Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Statyw do Tamrona 150- 600 G2

    Niedawno nabyłem Tamrona 150-600 G2 i mój karbonowy lekki statyw jest zbyt słaby. Zdjęcia głównie krajobrazowe, do tej pory od lat byłem zwolennikiem głowicy kulowej. Jakiego statywu i głowicy używacie do 2 kilowego obiektywu ewentualnie jaki polecacie ? Do tej pory używałem Manfrotto, ale nie będę upierał się tylko przy tej firmie jak coś ciekawego, solidnego i może nawet tańszego zaproponujecie.

  2. #2

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia mogę napisać, że dla takiego zestawu kompromisem pomiędzy stabilnością a wagą jest Manfrotto 190. Ten statyw ma wiele dalekowschodnich odpowiedników np. Benro czy Triopo więc trzeba się rozejrzeć.
    Odnośnie głowicy, to na pewno nie należy myśleć o kulowej, albo filmowa, albo gimbal. Gimbal jest lepszy, ale cięższy i droższy. Do krajobrazu najwygodniejsza będzie chyba filmowa.
    Są niekiedy zestawy, trójnóg z głowicą filmową. Był niedawno (kilka miesięcy) taki wątek gdzie w podobnej sytuacji zainteresowany kupił chyba Benro z głowicą filmową za około 1000 PLN.

    PS dodam link do tego wątku, może się przyda:
    http://forum.nikoniarze.pl/threads/2...C5%BCyca/page2
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 23-10-2018 o 18:47

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za link.
    Co do głowicy wideo to nie bardzo bym był z tego zadowolony, większość zdjęć i tak pewnie będzie z Sigmy 24-105, ale własnie brakuje mi coś stabilnego do długiego i ciężkiego Tamrona. Link który dodałeś widzę że ktoś jednak proponował głowice kulową 498cr2, w poprzednim wątku ktoś szukał statywu pod ptaki i księżyc, ja natomiast tylko pod krajobraz. Miałem głowice 3d Manfrotto i jakoś mi te dźwignie niezbyt przypadły do gustu.
    Nogi polecane są jak widzę Manfrotto 190, moja dziewczyna ma model 190X PROB i zastanawiam się czy coś z tej serii 190 będzie odpowiednie czy może seria MT055, plus głowica 498cr2 lub podobna. Dodać muszę że statyw będę taszczył czasem i pół dnia na plenerze wiec waga ma znaczenie, ale po to chciałbym zmienić aby mieć stabilny statyw. Wiec kompromis stabilności i ceny. Jak wyglądają jakościowo statywy Benro ? jest sens zamiast Manfrotto kupić Benro tym bardziej ceny jakoś wyjątkowo niskie nie są i wydaja mi się podobne do Manfrotto.

  4. #4

    Domyślnie

    Manfrotto 055 jest znacznie cięższy od 190 dlatego ja wybrałem ten 190, zresztą ten sam model co Twoja dziewczyna. Najlepiej pójść do sklepu i wziąć do ręki. Jeżeli planujesz bardzo intensywne użytkowanie to Manfrotto ze względu na dobrą gwarancję jest lepszy. Jeżeli użytkowany będzie dość sporadycznie to wybierz tańszy.
    Z głowicami to też bardzo indywidualna sprawa. Na początku pod T 150-600 kupiłem największą kulową Triopo N3, ale okazało się, że pod taki zestaw to ona się nie nadaje. Trochę używałem starą filmową ze statywu Sherpa250 i ona sprawowała się dobrze, nie pasuje mi tylko złączka od Sherpy bo wszędzie mam Arca Swiss, ale głowica jest bardzo funkcjonalna. Teraz używam do takiego zestawu gimbal kupiony na Ali za niespełna 300 zł. Dla mnie po dopieszczeniu i przesmarowaniu jest wystarczający. Gimbal jest też dobry do krajobrazu i panoram.
    Jednak gdyby moja głowica Sherpa 3D miała mocowanie Arca Swiss tak jak statywy Benro z wcześniejszych linków, to pewnie używałbym jej bardzo często. Dla mnie to są bardzo wygodne i funkcjonalne głowice. O głowicach Manfrotto niczego nie napiszę bo nigdy ich nie używałem ze względu na złączki, zapamiętałem tylko, że te które zwróciły moją uwagę były bardzo drogie.
    Odnośnie jakości Benro to jakość chyba nie odbiega specjalnie od Manfrotto. Jest to wprawdzie Chińczyk ale funkcjonuje u nas od wielu lat i narzekań na ich wyroby specjalnie nie słyszałem. Natomiast Manfrotto ma bardzo długie gwarancje (niekiedy 10 lat), polski serwis z bardzo dobrą opinią i dostępnością części. zamiennych.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię, sprawdzę jak to wygląda w sklepie.

  6. #6

    Domyślnie

    Powracam z pytaniami o statywy. Raczej wybiorę statyw Manfrotto, trudno mi się zdecydować pomiędzy modelem 055 i 190 choć coraz bardziej patrze na 055.
    Nie wiem o co chodzi z tymi oznaczeniami które różnią się w zależności od sklepu, w jednym jest oznaczenie MT w drugim MK
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...pro3-bhq2.html
    https://www.fotoplus.pl/statywy/stat...tyw-MK055XPRO3
    Przypomnę tylko że statyw będzie mi służył do Nikona d750 ob.S 24-105 i T 150-600 Wykorzystanie głównie do zdjęć krajobrazowych.
    W starym zestawie mam głowice Manfrotto 804rc2 (3D), z wcześniejszych statywów miałem zawsze kulową i ta sprawdzała mi się najlepiej, teraz zastanawia mnie to czy kulowa jednak wytrzyma obciążenie Tamrona 150-600 który waży dwa kilo, nigdy tak ciężkiego obiektywu nie miałem.
    Teraz pytanie czy ktoś może podczepia podobny zestaw z ciężkim obiektywem i ma zamontowaną głowice kulową i jak to się sprawdza ?

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedy kupilem takiego Tamrona G1 to postawilem go na dużej glowicy kulowej (chyba Triopo N3). I mogę Ci powiedzieć, że zrobilem to tylko raz. Taka głowica nie nadaje się do cięższych obiektywów. Moim zdaniem tylko gimbal albo głowica filmowa . Do krajobrazu to nawet lepsza będzie ta druga pomimo, że tańsza. Jest taka tania głowica Velbon https://www.fotoplus.pl/statywy/glow...glowica-PH-368 ktora to jest do takich celow bardzo dobra, ma jednak jedną ale dla mnie wielką wadę. Posiada złączkę statywową która pasuje tylko do niej.
    Pomyśl też o monopodzie, jest bardzo przydatny do takiego zestawu. Kiedy go kupowałem to nawet nie przypuszczałem, że 2/3 zdjęć długim obiektywem będę robił z monopoda.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 03-04-2019 o 22:56

  8. #8

    Domyślnie

    Zapytałem w dwóch sklepach o oznaczenie MK i MT w jednym piszą że to informacja gdzie statyw jest z głowicą lub bez, w drugim sklepie zupełnie inna odpowiedz i to oznacza informacje użycia materiałów aluminium bądź dur aluminium, wiec skoro w jednym piszą coś innego co w drugim zastanawia mnie ta rozbieżność.

    Co do samej głowicy to informacje ze sklepów są identyczne, nie będzie żadnych problemow z wytrzymałością i nurkowaniem w dól obiektywu zamontowanego na głowicy kulowej, głowica BHQ2 może wytrzymać udźwig 10 kg.
    Jeszcze jedna uwaga, Foto Plus w informacjach o wadze statywu to 3.5kg, plus głowica 0.5kg. Cyfrowe informuje mnie o wadze łącznej 3kg wygląda na to że są to identyczne produkty, ale jednak sprzeczne informacje o wadze.

    @mmluty monopod wydaje mi się odpada, bo do zdjęć krajobrazu gdzie rano światła mało to jakoś nie widzę dobrze tutaj monopodu, na ptaki tak, ale do krajobrazu to chyba liczy się dobra stabilność.
    Ostatnio edytowane przez tandori ; 03-04-2019 o 23:38

  9. #9

    Domyślnie

    MHXPRO-BHQ2 spokojnie wystarczy. Bierz pod uwagę, że tego Tamrona będziesz mocował za pomocą jego stopki, czyli mniej więcej w połowie masy zestawu. Obciążenie będzie podobne jak przy zestawie z Sigmą 24-105, bo tam obiektyw będzie działał jak dźwignia.

  10. #10

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem w ręku T150-600 i w porównaniu z N70-200/2.8 jest cięższy o 0,5 kg i dłuższy o 5cm, ale w przypadku głowicy kulowej nie tyle ciężar zestawu robi problem ile wyważenie. N70-200 z puszką D750 jest tak dobrze wyważony, że lepiej się zachowuje niż z tym samym body N24-70. Nikonowskie mocowanie statywowe zmieniłem na dedykowane do tego szkła pasujące do standardu arca swiss. Byłem zaskoczony jak dobrze siedzi taki zestaw na głowicy Sirui K-20X, która ma udźwig do 20kg.
    Myślę, że w przypadku T150-600 należy zadbać o właściwe wyważenie zestawu i będzie OK.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  2. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •