Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65
  1. #21

    Domyślnie

    Nie wiem skąd u Ciebie Wiesiek takie dziwne przeświadczenie że jak krajobraz jest dobry np. techniczne, kompozycyjnie i pokazuje potęgę natury lub jej wyjątkowość np oświetleniem to jest pustym, techniczne produkowaniem obrazu. A jak ktoś wyjdzie z domu i zrobi sobie pole przed domem to już głębi przekazu w tym szukasz?
    Dla mnie to zdjęcie jest tak samo puste jak każde inne, skoro mówisz o przekazywaniu emocji, historii itd. to ewidentnie coś tu nie zagrało. Przekazu ani jasnego tematu brak. I możesz zarzucić i mi płytkość i brak wyczucia ale ja się naoglądałem masy zwykłych pstryków bo sam tony takich robiłem i robię.

    Co do naszej flagi to nie wiem o jaką ci chodzi, bo ja nie mam żadnej flagi a że skoro mówimy po Polsku to myślałem że chodzi o biało-czerwoną. Sam też często pisałeś o przekazie w swojej pracy reklamowej i jak to jest ważne. Wygląda na to że z krajobrazem nie idzie ci tak dobrze jak z reklamową. Skoro nikt nie potrafi powiedzieć o co ci chodzi z tym zdjęciem a sam nie chcesz wyjaśnić przekazu.

    Poza tym równie dobrze można iść w dział ptaki i zacząć wrzucać zdjęcia kaczek z rozbryzganych chlebem dookoła. Jest historia, głębia i odbija się dzieciństwem. Tylko czy to ma być ponad to co tam inni pokazują?
    Nie łamiesz standardów ani nie wprowadzasz nic nowego, raczej bym powiedział że jakiś dziwny trend na Nikoniarzach w dziale krajobraz się na siłę chce promować.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    To zdjęcie to wielkie nic dla Ciebie a dla mnie jedno z ciekawszych jakie zrobiłem (w krajobrazowych). I możemy się umówić, że obydwaj mamy rację.

    Co do kropki - nie wiem na ile świadomie to napisałeś - bo to oczywiście Malewicz. Artysta polskiego pochodzenia, który tym nic nie znaczącym (dla Ciebie) gestem uruchomił całą po realistyczną awangardę. A dalej poszło to jak pociąg - minimalizm, futuryzm, abstrakcja, op-art żeby wspomnieć tylko o tych nurtach, które z suprematyzmem mają dużo wspólnego. Najogólniej tym gestem, którego nie rozumiesz zostały zerwane okowy realizmu którym malarstwo wcześniej podlegało. Malewicza możemy uznać za prekursora całej nowoczesnej sztuki. A zaczęło się od czarnego kwadratu na białym tle...
    (.........).

    Zapewniam cie ze swiadomie uzylem tego porownania. Znam i lubie nowoczesna sztuke. I jak zapewne wiesz taki Picasso z kubizmem byl sporo wczesniej niz Malewicz.
    Takze nie zgodze sie absolutnie na to ze czarny kwadrat na bialym tle zapoczatkowal wiele nurtow w sztuce nowoczesnej. Zreszta polskaa to nie caly swiat.

    Co do reszty o krajobrazie, to ja juz pisalem swoje zdanie i po co mam sie powtarzac.
    Czy rozwazales moze zeby nie robic zdjec krajobrazowych, nie ogladac ich itp. Skoro temat tak cie "meczy"? Nie, nie zabraniam ci. Ale po co masz robic cos czego nie lubisz albo nie rozumiesz.

    Takze wracajac do poczatku, bez urazy ale nic to nic. Jakich by teori i histori nie dorabiac to nic nie zmieni sie w cos...oczywicie wyobraznia wolna jest i mozna wymyslac do woli




    @90s daj sobie spokoj. Dyskutowalem z zapalem z kolega Wujot, przytaczalem poezje, pisalem o swietle i jego zmiennosci, o mocy plynacej z natury, o pogodzie i jej zmiennosci, o ladunku emocjonalnym jaki moze byc zawarty w kadrze i wiele, wiele innych przykladow.
    Ale dla kolegi Wujot zdjecia krajobrazowe to slitasne, kolorowe obrazki i koniecznie powtarzalne i dziwi sie co tez inni moga widziec w tej galezi fotografi.

    @Wujot tylko nie odczytaj tego jako jakis atak na twoja osobe, ale przytaczam tylko to co sam pisales. Nie doslownie, ale sens wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 01-11-2018 o 19:57
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #23

    Domyślnie

    Do mnie to zdjęcie nie trafia nawet odrobinę. Ale ważne, że autor jest zadowolony. Tylko czy zdjęcie ma się podobać jemu, czy innym...

  4. #24

    Domyślnie

    Ja też nie rozumiem. Dodatkowo ta "nasza flaga"? Ktoś mówi, że nawiązanie do Gurskyego, ale ten po pierwsze trójpodziału nie stosował, bo choćby ten "Rhein ii" jest dzielony "na pół" i dalej "na pół". Po drugie to Gursky w swoich zdjęciach używa olbrzymich formatów i mnóstwa detali. Ta sprzedana fotografia miała wymiary ca. 3,5 m x 2,0 m.

  5. #25

    Domyślnie

    W ogóle to luz. Wyprodukowałem tysiące zdjęć i do wszystkich mam dystans. Do siebie zresztą też. W fotografii od dawna męczy mnie sytuacja gdy walory dekoracyjne przesłaniają inne a właściwie są zamiast nich. I z tym problemem się mierzę na różnych płaszczyznach. Śledząc rynek artystyczny mam zdecydowaną pewność - nie chodzi o ładne obrazki. W końcu można je też namalować. Powstaje pytanie czego nie da się namalować?

    Zamieściłem fotę, która jest zrobiona inaczej. I co najważniejsze (dla mnie) jest awizualna. Ciekawy byłem reakcji i tego jakie tam treści znajdziecie. I czy w ogóle jakiś odzew będzie... Patrząc na tym metapoziomie dostałem dwie piękne interpretacje (za które dziękuję) a także inne postawy, których nie będą już tu analizował. W sumie to jednak dość mało się pomysłów pojawiło co też jest dla mnie sygnałem. Pokażę tę fotę paru znajomym i ciekaw jestem co usłyszę.

    OT. Upieram się, że Picasso nie zerwał z przedmiotem i tym się różni od Malewicza. Ale aż się prosi przywołać kalendarz w którym zmierzyłem się fotograficznie z jednym i drugim. http://forum.nikoniarze.pl/threads/2...=1#post3779309

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Do mnie to zdjęcie nie trafia nawet odrobinę. Ale ważne, że autor jest zadowolony. Tylko czy zdjęcie ma się podobać jemu, czy innym...
    Złe pytanie zadałeś. Czy zdjęcie ma się podobać, czy może coś zmienić a choćby minimalną refleksję wywołać? Podobające się zdjęcia to muszę dostarczać redakcjom.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Złe pytanie zadałeś. Czy zdjęcie ma się podobać, czy może coś zmienić a choćby minimalną refleksję wywołać? Podobające się zdjęcia to muszę dostarczać redakcjom.

    Pozdro
    Wiesiek
    Wiesławie, po pierwsze- nie pisałem nic o przymusie. Po drugie- ja o nic nie pytałem...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wiesławie, po pierwsze- nie pisałem nic o przymusie. Po drugie- ja o nic nie pytałem...
    Nie pytałeś...



    W

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Nie pytałeś...



    W
    Owszem. Inaczej postawił bym pewien znak interpunkcyjny. Rozumiem też, że chciałeś się pochwalić powyżej linkowanym projektem, i to się ceni. Tzn. zdjęcia które tam się znalazły. Ale to dotyczy tamtych zdjęć, a nie tego. To znaczna różnica. Nikt chyba tutaj nie zarzuca Ci, że nie potrafisz robić dobrych zdjęć. Ludzie piszą, że to pop prostu Ci raczej nie wyszło...

  9. #29

    Domyślnie

    Ja rozumiem, to to zdjęcie, razem z podpisami jest fragmentem czegoś w rodzaju "performance". Tzn nie znamy kontekstu i mamy sobie wymyślać do niego interpretacje, a autor sobie wybierze co ma o odbiorcach myśleć.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ja rozumiem, to to zdjęcie, razem z podpisami jest fragmentem czegoś w rodzaju "performance". Tzn nie znamy kontekstu i mamy sobie wymyślać do niego interpretacje, a autor sobie wybierze co ma o odbiorcach myśleć.
    Nie - ta fota powstała w bardzo konkretnych okolicznościach i ma ilustrować coś co mnie bardzo gryzie. Jest stanem mojej duszy. W tym sensie jestem uczciwy i nie prowadzę gry. Tytuł o trójpodziale jest ironiczny i nawiązuje do dyskusji o kompozycji, które toczyliśmy. Ale drugi jest na poważnie. Flagi to coś pod czym kroczymy, powiedzmy od zwycięstwa do zwycięstwa. Choć może od klęski do klęski...

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Druga zasada dynamiki Newtona
    By MARO56 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 09:22
  2. Perfekcja a zasada pareto
    By UBoot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 21:00
  3. Zasada fotografii makro
    By Karbulot in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 12:05
  4. SU-4 i zasada zoom/LP
    By Robson in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2005, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •