Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    krapkowice
    Posty
    21

    Domyślnie filmowani nikonem 7100 czy Sony A5000

    Witam chce zacząć filmować lustrzanka. Posiadam w tej chwili nikona 7100 tylko ze w nim nie mogę używać szkieł m42 które są tanie na allegro i można coś pokombinować.. Zastanawiam się czy nie lepiej było by kupić Sony A5000 i kilka szkiel m42. czy są tez jakieś szkła do nikona które będą ostrzyc na nieskończoności? Jak ktoś ma jakieś filmy nakręcone nikonem 7100 może mi podesłać linki chętnie zobaczę. z góry dzięki za odp

  2. #2

    Domyślnie

    Stricte pod video pomyśl nad Panasonikiem G7/GX80. Z Sonego puszki pod filmowanie będą droższe (A6300,A7s). Nikon jako taki polecany nie jest, ale jeśli trzeba, to też coś nagrać można. Przykładowo D7100, chociaż wolę filmować D750.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    krapkowice
    Posty
    21

    Domyślnie

    chodzi głównie o to czy warto zainwestować np w używkę Sony A5000 albo jakiś tańszy odpowiednik Panasonica g7 chciałbym używać szkieł m42 a w nikonie jest to nie możliwe. z aparatu bedzie korzystał syn 10 letni dla tego nie chce droższego aparatu :P ale jak już kupie to tez chce z niego korzystać.chyba ze odpuścić aparat i kupić jakaś lampę na kamerowa, filter nd haida i stedycam?film jest ciekawy może to tylko zależy od umiejętności i nie muszę dokupywać aparatu.

  4. #4

    Domyślnie

    Generalnie masz w sieci pełno materiałów za stwierdzeniem, że jak chcesz coś nagrać, to zamiast płakać nad brakiem Alexy czy Reda, lepiej zacząć po prostu kręcić tym, co pod ręką, nawet jeśli będzie to stary telefon. Dla dziecka zamiast lustra/bezlustra może nawet lepiej coś pokroju Tgtrackera, Gopro, czy Mijia. Mniejsze, lżejsze, dobrze będzie znosić bieganie i mniej angażować pod względem technicznym, zostawiając swobodę wyobraźni.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    krapkowice
    Posty
    21

    Domyślnie

    W sumie racja gopro powinno mu starczyć nie pomyślałem o tym mniej awaryjne...wiesz jak to jest czytasz forum jedno za drugim i po 2h czytania stwierdzeń ze nikon to gówno do filmowania w końcu zaczynasz w to wierzyć i sam juz wątpisz w puszkę nawet nie próbując. z braku doświadczenie w filmowaniu wolałem zapytać. ale chętnie jeszcze pooglądam filmy nakręcone nikonem 7100.

Podobne wątki

  1. Problem z Nikonem 7100 i Tamronem
    By ewelinciaa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2017, 17:06
  2. Obiektyw do sony a5000
    By Korjaw in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2017, 16:39
  3. 7100/610/750
    By asza in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-08-2016, 10:07
  4. Panasonic DMC-GF6 vs Sony A5000
    By PiotrekW in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •