Witam,

Zostałem poproszony przez znajomych o pstryknięcie fotek na mini przyjęciu (40 urodziny - ok 30 osób) na sali bankietowej, gdzie będzie DJ no i tańce hulańce

Od razu zaznaczam, że jest to robota przyjacielska czyli bez kasy - doskonale wiedzą, że dopiero się uczę, że może z tego wyjść tylko jedno lub kilka poprawnych zdjęć - Dla mnie to nieoceniony bagaż doświadczeń.

Sprzęt jakim dysponuje to muzeum D90 + kit 18-105 + lampa YN 460 (która zawita do mnie dopiero jutro).

Z ciekawości odwiedziłem salę bankietową i się przeraziłem ciemne beżowo / bordowe ściany, sufit ok 3,5 metra nie regularny (mnóstwo załamań / kantów / podwieszane ledy) - także odbijanie lampy od sufitu chyba będzie ciężkie.

Zrobiłem kilka próbnych fotek i do poprawnego naświetlenia potrzebowałem:

  • ISO 2500
  • f 3.5 (pełna dziura)
  • czas 1/25s


Na pewno chciałbym cyknąć kilka zdjęć podczas tańców i w ruchu jednak z takim czasem 1/25s nie ma opcji, żeby obrazek nie był poruszony.

Mam jeszcze 2 tyg. i mogę zafundować sobie niskobudżetowy obiektyw Yongnuo 35mm f 2 - Pytanie jak wiele (przy tym samym ustawieniu ISO 2500) skróci mi czas naświetlania oraz czy z tym obiektywem będzie mi działał pomiar światła.

Będę wdzięczny za każdą radę / pomysł