Close

Zobacz wyniki ankiety: Który ?

Głosujących
5. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Canon M100

    2 40,00%
  • Sony a5100

    3 60,00%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Canon M100 vs Sony a5100 szybka nakieta

    Który lepiej zakupić jako wakacyjny pstrykacz z kitowym szkłem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jakieś pół roku dojrzewałem do tematu nie tyle wakacyjnego, co mobilnego pstrykacza. Rozważałem chyba wszystko w cenie do 3 tys. zł. Jednak doszedłem do wniosku, że dopłata do wizjera i ciut lepszej funkcjonalności nie jest aż taka wysoka, więc pominąłem najtańsze modele. Ostatecznie padło na Panasonica GX80. Wygrał z A6000 funkcjonalnością.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja kupiłem póki co M6 - mam go zbyt krótko żeby cokolwiek oceniać. Zaskakująco mały i zaskakująco solidny w ocenie organoleptycznej. Kolory w jpg - marzenie jak to w Canonie . Reszta wyjdzie pewnie z czasem .
    Mieliśmy wybór m100 i m6 ale zdecydowała metalowa obudowa i możliwość dokupienia wizjera.
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #4

    Domyślnie

    Nie będę rozbudowywał systemu. Zależy mi na dobrym AF małych szumach i ładniejszym obrazku w jpgach.

  5. #5
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Idź do sklepu i zobacz, który jest dla Ciebie wygodniejszy w obsłudze. Jak nie da to odpowiedzi, możesz kupić którykolwiek używany i jeśli "w praniu" wyjdzie coś co Ci przeszkadza, odsprzedasz bez straty. Nikt za Ciebie nie oceni, którym z nich będzie Ci się lepiej fotografowało, a w zastosowaniu które przewidujesz pozostałe kwestie będą miały marginalne znaczenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Idź do sklepu i zobacz, który jest dla Ciebie wygodniejszy w obsłudze. Jak nie da to odpowiedzi, możesz kupić którykolwiek używany i jeśli "w praniu" wyjdzie coś co Ci przeszkadza, odsprzedasz bez straty. Nikt za Ciebie nie oceni, którym z nich będzie Ci się lepiej fotografowało, a w zastosowaniu które przewidujesz pozostałe kwestie będą miały marginalne znaczenie.
    Świetnie ujęte. Dlatego właśnie wybrałem Panasa z m4/3 a nie Soniacza z większą matrycą. W takim wakacyjnym pstrykaniu to obsługa robi większą robotę. A w tej kwestii Sony odstanie znacznie na minus względem Panasonica. Póki nie poużywałem to byłem zdecydowany na Sony. Warto też rozważyć posiadanie wizjera, by odblaski na ekranie nie były w pewnych sytuacjach irytujące.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Świetnie ujęte. Dlatego właśnie wybrałem Panasa z m4/3 a nie Soniacza z większą matrycą. W takim wakacyjnym pstrykaniu to obsługa robi większą robotę. A w tej kwestii Sony odstanie znacznie na minus względem Panasonica. Póki nie poużywałem to byłem zdecydowany na Sony. Warto też rozważyć posiadanie wizjera, by odblaski na ekranie nie były w pewnych sytuacjach irytujące.
    Zanim cos wybiore duzo czytam.
    Sprawdzam jakie mozliwosci rozbudowy sprzetu mozna zrobic i za ile.
    Ogladam setki fot z kazdego modelu ktory mnie interesuje.
    Zapoznaje sie z instrukcjami obslugi.
    Ide do sklepu z wlasna karta pamieci i sprawdzam jak to w praktyce wyglada.

    Wybrales system m4/3 i masz do tego wiele dobrych szkiel.
    Latwiej w tym systemie osiagnac rowna ostrosc na calym kadrze.
    Nie spotkalem tam slabego szkla.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

Podobne wątki

  1. Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-07-2018, 19:35
  2. [ Sony ] Sony a5100 vs a6000
    By Jarek78 in forum Sony
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 20:33
  3. Sony Nex-5 czy Canon EOS M? Czy coś innego?
    By josephebeloki in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 08:11
  4. Nikon D7000 vs Canon EOS 60D vs Sony A65
    By Ofafluniec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 22:25
  5. sony alpha 100/nikon d50/ 70s/canon 400?
    By Rookie in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28-10-2006, 03:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •