu nowy i nie bardzo jeszcze wiem jak poruszac sie po tematach na forum ,ale mam problem z moją lampą Nissin Di622 .Dotychczas wspołpracowała z Nikonem D90 i wszystko chodziło jak trzeba .Kupiłem Nikona D2X i po podłaczeniu tej lampy dzieją sie dziwne rzeczy ,czasem błyska lub nie ,albo aparat sie wyłacza ,albo wogule nie mozna zrobic zdjecia .Czytałem instrukcje z D2x ale nie bardzo znam angielski i nie wiem jakie zrobic ustawienia zeby to chodziło .Raz udało mi sie ustawic ze lampa błyskała za kazdym razem ,ale po wł i wył aparatu przestała .Czy moze mi ktos podpowiedziec gdzie co zmienic ,albo gdzie robie bład w ustawieniach .Chce zaznaczyc ze nie jestem fotografem tylko zwykłym pstrykiem .Z D 90 radziłem sobie dobrze .Jak Wam nie sprawi to kłopotu to pomożcie

  2. #2

    Domyślnie

    Czołem,

    D2X i jego ulepszona wersja D2Xs posiadają oprócz i-TTL dodatkowy tryb D-TTL.
    Sprawdź w ustawieniach jaki pomiar błysku używasz aktualnie.

    Nawiasem mówiąc świetna puszka, miałem w wersji D2Xs. Pamiętam jak robiłem nim reportaż na planie filmowym.
    Była scena kaskaderska, w której samochód uderza w jadący pociąg. Do dyspozycji było 1 auto więc z oczywistych względów była tylko jedna próba.
    Dzięki 8kl/s i 50 NEF w buforze złapałem to co chciałem.
    Korpus wyszedł w 2005 roku kiedy to świetne wówczas nikony d70 miały 3kl/s i bufor na 4 NEF.
    Wspominam z sentymentem ☺

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Czołem,

    D2X i jego ulepszona wersja D2Xs posiadają oprócz i-TTL dodatkowy tryb D-TTL.
    Sprawdź w ustawieniach jaki pomiar błysku używasz aktualnie.

    Nawiasem mówiąc świetna puszka, miałem w wersji D2Xs. Pamiętam jak robiłem nim reportaż na planie filmowym.
    Była scena kaskaderska, w której samochód uderza w jadący pociąg. Do dyspozycji było 1 auto więc z oczywistych względów była tylko jedna próba.
    Dzięki 8kl/s i 50 NEF w buforze złapałem to co chciałem.
    Korpus wyszedł w 2005 roku kiedy to świetne wówczas nikony d70 miały 3kl/s i bufor na 4 NEF.
    Wspominam z sentymentem ☺
    Dzieki za odpowiedz .Moze pamietasz jakie to sa ustawienia [Jak to jest po angielsku]

  4. #4

    Domyślnie

    Nie pamiętam ścieżki dostępu.
    Zajrzyj do instrukcji - wszystki tam będzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Ustawiam tak jak w instrukcji ale czasem chodzi a czasem ma spozniony błysk i nieraz nie da sie zrobic zdjecia bo nie działa spust ,lub aparat sie wyłączy .W D90 chodzi wszystko ok

  6. #6

    Domyślnie

    używałem D2x dość długo ale z takim czymś się nie spotkałem, może coś jest nie tak z aparatem?
    (zresztą mam go do dzisiaj i ma na liczniku niecałe 90tyś ) trzymam z sentymentu.
    mam instrukcje PL coś ci sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez Bartek ; 05-11-2018 o 19:42
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaywer Zobacz posta
    Czytałem instrukcje z D2x ale nie bardzo znam angielski i nie wiem jakie zrobic ustawienia zeby to chodziło .
    Jak nie znasz angielskiego, to ściągnij sobie polską instrukcję.
    https://downloadcenter.nikonimglib.com/pl/index.html

  8. #8

    Domyślnie

    Powinieneś też mieć na uwadze że D2x nie współpracuje ze wszystkimi wyzwalaczami radiowymi (i tak może być również z lampami) nie działa np. z pixel king, pixel king pro, quadralite navigator, youngnuo, i dlatego trzymam poczciwego su-800 który z tym aparatem działa wyśmienicie.
    Ostatnio edytowane przez Bartek ; 06-11-2018 o 16:27
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Podobne wątki

  1. D5000 lampa Nissin Di622 problem
    By leśny 08 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 12:21
  2. lampa Youngnuo 467iTTL czy Nissin Di622
    By marswiet in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 14:33
  3. D3100+18-55+lampa NISSIN Di622 czy D5000+18-55+55-200
    By tytios in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 19:25
  4. Nissin Di622 i Nikon D90
    By AdrianD in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •