Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: D-TTL w Metzach

  1. #1

    Domyślnie D-TTL w Metzach

    Rozglądam się za lampą do F80 i pasowałby mi Metz 58 AF-2, ale nie mam pewności, czy ta lampa współpracuje z analogowymi korpusami w TTLu - ?
    Specyfikacja na stronie Metza podaje, że jest D-TTL. Na zdjęciach pudełek przy aukcjach widzę, że na niektórych pudełkach jest D-TTL, a na innych opakowaniach tych lamp jest i-TTL, i-TTL BL, i-TTL Remote, a nie ma D-TTL. Czy ktoś się orientuje, o co chodzi - czy, to są różne wersje 58 AF-2?
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 04-11-2018 o 16:24

  2. #2

    Domyślnie

    F80 nie korzysta z D-TTLa, tylko starego TTLa. Jak chcesz dobrą lampę do analoga i cyfry, to SB600, albo SB800. Jak chcesz tylko do F80, to za grosze kupisz SB24, 25, 26 albo 28.

  3. #3

    Domyślnie

    Szukam lampy do F80 i zarazem, która będzie współpracowała bezprzewodowo z posiadaną już Metz 64 AF-1 i cyfrowym Nikonem.

  4. #4

    Domyślnie

    To chyba w Metzie lipa. Nawet jeżeli działa D-TTL na nowych Metzach, to D-TTL był chyba tylko w D100 i w D1. Nosze Nikony mają iTTLa, a starsze TTLa. Najlepiej kup sobie SB24 i używaj z samym F80. Ja miałem kiedyś SB28, za 130 zł kupiłem. Moc SB800, świetnie pracowała z F80, później z F100. Sprzedałem ją jak kupiłem SB800.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba jest jakiś Metz, który potrafi zadziałać w TTLu z F80 i potrafi też dogadać się w bezprzewodowym TTLu z 64 AF-1 - czy ktoś zna?

  6. #6

    Domyślnie

    Może komuś się przyda w przyszłości - dorwałem więc Metz 58 AF-2. Z F80 - wszystko działa, TTL itp., przenosi ISO z czujnika DX, zoom i co tam jeszcze. Gdy wywołam film, będę wiedział, jak wychodzą zdjęcia. Oczywiście TTL w F80, to nie jest D-TTL, tylko TTL (analog TTL). 58 AF-2 - jak można było się spodziewać - działa też w 100% z D5500 i D70s. Z D70S działa w CLS jako slave (trzeba ustawić A3). Później będę testował jak idzie współpraca 64 AF-1 i 58 AF-2 w CLS, dam znać. Jak już wcześniej wspomniano 64 AF-2 nie działa w TTLu z F80, gdyż nie posiada analog TTL.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •