Close

Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 223
  1. #201

    Domyślnie

    @Fludi Ale jaja ,Ty powaznie ? zerknij na cudzysłów przy pięknej ...ja sobie żartowałem ,ze masz w Nexus za mały ekran ...ale teraz na serio pomyśl w przyszłości o większym ...wiesz więcej widać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Poza Twoim Tamronem - tak. Choć najmniej Nikkora 24-120, bo tylko na testowanie weekendowe. Najwięcej zdjęć robiłem C24-105 razem z Canonem 6D. Ciekawość zaspokojona?
    Wyznacznikiem Twojej wiarygodności nie jest to co masz wpisane w stopkę, a sposób w jaki piszesz. A jak piszesz bzdury, to warto je prostować, bo jeszcze ktoś uwierzy... Dla mnie koniec OT.
    Dla mnie też bo już się zmęczyłem ,a kup pracy do zrobienia . Ale fajnie coś się dowiedziałem i teraz bedę mądrzejszy ...kurdę może nawet sigmę kupię na wakacje jak taka świetna ,ale używaną bo pewnie szybko sprzedam .

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemu Zobacz posta
    akurat Tami jest lepszy od Nikkora na przyslonach ,które mnie interesują czyli na pełnej dziurze
    Byłbym ostrożny w wydawaniu tego typu opinii. Wszystko zależy od sztuki. Jeśli już usilnie chcesz podpierać się testami, to nie jednym, a kilkoma, właśnie po to by wyrobić sobie lepszą opinię
    Cytat Zamieszczone przez przemu Zobacz posta
    Tami leje tak dużo droższego Nikkora
    Bardzo emocjonalnie do tego podchodzisz- wykresy wykresami, a obraz obrazem. Nie byłbyś w stanie wyłapać różnic w normalnym użytkowaniu
    Cytat Zamieszczone przez przemu Zobacz posta
    A miałem już trochę obiektywów i nawet powiem Ci zdaża mi się robić nimi zdjęcia i często te testy jedna się potwierdzają.
    A ja bym powiedział, że czasem się potwierdzają, czasem nie. Nawet jeśli jakaś sztuka jest ciut ostrzejsza od drugiej (czy to T od N, czy N od T) to te różnice są marginalne, do zrównoważenia niewielkim ruchem suwaka czy to w komputerze czy korpusie aparatu. Nie gloryfikował bym ostrości samej w sobie, bo na "jakość" obiektywu wpływa jego całokształt- ostrość, AF, winietowanie, trwałość, wykonanie...

    Co do porównania T24-70, N24-70 i S24-105- dwa pierwsze mają niezaprzeczalną przewagę w postaci 1EV światła. A przymknięte do wartości Sigmy mogą ją przebijać ostrością. Sigma ma fajny zakres i dwa pierwsze bije pod każdym względem powyżej 70 mm I światłem, i ostrością... Także co kto woli, ważne, że jest wybór.

  3. #203
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja jestem wielkim fanem tamronika 24-70 2.8 w pierwszej wersji ale nigdy bym nie napisał że bije nikkora bo to byłoby banialukami, nad wersją G2 można by sie zastanowić już na serio ale trzeba by to jednak też samemu testować, a to już finansowe wyzwanie.
    S24-105 f/4 ma tylko dwie zalety, zakres i przyzwoitą ostrość ale idąc tą drogą to jest nikkor 24-120 f/4, którego miałem ale sprzedałem bo jednak wolę f/2.8 z mniejszym zakresem zwłaszcza że używam sporo manuali 2.8/135mm.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemu Zobacz posta
    Na Twoje pytanie bardzo łatwo odpowiedzić ,sorry ,że na Canonie ,ale pierwszy z brzegu przykład

    https://www.youtube.com/watch?v=XCDlBjR00LY

    Poza ceną ,gabarytem i wagą ...oj tu chyba się nie zrozumieliśmy ,akurat miałem na mysli tamron 24-70 i to w wersji G1

    A mydlane zdjęcia to własnie są z sigmy co widać na tym filmiku ,jak i u kolegi na zdjeciu powyżej

    Ja akurat przeszedłem na pełną klatkę ,żeby własnie używać zooma 2.8 ,jak uniwersalne szkło ,bo na DX to była kiszka ,a autor wątku chyba też dlatego przeszedł ,zeby mieć ta magię FX ,tak przynajmniej Go zrozumiałem po zachwytach i odczuciach ,które były zbieżne z moimi.

    A ogniskowych od 4-8 to używam na wakacjach ,w domu głownie dzieci ....wiec moze dlatego . A stałki są mało uniwersalne ,a dzieci niecierpliwe i szybkie ,żeby to zmieniać na okrągło .
    Chyba za dużo naoglądałeś się filmików na You Tube zamiast przetestować to samemu wypożyczając obiektyw. Powiem Ci tak, Tamron szczególnie G1 zły nie był, ale i tak lepszym jakościowo będzie G2. Odnoszę wrażenie że Twój obiektyw jest najlepszy i wszystkie inne to mydło. Druga sprawa to jak ktoś nie potrzebuje światła 2,8 to wybiera Sigmę lub Nikona 24-105/4 ze względu na ogniskową, jakość i cenę. Napisałeś o Sigmie że robi mydlane zdjęcia, widać że nigdy nie miałeś tego obiektywu nawet w rękach, bo jest ostry jak żyleta. Stare Sigmy jeszcze w czasach analogowych były takie sobie optycznie i mechanicznie i to nie wszystkie modele, teraz Sigma serii Art bije na głowę nawet firmowe szkła.

  5. #205

    Domyślnie

    @tandori Ojej ,zaraz się okaże ,że ta sigma to najlepszy obiektyw na świecie mimo ,ze wszystkie testy mówią co innego ...nie napisałem ,ze tamron mój jest najlepszy ,już kilka razy to tłumaczyłem ,ale widzę ,albo się nie chce czytać tematu po kolei ,albo się dopisuje jakieś historie ...a z tym ostra jak brzytwa to chyba Ciebie teraz trochę poniosła fantazja

    - - - - kolejny post - - - - - -

    @marcin255 O proszę widzę ,że nowy sprzęt daje radę nawet mnie bardziej przekonałeś niż Pan moderator ze swoim kwiatkiem
    Jak wrażenia 7500 vs 750 ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Byłbym ostrożny w wydawaniu tego typu opinii. Wszystko zależy od sztuki. Jeśli już usilnie chcesz podpierać się testami, to nie jednym, a kilkoma, właśnie po to by wyrobić sobie lepszą opinię

    Bardzo emocjonalnie do tego podchodzisz- wykresy wykresami, a obraz obrazem. Nie byłbyś w stanie wyłapać różnic w normalnym użytkowaniu


    A ja bym powiedział, że czasem się potwierdzają, czasem nie. Nawet jeśli jakaś sztuka jest ciut ostrzejsza od drugiej (czy to T od N, czy N od T) to te różnice są marginalne, do zrównoważenia niewielkim ruchem suwaka czy to w komputerze czy korpusie aparatu. Nie gloryfikował bym ostrości samej w sobie, bo na "jakość" obiektywu wpływa jego całokształt- ostrość, AF, winietowanie, trwałość, wykonanie...

    Co do porównania T24-70, N24-70 i S24-105- dwa pierwsze mają niezaprzeczalną przewagę w postaci 1EV światła. A przymknięte do wartości Sigmy mogą ją przebijać ostrością. Sigma ma fajny zakres i dwa pierwsze bije pod każdym względem powyżej 70 mm I światłem, i ostrością... Także co kto woli, ważne, że jest wybór.
    No nie wiem czy takie marginalne ,dla mnie są zasadnicze...nie chcę tu wrzucac kolejnego filmiku z youtube bo będę miał ksywę Pan Youtube ,ale jak kupuje obiektyw 2.8 to po to ,żeby tego korzystać ,czy Ci ludzie co kupują ART 1.4 to po to zeby pstrykać na f4 ? ...po to się płaci za te światło ? ,jasne wiem ,ze jest AF i parę innych ,ale tak jak powiedziałeś poza Af to mozna suwaczkiem . Więc jezeli kupuje obiektyw 2.8 za 7 tys i jest gorszy na 2.8 od tego za połowę ceny i tez tańszy ma jeszcze stabilizaję to nie wiem ,dla mnie sprawa jest oczywista ,nawet gdyby były takie sam ...no chyba ,ze ten Af w tym Nikonie jest duzo lepszy ,a ja jestem dziennikarzem latającym przed innym foto ,albo fotografuje skoki nad przepaścią i af jest wart kazdej złotówki ...no chyba ,że ktoś na śluby ,ale byłem ostatnio na kilku i Panny młode nie są takie szybkie
    Ostatnio edytowane przez przemu ; 03-11-2018 o 19:21

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja jestem wielkim fanem tamronika 24-70 2.8 w pierwszej wersji ale nigdy bym nie napisał że bije nikkora bo to byłoby banialukami, nad wersją G2 można by sie zastanowić już na serio ale trzeba by to jednak też samemu testować, a to już finansowe wyzwanie.
    S24-105 f/4 ma tylko dwie zalety, zakres i przyzwoitą ostrość ale idąc tą drogą to jest nikkor 24-120 f/4, którego miałem ale sprzedałem bo jednak wolę f/2.8 z mniejszym zakresem zwłaszcza że używam sporo manuali 2.8/135mm.
    Sigma ma tylko dwie zalety ? ale czego mu brakuje w porównaniu do rzecz jasna Nikkora 24-105/4 bo nie ma co tu porównywać szkieł 2.8 bo to jednak inne światło.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemu Zobacz posta
    No nie wiem czy takie marginalne ,dla mnie są zasadnicze...nie chcę tu wrzucac kolejnego filmiku z youtube bo będę miał ksywę Pan Youtube ,ale jak kupuje obiektyw 2.8 to po to ,żeby tego korzystać ,czy Ci ludzie co kupują ART 1.4 to po to zeby pstrykać na f4 ? ...po to się płaci za te światło ? ,jasne wiem ,ze jest AF i parę innych ,ale tak jak powiedziałeś poza Af to mozna suwaczkiem . Więc jezeli kupuje obiektyw 2.8 za 7 tys i jest gorszy na 2.8 od tego za połowę ceny i tez tańszy ma jeszcze stabilizaję to nie wiem ,dla mnie sprawa jest oczywista ,nawet gdyby były takie sam ...no chyba ,ze ten Af w tym Nikonie jest duzo lepszy ,a ja jestem dziennikarzem latającym przed innym foto ,albo fotografuje skoki nad przepaścią i af jest wart kazdej złotówki ...no chyba ,że ktoś na śluby ,ale byłem ostatnio na kilku i Panny młode nie są takie szybkie
    Myślałem, że poprzesz czymś te swoje dyrdymały... Myliłem się. Powodzenia w używaniu tego czego używasz

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemu Zobacz posta

    @marcin255 O proszę widzę ,że nowy sprzęt daje radę nawet mnie bardziej przekonałeś niż Pan moderator ze swoim kwiatkiem
    Jak wrażenia 7500 vs 750 ?
    Kalibrowałem dzis 24-105 bajka , af , bajka , celność af bajka , po zmierzchu bajka , iso bajka , , ogólnie na plus, wczoraj odebrałem , dziś leje , przejdę się po mieście , cos więcej powiem.
    Inna sprawa 24-105 potężne korekty , w korpusie + 10 i usb dock po + 12 , s100-400 jest ok.
    Wysyłać do kalibracji sigmę z body ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin255 Zobacz posta
    przejdę się po mieście , cos więcej powiem.
    Myślę, że niejedna osoba wolałaby byś pokazał tę "bajkę"

  10. #210

    Domyślnie

    no ba , wielu czeka aby się pośmiać , co z kalibracją ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana D750 na D500
    By jarek5555 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 23-05-2019, 12:56
  2. D7500 + sigma C 150-600
    By klopik in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-07-2018, 20:50
  3. SB 500 czy SB 700 do nikona D7500
    By raftepes in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2018, 08:36
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-01-2017, 23:22
  5. d750 wymiana zespołu komory lustra
    By przemeksroka in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •