Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60
  1. #1

    Unhappy Naszło mnie na EPSONA no i zaczęły się kłopoty.

    Po wnikliwej analizie wpisów wyszło na to, że kupię Epsona L850. Na próbę pożyczyłem od kolegi starą L800, która po wydrukach próbnych przekonała mnie do zakupu nowej drukarki. No i jest kłopot. Wydruki z tej 850 to nie to samo, co z 800. Skóra, twarze z naturalnego koloru stają się czerwone, ogólna kolorystyka zdjęć jest jakby mniej nasycona niż z L800. Próby druku zdjęć z ramką również nieudane (ramka na zdjeciach 10x15 koszmarnie krzywa).

    Pierwsze próby uporania się z kolorem to podmiana profili na znalezione gdzieś w necie profile pod konkretny papier. Bez widocznego rezultatu. Da się jakoś metodą prób i błędów samemu stworzyć profil bez kolorymetru?

    No i co z tymi ramkami, serwis?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2

    Domyślnie

    Pomijając kalibrację monitora, podmianę profili itp (które musisz i tak sam przeprowadzić, czasem metodą prób i błędów i googlania - trudno pomóc nie siedząc przy Twoim kompie)....
    ... czy pożyczona "stara L800" i Twoja nowa drukują tymi samymi tuszami i na tym samym papierze?

    Skóra, twarze z naturalnego koloru stają się czerwone, ogólna kolorystyka zdjęć jest jakby mniej nasycona
    Czerwieni wrzuca "za dużo", całej reszty "za mało"... Weź ją do kolegi, zainstaluj na domyślnych (lub identycznych jak stara) u niego i wydrukujcie 2 zdjęcia w dwóch kopiach. Jedno jego na jego starej i Twojej nowej, i jedno Twoje też na jego starej i Twojej nowej. Zobaczysz czy jego zdjęcie na Twojej jest też dziwne, a czy może Twoje na jego "znów normalne". Set wydrukujcie na tym samym papierze.
    Zakładam, że tusze w obu identyczne lub "niemal identyczne" i oryginalne.

    Jeśli obydwa zdjęcia w parze będę "akceptowalnie" takie same, to zapewne jest szansa wyregulowania druksy u Ciebie, do efektu jaki Ci się podobał w starej 800...

    Ps. Całość bazuje na ZAŁOŻENIU, że obie na identycznych lub domyślnych ustawieniach, powinny drukować bardzo podobnie ten sam plik na tym samym kompie i papierze, przy sugerowanych tuszach. Tego nie wiem, zakładam

    Ramka - nie wiem, nie odpowiem...
    Ostatnio edytowane przez pilon ; 01-11-2018 o 10:25
    Pozdrawiam, Kuba

  3. #3

    Domyślnie

    Czerwień na twarzach to niestety przypadłość wielu gotowych profili dostępnych w necie (z mojego doświadczenia). Posiadam 4 letnią L800 kę z delikatnie uwaloną głowicą która służy do wszystkiego prócz zdjęć Ostatnio jednak miałem potrzebę druku czegoś niezobowiązującego w A4 (a pigmentu szkoda, to jej poczyściłem dysze i całkiem niezłe rezultaty uzyskałem na ustawieniu sterownika na "kontrola koloru Epson standard", bodajże tak to sie chyba nazywa. Druk na macie i satynie. Co do ramek to ciężko będzie coś sensownego na tej drukarce osiągnąć, większy format i ręczne docinanie ewentualnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    "Dużo pisania"
    Sprawdzałem na jednym kompie, jedna i druga drukarka tusze Epson, na ustawieniach standardowych, ten sam papier oraz na drugim kompie ta sama akcja. Zdjęcia z L800 mają fajne kolorki, z L850 jest lekka czerwonka i mniej intensywne niebieskości.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #5

    Domyślnie

    Więc pozostaje zabawa z profilami i kalibracją... Pewnie na zasadzie prób i błędów.

    Jeśli to nie zadziała - cóż, samemu robić profil - ja bym nawet nie próbował zaczynać (nie wiem, może to łatwe, ale musiałbym się nauczyć)...
    Są firmy, które się tym zajmują. Nie wiem jak w PL, ale minimalny koszt poza PL to do £20 albo €30. PLus wysyłka wydruku testowego do dostawcy.

    Nim to zrobisz (CHYBA) warto druknąć jakąś paletę testową CMYK, na Twojej i kolegi drukarce - na obu jako test na domyślnym zarządzaniu kolorami. Zakładam, że tuszy będziesz używać zawsze tych samych...
    Jeśli Y, MY, M na 10-20% będą na palecie testowej wrzeszczeć różnicą (kolory bliższe skórze) i CM, C tak do 40% będą się różnić (wspomniany niebieski), to może to coś z tuszami albo samą drukarką... ?
    Pozdrawiam, Kuba

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jak to nówka to przeprowadź wyrównywanie głowicy, przed drukiem zmień w opcjach na zarządzanie kolorem w drukarce.

    Co do ramek to mi Epsony zawsze to w jakimś stopniu chrzanią, więc drukuję bez.

    Pozostaje jeszcze kwestia softu. L800 miał fajny,rozbudowany sterownik. Od L805 zaczęli dawać dziadostwo.

    Jak bedzie źle, to ślij na serwis. Najlepiej do nich - http://corso.com.pl/ mi pomogli wielokrotnie i bez zbędnego marudzenia.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Jak to nówka to przeprowadź wyrównywanie głowicy, przed drukiem zmień w opcjach na zarządzanie kolorem w drukarce.
    To zrobiłem na samym początku. Wraz z czyszczeniem.

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    przed drukiem zmień w opcjach na zarządzanie kolorem w drukarce.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta


    Tzn. gdzie i jak ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Strona 32 instrukcji. Po kliknięciu w "more options" masz jakieś ustawienia kolorów czy znowu coś wycięli?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Strona 32 instrukcji. Po kliknięciu w "more options" masz jakieś ustawienia kolorów czy znowu coś wycięli?
    Chyba mam inną instrukcję ftp://download.epson-europe.com/pub/...on626584eu.pdf

    - - - - kolejny post - - - - - -

    O to chodzi ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korekta.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	16359
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tak, o to. Nie wiem z jakiego programu drukujesz i jakie masz ustawienia, więc popróbuj roznych ustawień. Zacząłbym od "bez dopasowania kolorów".
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kłopoty z MB-D80.
    By Marekvxc in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 08:50
  2. kłopoty z D 200
    By Gerard in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-06-2007, 14:05
  3. Kłopoty z ostroscią D70
    By j.l.k in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2007, 12:35
  4. Wakacyjne kłopoty
    By zotornik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2006, 17:34
  5. Coś mnie naszło na slajdy więc...
    By Tomek in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-12-2005, 03:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •