Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Żarówka

  1. #1

    Domyślnie Żarówka

    Witam

    Zakupiłem żarówkę LED FreePower 20W 5500k ponieważ potrzebowałem światła bardziej naturalnego, więc zamontowałem ją sobie w pokoju, żeby pozbyć się wstrętnego ciepłego światła (2700k). Czy ktoś z was posiada podobną żarówkę bo jestem ciekawy na ile te dane które podają sprzedawcy są prawdziwe, podobnych żarówek tylko z innym napisem jest więcej, nie wspomnę już o pudełku gdzie nie ma żadnej informacji o parametrach i CRI....
    Ostatnio edytowane przez Simon_ ; 31-10-2018 o 20:19

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    99% takich normalnych LEDów ma CRI 80. Gdyby było więcej, to na pewno by sie tym chwalili na opakowaniu. Aaa. na stronie sklepu Fripers podają CRI >80.
    W mieszkaniu to ja wole ciepłe światło. Te 5500 jest trupioblade, najczęsciej.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekaw jestem jaka jest różnica między taką FreePower 20 5500k CRI 80 a Quadralite 20W 5500k CRI 92?
    Zgodzę się jest trochę trupioblado, przy 6500k to już będzie chyba za niebiesko, szukam oświetlenia co przy obróbce na komputerze będzie przyjazne dla oka a przy okazji będzie można zrobić niezabarwione zdjęcie jakiegoś przedmiotu.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli podają CRI 92 to jest pewnie tyle, nie odczujesz tego, CRI jest potrzebne żeby nie mieć "dziur" w kolorach jeśli fotografujesz przy takich świetlówkach.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    a przy okazji będzie można zrobić niezabarwione zdjęcie jakiegoś przedmiotu.
    Ty tak na poważnie? Chyba wiesz do czego służy "balans bieli"
    To było z przymrużeniem oka, ale często najtrudniej wpaść na najbardziej oczywiste rzeczy. Myśląc o robieniu zdjęć obawiałbym się nie temperatury barwowej, tylko wierności kolorów, i chyba wygrałaby ta wredna, nieekologiczna i niemodna tradycyjna żarówka, a nie "profesjonalna" świetlówka kompaktowa czy lampa LED (pomijając zdjęcia niepotrzebnych drobiazgów np. na allegro czy do ogłoszenia, bo do tego chyba wystarczy lampa na sanki i biały sufit).

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem, tak pół żartem pół serio, 2700k w camera raw i tak jest irytujące. Sprzętu nie chce mi się taszczyć z miejsca gdzie go mam do domu, dlatego chciałem zobaczyć jaki efekt da taka barwa żarówki w pokoju, w przypadku kiedy może czasami się przydać. Do obróbki mam lampę podłogową zwykła żarówkę kanluxa 490lm 4000k wiec wydaję mi się, że nie jest męczące, ale chciałem też dać coś mocniejszego o bardziej naturalnym świetle.

  7. #7

    Domyślnie

    Jako, że nie mogę już edytować pisze pod postem.
    Zauważyłem, że przy ledowej żarówce jest jakby taka (mgła,poświata) nie wiem jak to nazwać, że wszystkie meble czy przedmioty sa takie blade jakby brakowało im koloru/kontrastu czego przy zwykłej żarówce lub halogenowej tego nie zauważyłem.
    Ostatnio edytowane przez Simon_ ; 02-11-2018 o 07:46

  8. #8

    Domyślnie

    A wy jakiego oświetlenia używacie jeśli chodzi o studio ?

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    W studiu używam lamp błyskowych.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Jako, że nie mogę już edytować pisze pod postem.
    Zauważyłem, że przy ledowej żarówce jest jakby taka (mgła,poświata) nie wiem jak to nazwać, że wszystkie meble czy przedmioty sa takie blade jakby brakowało im koloru/kontrastu czego przy zwykłej żarówce lub halogenowej tego nie zauważyłem.
    Postanowiłem kiedyś zmienić żarówki halogenowe na LED-y. Mam w domu drewniane schody, polakierowane. Ładny naturalny kolor drewna. Po założeniu LED-ów schody jakby "zniknęły". Widoczne pozostały szare, blade płaszczyzny w miejscu gdzie powinny byś schody. Czyli tak ja u Ciebie. W tej chwili nie mam w domu żadnej lampy z LED-ami. Mam zamiar zrobić spory zapas zakazanych przez Związek Socjalistycznych Państw Europejskich żarówek halogenowych.
    Ostatnio edytowane przez DaroD300S ; 06-11-2018 o 10:21

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] żarówka
    By nimnull in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 23:20
  2. Żarówka
    By maRrr in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 22:01
  3. [ Krajobraz ] Żarówka
    By Szuwar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 13:26
  4. D90 + SB-900 + żarówka błyskowa
    By allprint in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 12:01
  5. żarówka 500w
    By leech in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •