Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Spirale.

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez G-creative Zobacz posta
    To uświadomię Cię, że zdjęcia zostały nagrodzone w nie byle jakim konkursie fotograficznym
    gratuluję. Czy w związku z tym nadal mogę mieć swoje zdanie?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chory Zobacz posta
    "HONORABLE MENTION" to jest taka nagroda pocieszenia na otarcie łez.
    Dzizzz zaczyna się... ?
    Nikt mi łez nie obcierał, przeciwnie, poczułem się miło wyróżniony ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    gratuluję. Czy w związku z tym nadal mogę mieć swoje zdanie?
    Dziękuje ?? Oczywiście, że możesz mieć swoje zdanie, i bardzo dobrze, że je masz.
    O gustach się nie dyskutuje ? i nawet jestem skłonny przyznać racje, bo kiedy tak naprawdę możemy powiedzieć, że „wykorzystaliśmy fotograficznie” dane miejsce? Zawsze może być lepiej.
    ...jednak miałem nadzieje dowiedzieć się czegoś więcej, niestety Twoje rady tego nie wniosły.
    Pozdrawiam.

  3. #13

    Domyślnie

    No cóż.. termin "malowanie światłem" jest dość jasny - nie wiem co jeszcze miałbym wyjaśnić

  4. #14

    Domyślnie

    @ G-creative, dzięki Grzegorzu ?? Zawsze komuś będzie sie coś nie podobało, nie dogodzisz, już taka nasza uroda ?
    Pozdrawiam ?

  5. #15

    Domyślnie

    Panowie obydwaj macie rację.

    To zdjęcia może zachwycać właśnie przez swój kontekst (o ile go znamy). Spirale czasu i zapomniana instalacja przemysłowa. Z dopowiedzeniem autorskim (o przełowionych wodach, funkcji zbiornika) robi się piękną historią. Wcale nie jestem przekonany, że coś jeszcze trzeba kombinować. Rzetelna dokumentacja - a taka tu jest - wystarczy. Powiem więcej, bardzo prawdopodobne, że kreacja osłabiłaby wiarygodność przekazu. Czasem nie należy robić zbyt dużo bo zrobi się z tego ładny obrazek.

    Druga droga wskazana przez @fafniak to droga kreacyjna. Zbiornik mógłby być scenografią czy to samodzielną czy we współpracy z modelami. Gołym okiem widać olbrzymi potencjał tego miejsca. Ale trzeba mieć jakąś własną wizję. I pewnie byłoby to coś zupełnie innego.

    Być może istnieje mało inwazyjna - "trzecia" droga gdzie przy pewnym wysiłku fotografa można byłoby podnieść poziom wizualny scenografii nie tracąc wrażenia autentyczności. Najogólniej chyba należałoby silniej zbudować przestrzeń.

    Tak czy tak - całość z kontekstem - piękna. I przykład siły fotografii gdy jest prawdziwa i prosta. Tu na forum króluje wizualizm (co mnie nie dziwi) ale to właśnie jest przeciwieństwo tej pokazanej drogi.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #16

    Domyślnie

    Ciekawa miejscówka, z ciekawym układem światła co widać na jedynce.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    No cóż.. termin "malowanie światłem" jest dość jasny - nie wiem co jeszcze miałbym wyjaśnić
    Już wyjaśniłeś. ??
    Wiem czym jest ten zabieg, pozwoliłem sobie jednak na komfort nie zastosowania go tutaj, i wykorzystania naturalnego światła ?

  8. #18

    Domyślnie

    Myślę, że dobrze się stało, że zdjęcia są w takiej formie, jakiej widzimy. Malowanie światłem już jest trochę passé, podobnie jak świecenie latarka w stronę gwiazd czy stanie w żółtej kurtce przed wodospadem. Pewne trendy już się zużyły, ludziom brakuje pomysłów i korzystają z dobrze sprawdzonych, chwytliwych tricków. Akurat ten temat zostal ostatnio poruszony na Fstoppers.

    Chyba, żeby to był jakiś nowatorski pomysł z tym malowaniem

  9. #19

  10. #20
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez G-creative Zobacz posta
    Malowanie światłem już jest trochę passé
    Dobre! Myślę, że chodziło o nieco inne malowanie niż te, które jest passé.
    Rzeczywiście, brakuje na tych zdjęciach gry świateł.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Spirale czasu...
    By Adam Majchrzak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 12:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •