Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Mini, czy to był tzw. "znajomy informatyk"? Pracowałem kiedyś w komputerowym i często słyszałem od klienta, że znajomy informatyk powiedział ... (i tu wstawić dowolne bzdury) . Aż się usmiałem jak mi się przypomniały dawne czasy.
    Dwie rady dla Ciebie. Pierwsza to posłuchać rad kolegów wyżej, a druga to nie słuchać znajomych informatyków.
    Daniel
    D90, S 10-20/4-5,6, Tamron 17-50/2.8, Tamron 90/2,8, Nikkor 70-300VR, S 150-500 OS, Manfrotto 055XPROB

  2. #12

    Domyślnie

    Tak, to był znajomy informatyk
    Przymierzam się do formatu, ale jakoś idzie mi to z trudem.

    A z ciekawości, ile macie partycji?

  3. #13

    Domyślnie

    na głównym dysku zawsze 2, na system i na resztę i tak jak już ktoś wspomniał mam obraz systemu ze wszystkimi niezbędnymi programami i driverami więc postawienie go zajmuje dokładnie 10 minut, na dodatkowych dyskach 1 partycja
    pozdrawiam Piotr


  4. #14

    Domyślnie

    Ja mam 1 dysk który ma 232 GB.
    Więc czy podzielić go na 1 partycję z systemem i drugą partycję z całą resztą, czy może jeszcze więcej?

  5. #15

    Domyślnie

    więcej nic Ci nie da, systemowa tak maks do 20 GB (ja mam 10GB), i reszta, w sumie to tylko na wypadek awarii systemu i konieczności formatowana partycji, po to żeby nie stracić całej reszty na dysku, a nawet jak nie stracic to szkoda czasu na ponowne wgrywanie
    pozdrawiam Piotr


  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja mam 1 dysk który ma 232 GB.
    Więc czy podzielić go na 1 partycję z systemem i drugą partycję z całą resztą, czy może jeszcze więcej?
    WOW, podziel go na :
    1 partycja 20-30 GB (system i programy)
    2 partycja 100 GB
    3 partycja 100 GB

    i wszystkie oczywiście na NTFS, chyba że używasz z jakiś powodów starych programów DOS'owych to systemówke na FAT32

  7. #17

    Domyślnie

    mój pierwszy to 232 GB podzielone 1:3 (systemowa mniejsza) do tego 500GB na drugim dysku - tutaj 2 partycje, w tym jedna na backupy. Stosunek 2:3.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    więcej nic Ci nie da, systemowa tak maks do 20 GB (ja mam 10GB), i reszta, w sumie to tylko na wypadek awarii systemu i konieczności formatowana partycji, po to żeby nie stracić całej reszty na dysku, a nawet jak nie stracic to szkoda czasu na ponowne wgrywanie
    systemową bym radził 32 GB, bardzo szybko swap/ programy w program files/ tempy/ baza miniaturek z programu do katalogoania zaczynają w sumie zajmowac więcej niż te 10, czy nawet 20 GB i w dodatku systemówkę na FAT32, aby w razie czego z DOSa z dyskietki wystartować i z ghosta z płytki DVD odzyskać
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #19

    Domyślnie

    Podział na dwie partycje to podstawa, więcej partycji kiedyś robiło się ( i tu może coś temu informatykowi dzwoniło) aby zmniejszyć rozmiar klastra co w efekcie dawało przy dużej ilości małych plików jakieś wymierne korzyści, dzisiaj przy nowoczesnych systemach zapisu dysków i programach które i tak najmniejsze pliki mają dużo większe niż klaster praktycznie nic to nie daje. Ale zawsze możesz sobie zrobić podział (tak ja mam) system, zdjęcia, Inne programy gierki itp. podział czysto teoretyczny, równie dobrze można sobie zrobić katalogi
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  10. #20

    Domyślnie

    Erie niby racja, ale ja tempów i programów które się mocno rozrastają (ewentualnie ich katalogów tymczasowych) nie trzymam na systemowym i dlatego nigdy mi nie brakło tych 10GB, aczkolwiek nie uważam się za eksperta i nie namawiam nikogo stosowania swoich ustawień, wg. mnie partycja systemowa ma zawierać wszystko to co jest nie zbędne i w miarę możliwości nie zmienne, dlatego nigdy nie trzymam na niej dokumentów, nie instaluje gier i innych bzdetów, to wszystko idzie na inne partycje, dlatego w razie awarii systemu potrzebuje tylko kilka minut na jego naprawę, ale już się nie wymądrzam każdy ma swój patent na te sprawy
    pozdrawiam Piotr


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •