Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    @90s ogólnie masz rację pisząc o tym, że mogłem przejść 20 m dalej gdzie było lepsze światło. Mogłem zrobić nie centralny kadr itd. Mogłem też przywieść ze sobą lepszy sprzęt itd. Wszystko się zgadza i widzę te wady, o których piszesz.
    Problem polega na tym, że nie możesz albo nie chcesz zrozumieć, że to zdjęcie celowo zostało "oszpecone". Wszystko jest celowe na tym zdjęciu oprócz marnej jakości obrazka spowodowanej sprzętem jaki miałem do dyspozycji - warty jakieś 100 zł.

    Zdjęcie było robione z zamiarem publikacji na FB jeźdźca... ale trafiło na forum .
    Jest tak ciemne bo:
    - zestaw konia z jeźdźcem miał być mroczny jak czarny jeździec z LOTR...
    - koń w rzeczywistości jest maści siwej więc jak sam rozumiesz musiał być mocno niedoświetlony...
    Jest tak rozmyte bo:
    - czarny jeździec miał być niewyraźny jak obrazy widziane przed Froda po założeniu pierścienia...
    - jeździec miał być nierozpoznawalny, rozmycie skutecznie ukrywa wizerunek jeźdźca, który nie chce publikować swojego wizerunku w internecie

    Poza tym klimat zdjęcia odzwierciedla po trosze moje samopoczucie w tym momencie - po całym dniu w Mordorze (zwanym potocznie pracą), po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów we mgle, zdążyłem tylko zabrać córkę i pojechać na jazdę. Stałem tam ponad godzinę myśląc o obiedzie, zmarznięty, mokry od skraplającej się mgły itd... Ale jednocześnie bardzo zadowolony...


    Z innej beczki
    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Odnoszę też wrażenie że już więcej wysiłku i energii włożyłeś w te dyskusje i przeglądnięcie moich marnych prac jak w wykonanie tego zdjęcia.
    Daruj sobie proszę takie manipulacje. Jestem za stary żeby brać mnie pod włos. Wyraźnie napisałem co sądzę o Twoich zdjęciach.

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Zdjęcia z wątku 90s w zdecydowanej większości uważam za dobre lub bardzo dobre...
    Oprócz gorzkiej, czarnej kawy lubię też słodkie cukierki

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Myślę też że jesteś w stanie zrobić dużo lepsze zdjęcie, ale skoro tak go bronisz to mogę się mylić.
    znowu...

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Tak czo owak najważniejsze aby Tobie się podobało i wybacz jak cię uraziłem tym co napisałem.
    Jak i skąd wysnułeś taki wniosek? O tym urażeniu...


    Podsumowując - poważna, męska dyskusja jest zawsze mile widziana

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Ja wychodzę z prostego założenia aby nie spędzać za wiele czasu na wątkach które mi się nie podobają.
    Tutaj zobaczyłem od razu w wyobraźni obraz czarno biały tej fotki, bez wnikania czy jest dobra czy nie.
    Widziałem wiele rozmytych czarno białych zdjęć z ziarnem na wystawach czy w różnego rodzaju albumach. Nie podjąbym się oceniania czy są dobre czy złe. Tak samo nie podejmę się tutaj.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #23

    Domyślnie

    Litości!
    Zdjęcia podłej jakości wiszące w galeriach zawsze tłumaczy jakiś kontekst, tutaj każde następne tłumaczenie autora to zaglebianie się w mule.
    Ja rozumiem sam zamysł, ale nie pykło i to wcale nie z powodu sprzętu.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    tutaj każde następne tłumaczenie autora to zaglebianie się w mule.
    Bez jaj. Było dopiero jedno...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    @90s ogólnie masz rację pisząc o tym, że mogłem przejść 20 m dalej gdzie było lepsze światło. Mogłem zrobić nie centralny kadr itd. Mogłem też przywieść ze sobą lepszy sprzęt itd. Wszystko się zgadza i widzę te wady, o których piszesz.
    Problem polega na tym, że nie możesz albo nie chcesz zrozumieć, że to zdjęcie celowo zostało "oszpecone". Wszystko jest celowe na tym zdjęciu oprócz marnej jakości obrazka spowodowanej sprzętem jaki miałem do dyspozycji - warty jakieś 100 zł.

    Zdjęcie było robione z zamiarem publikacji na FB jeźdźca... ale trafiło na forum .
    Jest tak ciemne bo:
    - zestaw konia z jeźdźcem miał być mroczny jak czarny jeździec z LOTR...
    - koń w rzeczywistości jest maści siwej więc jak sam rozumiesz musiał być mocno niedoświetlony...
    Jest tak rozmyte bo:
    - czarny jeździec miał być niewyraźny jak obrazy widziane przed Froda po założeniu pierścienia...
    - jeździec miał być nierozpoznawalny, rozmycie skutecznie ukrywa wizerunek jeźdźca, który nie chce publikować swojego wizerunku w internecie
    Ja tam widzę śniadego konia i kogoś w czerwonej kurtce, gdzie twarz przypomina hełm przez ten CELOWY ale jakże nieudany panning. I to rozumiem.

    Ale fajnie że napisałeś jaki był cel bo jednoznacznie można powiedzieć że nie przemyślałem tego w ogóle.

    Nie chce też tutaj nic ci zarzucać ale skoro chciałeś zrobić to co napisałeś to:

    1. Użyć żabiej perspektyw aby koń i jeździec dominował wielkością nad widzem. Tak jak przedstawia się ich w LOTR
    2. Robić zdjęcia na tle świateł albo pomiędzy nimi
    3. Naświetlając na światła uzyskałbyś kompletnie czarne sylwetki konia i jeźdźcy.
    4.Niskie iso i lepsze światło poprawiłoby jakość techniczną zdjęcia.
    5. Dłuższe naświetlanie aby uzyskać bardziej abstrakcyjny efekt zjawy na koniu. Skoro jeździec nie ma kaptura, peleryny i nie ma żadnej charakteryzacji nawiązującej do filmu. W dodatku jest w czerwonej kurtce to musi być bardziej odrealniony.
    6. Niska perspektywa i przestrzeń jaką widać na Twoim zdjęciu daje duże pole do izolacji tematu i uzyskania ciekawego obrazu.
    7. Widziałbym to też w galopie jeżeli jeździec potrafi a nie w spacerowym truchcie.

    ps. Nie biorę cię pod włos ale skoro chciałeś zrobić jeźdźca z LOTR a wyszedł ci pszczelarz albo kosmonauta truchtający wieczorową porą w czerwonym kubraczku. To chyba wystarczy za komentarz.

    Pozdrawiam i już nie przeszkadzam.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    7. Widziałbym to też w galopie jeżeli jeździec potrafi a nie w spacerowym truchcie.
    Błagam...! Twoje uwagi na temat fotografii są Ok, ale chyba nie powinieneś się wypowiadać na temat jazdy konnej...

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Nadal ciemno, zimno i trochę mokro... Dodatkowo, ku uciesze niektórych, mniej szumu i nierozmazane...


    @cybulski - porwałem się an monochrom, jak wyszło?


    Dla jasności - koń w stępie.

    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Już dużo lepiej technicznie i ciekawsza perspektywa. Podoba mi się też para, nawet bym zrobił z tego temat zdjęcia. Co do galopu to w czym problem? bo nie jeżdżę na koniach, dlatego napisałem że jak potrafi jeździec to bym tak widział do Twojej wizji. No chyba że za mało miejsca na takie akcje to już sam oceniasz co się da a co nie zrobić.

  9. #29

    Domyślnie

    Na moje oko to tam już jest galop
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #30

    Domyślnie

    Faktycznie sprawdziłem w google. No aby nie używam terminologi mi nie znanej. O taką dynamikę mi chodziło.
    https://www.google.com/imgres?imgurl...act=mrc&uact=8

    https://www.google.com/imgres?imgurl...act=mrc&uact=8

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mokro dość i ciemno...
    By Archibald in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 22:17
  2. [ Pozostałe ] Ciemno, zimno, bez sensu...
    By Shanleaf in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 15:51
  3. [ Krajobraz ] Mokro i zimno
    By micz87 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 21:09
  4. [ Reportaż ] Ciemno , mokro i cieplutko
    By fufinek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 17:09
  5. [ Reportaż ] TDP - ciemno zimno deszcz
    By malibu in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •