Close

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 89
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jastrząb Zobacz posta
    Może tak 500pf nie jest najlepsza, ten egzemplarz... Ale ja bym się nie bił na ostrość przy tym szkle (i tak jest bardzo dobrze), to zostawmy rurkom z f4. Piorytetem jest funkcjonalność tego szkła. Tylko czy jest ono (czy tez owa funkcjonalność) warte tych 16 tys, czyli 3/5 ceny Sigmy 500 F4 czy też dwukrotności ceny 200-500. Moim zdanie też nie jest.
    Dokładnie, tę ostrość można skorygować w postprocesie.

    Jeszcze dla porównania dlaczego af jest szybszy w 500 5,6
    po lewej silnik montowany w 200-500, po prawej 500 i wszystkich tele z lepszej półki (300, 400, 500, 600)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1153.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	2,00 MB
ID:	16266
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1152.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,64 MB
ID:	16267

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A i jeszcze dowiedziałem się że soczewka fresnela może mieć wplyw na obrazowanie. Dlatego nie ma jej w FL w tej chwili.

  2. #32

    Domyślnie

    AF z 500mm f5.6 Jest tak samo szybki jak w topowych tele?
    To że soczewka fresnela ma wpływ na obrazowanie było już dawno wiadomo. To samo dotyczy Canona DO.
    Nie wiem czy Canon będzie jeszcze robił DO do lustrzanek gdy może osiągnąć niską wagę przy zastosowaniu normalnej technologi.
    Możliwe że DO będzie zarezerwowane dla bezlusterkowców.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  3. #33

    Domyślnie

    Odnośnie Richard Peters napisałem że jest to opinia nie test nie bez powodu. Niemniej pisze i daje odpowiednie przykłady. Masz gdzieś przykłady z 200-500vr na 500mm które potwierdzą wybitność Twojej kopii? Mam 200-500 i mam 600vr. Uważam że zoom jest bardzo dobry na każdej ogniskowej bez przymykania ale chyba jednak nie pokusze się o stwierdzenie że lepiej wypada niż 500pf nawet patrząc na te sample które Ty wrzuciłeś. Co prawda d850robi tu dodatkową robotę jeżeli chodzi o detal ale jak dla mnie 500pf lepiej odcina od tła i daje ostrzejszy obraz. Widziałem też foty z tego szkła i tc1.4 i też jest dobrze. Frasnel wpływa na obraz , zwłaszcza na kontrast w niektórych sytuacjach. Wydaję mi się , że może mieć też wpływ na pracę vr bo sporo osób pisze o podobnych problemach z vr jak 300pf na czasach pomiędzy 1/80s do 1/160s.
    Odnośnie szybkości af z dwóch źródeł czytałem że w dobrych warunkach prędkość na poziomie 600vr.jeden filmik jest na YouTube

  4. #34

    Domyślnie

    Dziwny jest ten świat...
    Wam nie przeszkadza f/5.6-6.3 na długim końcu, a dla mnie 2.8 jest zbyt ciemne

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Dziwny jest ten świat...
    Wam nie przeszkadza f/5.6-6.3 na długim końcu, a dla mnie 2.8 jest zbyt ciemne
    A bo widzisz panie, jakbyś focił tele wiedział byś że nie ma takowych o przysłonach 1,4 Więc wyboru u nas NIET.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Dziwny jest ten świat...
    Wam nie przeszkadza f/5.6-6.3 na długim końcu, a dla mnie 2.8 jest zbyt ciemne
    Pozostaje zakup D5 lub D850- zyskasz 1EV

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacha321 Zobacz posta
    ale jak dla mnie 500pf lepiej odcina od tła i daje ostrzejszy obraz.
    Dla mnie za to mało kontrastu daje i mniej ostry w środku kadru względem 200-500.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Pozostaje zakup D5 lub D850- zyskasz 1EV
    Może też Z7 pod warunkiem że trafi w słabszych warunkach

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    A bo widzisz panie, jakbyś focił tele wiedział byś że nie ma takowych o przysłonach 1,4 Więc wyboru u nas NIET.
    Piszę to z perspektywy używania 400 2.8 300-350 2.0 byłaby idealna

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Pozostaje zakup D5 lub D850- zyskasz 1EV
    Właśnie D850 najwięcej by zyskała na takim szkle Różnica w stosunku do 2.0 w 200 jest naprawdę widoczna... niestety 200 jest za krótka.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Piszę to z perspektywy używania 400 2.8 300-350 2.0 byłaby idealna


    Właśnie D850 najwięcej by zyskała na takim szkle Różnica w stosunku do 2.0 w 200 jest naprawdę widoczna... niestety 200 jest za krótka.
    Podsumowując- 300-350/2 nie istnieje, a D850 istnieje

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Podsumowując- 300-350/2 nie istnieje,
    Oj, no nie do końca. 300/2.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •