Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie Artefakt we mgle

    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #2

    Domyślnie

    A ja zadam pytanie co nazywasz artefaktem?
    Słup energetyczny linii napowietrznej
    Czy jak podejrzewam odpowietrznik gazociągu?
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 26-10-2018 o 10:05 Powód: czyszczenie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    To nie jest odpowietrznik gazociągu.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wątek przeczyściłem i otworzyłem, radosną twórczość przeniosłem do humoru, tam może być kontynuowana. Tu ją stanowczo odradzam. Proszę o merytoryczne wpisy zgodnie z zasadami komentowania zdjęć w forumowej galerii.

    Dziękuje.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Rafał, jako autorowi wypada mi, żebym się merytorycznie odniósł do powyższego, z nadzieją, że nie potraktujesz tego jako niezgodne z zasadami.
    Po pierwsze, nie takie ustalenia poczyniliśmy wczoraj z Jackiem, ponieważ miał być jego komentarz podsumowujący, a temat miał pozostać tutaj w całości, ale zamknięty. Wynika jednak, że ustaliliście co innego, czy lepiej, czy gorzej - nie wiem, ale tego nie kwestionuję.
    Po drugie, poczuwam się do obowiązku napisania wprost, że ten wątek to żartobliwa prowokacja (albo happening czy performance) w odpowiedzi na wątek "????" (http://forum.nikoniarze.pl/threads/292388), przeniesiony stąd do Spraw Forum.
    Po trzecie, dziękuję wszystkim, którzy się dobrze bawili i przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wojtek, nic nie ustaliliśmy. Wszystko co tu się dzisiaj wydarzyło jest moją robotą. Jeśli ten wątek jest prowokacją, to nie sadzisz, że wypadało najpierw zapytać się moderacji lub choćby ją poinformować o zamiarze stworzenia takiego wątku? Poczucie humoru jest równie względne co sztuka i rózne tego mogą być konsekwencje, również jak się okazało - niemiłe. To trochę jak odpalenie sztucznych ogni w mieszkaniu. Niby śmiesznie, ale inni mieszkańcy już się cieszyć nie muszą takim "happeningiem" . W galerii nie ma i nie będzie miejsca na takie zabawy, nie do tego to miejsce zostało stworzone.

    Mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dodam jeszcze to co Ci wczoraj powiedziałem przez telefon. Na forum jestem modem i moim zadaniem tu jest trzymanie porządku w najbardziej obiektywny sposób jaki potrafię. Prywatnie możemy wypić flaszkę i robić różne rzeczy, ale tu powierzono mi konkretną robotę do zrobienia.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wojtek, wczoraj miałem dużo pracy, a rozmawialiśmy tak długo, że nie zrobiłem połowy tego co miałem. Np. testy miękkiego bana, dodanie linków gdzie ktoś prosił, zmiana belki - te dwie rzeczy zrobłem . M.in nie dodałem wpisu do tego wątku. Dzis właśnie skończyłem lekcje, wchodzę na forum i widzę że Rafał zadziałał, inaczej niż było w moim planie. Nie wiem czy się bawić w odkręcanie, bo przyznam, że wątek i tak miał pozostać zamknięty, a gdyby był usunięty to by też nie było źle, bo jak wiesz nie chciałem naśladownictwa happeningów.

    Moja prośba jest taka, byśmy się nie obrażali. Po prostu czasami intencje są odczytywane inaczej niż w zamysle autora. Jesteśmy dorośli, a to jest "tylko" internet i trzeba brać to pod uwagę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-10-2018 o 11:13

  8. #8
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Uważam, że to bardzo potrzebne zdjęcie kolego wpkx. Normalnie autor serwuje nam swoje najbliższe otoczenie lub wątki marynistyczne. Tym razem oddał do naszej dyspozycji treść geodezyjno-edukacyjną. Mnie np zawsze interesowało jakiej wysokości są słupy energetyczne. Zakładam, że autor ma podobnie i znalazł w powyższym krajobrazie matematyczne rozwiązanie tego problemu. Aż chce mi się wyjść z domu i za pomocą taśmy mierniczej pomierzyć wysokość niższego słupka oraz dwa odcinki poziome tj: odległość między słupami oraz odległość między niższym słupkiem a ostrzem kąta między przyprostokątną leżącą na ziemi a przeciwprostokątną. Wtedy za pomocą rachunku proporcjonalnego, wysokość słupa energetycznego stała by się oczywista. Być może wyrażam się w niejasny sposób. Chętnie bym to narysował ale nie chce, aby odebrano to jako spamowanie w wątku.
    Mgła dodaje smaczku, ponieważ dzięki niej nie jesteśmy w stanie określić, materiału z jakiego wykonany jest słup. Betonowy ma otwory ułatwiające wspinaczkę. Moglibyśmy spuścić ww taśmę i sprawdzić poprawność naszych obliczeń. Żałuje, że dzieciaki tak podorastały, bo w fazie szkolnej miałbym idealny przykład do odrabiania lekcji.
    Mam pewna uwagę techniczną. Dołu jest trochę za mało. Dziwi mnie ten błąd, bo zapewne autor ma siatkę trójpodziału w wizjerze.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Klasyk - z Wojtkiem pogadaliśmy i m.in ustaliliśmy, że nie będą szły w stronę pewnego irracjonalizmu wszystkie jego wątki. Pewne watki - tasiemce, ok, niech grupa się tam tak "bawi", ale tak to na całym forum nie ma być.

  10. #10
    kl
    Gość

    Domyślnie

    I ok. Wolisz, żebym napisał, że to zdjęcie nie ma żadnej wartości? Tak właśnie myślę.
    Mój komentarz wcale nie uderza w Wasze ustalenia. Samo zdjęcie pozostało w dziale i nadal jest prowokujące. I bardzo dobrze, że jest i to podpisane przez tego konkretnego autora. Dotyka zjawiska na forum, które zapewne znasz, czyli jak skomentować lipę, żeby nikogo nie obrazić. Są techniki przemilczania i jest tez możliwość ograniczonej szydery, która może podbudować tych, którzy biorąc pod uwagę autora, szukają głębszych treści. Moim zdaniem to zdjęcie nie ma żadnych treści ale rzeczywiście jest przykładem, który da się zastosować w edukacji. Może za mocno pojechałem, bo jak widzę kolega Rafał wyszedł przed szereg.
    To dobry wątek na wentyl czyszczący emocje.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Artefakt
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 18:14
  2. [ Architektura ] Artefakt
    By dominikpl72 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 18:26
  3. [ Krajobraz ] Artefakt...
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 21:31
  4. artefakt
    By wojas123 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 13:34
  5. Artefakt
    By kristof in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 17:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •