Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    To już sprawdziłem na 35 a potem na 50 i bliżej mi na tym co obecnie mam do 35

  2. #42

    Domyślnie

    Nie wiem czemu ty się tak przed tą Sigma 17-50 2.8 bronisz. Robiłeś sesję na prawie w pełnym zakresie ogniskowych. Więc Sigma była by idealna. W pomieszczeniu da radę jeszcze lepiej niż 35mm 1.8. Ja np. w muzeum ściągałem 35 i zakładałem 17-50 2.8 bo mi się eksponaty przestały w kadrze mieścić a odsunąć się nie moglem.
    Jeszcze możesz sobie lampę dokupić i na imprezie rodzinnej doświetlić
    Nie musisz wtedy rezygnować z 50mm które do portretu jest ładniejsze. Z około 35mm które jest często bardziej życiowe. Dochodzi Ci jeszcze 24mm które też by się przydało. A i czasami 17mm by ogarnąć całość miejsca gdzie się znajdujesz. Tracisz to 1 światła ale nadal masz masę możliwości. A o separacji tła nic nie piszesz by Ci akurat tego brakowało

  3. #43

    Domyślnie

    Czytałem i kilka osób napisało mi że 35 mm to trochę wolna jest.
    Czytałem opinie o sigmie to jest sporo negatywnych w stosunku do n 50. Wiem że sigma dałaby mi możliwości 17-50 w przeciwieństwie do 50. Pewnie najlepiej kalibrować sigme z body nikona?
    Na plus sigmy przemawia że ma stabilizacje? czy nie ma to Waszym zdaniem znaczenia???
    Ostatnio edytowane przez dominikzw ; 24-10-2018 o 07:33

  4. #44

    Domyślnie

    Jak kupujesz nowa to zobacz w 2 - 3 sklepach przed kupnem może nawet nie będziesz kalibrował.

  5. #45

    Domyślnie

    Planuje nową, wiadomo zawodowiec od razu się kapnie że trzeba kalibrować...pytanie czy ja jako amator będę w stanie w sklepie stwierdzić czy jest wszystko ok

  6. #46

    Domyślnie

    Kup przez internet, masz 2 tygodnie, żeby po prostu odesłać. Jeśli na 50 mm i f2.8 będzie ostro, to jest ok.

  7. #47

    Domyślnie

    Ok rozumiem.
    Przeczytałem jeszcze sporą analizę tutaj wątku właśnie o sigmie. Widzę nie jestem jedyny który się zastawia czy brać Sigma 17-50 f/2,8 EX DC OS HSM Nikon czy Nikon AF-S 50 mm f/1.8G. Tak jak wielu wspominało i sugerowało bardziej uniwersalny (dla moich potrzeb czyli robienia zdjęć dzieciakom w pomieszczeniu i jakiś plener) i jakościowo dobre zdjęcia to mój wybór pada na Sigme.

  8. #48

    Domyślnie

    Znowu ktoś rezygnuje z zakupu sensownego sprzętu, bo z jakichś irracjonalnych przyczyn boi się wysłać ten sprzęt na kilka dni do kalibracji.
    Mnie to naprawdę zadziwia. Zamiast kupić i wysłać do kalibracji, za kilka dni przychodzi z serwisu obiektyw igła dopasowany idealnie do aparatu, to ludzie wolą jeździć po sklepach i sprawdzać pobieżnie obiektyw na kolanie w sklepie.
    Traci się na to więcej czasu i pieniędzy niż na wysyłkę do serwisu, a efekt kiepski i niepewny. Nawet jeżeli ktoś będzie sprawdzał to pierwszy raz w życiu w domu, po zakupie w internecie, to też pewnie niewiele z tego dobrego wyniknie.
    Na koniec pytanie, czym się różni wysyłanie kurierem paczki do serwisu, od odsyłania paczki do sprzedawcy, pomijając, że paczka do serwisu kończy temat pozytywnie, a do sklepu to dalej początek drogi.

    PS O kilka sekund się spóźniłem bo wybrana jest Sigma, ale post chyba jest aktualny. Takich rozterek jest ciągle dużo.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 24-10-2018 o 13:12

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Znowu ktoś rezygnuje z zakupu sensownego sprzętu, bo z jakichś irracjonalnych przyczyn boi się wysłać ten sprzęt na kilka dni do kalibracji.
    Mnie to naprawdę zadziwia. Zamiast kupić i wysłać do kalibracji, za kilka dni przychodzi z serwisu obiektyw igła dopasowany idealnie do aparatu, to ludzie wolą jeździć po sklepach i sprawdzać pobieżnie obiektyw na kolanie w sklepie.
    Traci się na to więcej czasu i pieniędzy niż na wysyłkę do serwisu, a efekt kiepski i niepewny. Nawet jeżeli ktoś będzie sprawdzał to pierwszy raz w życiu w domu, po zakupie w internecie, to też pewnie niewiele z tego dobrego wyniknie.
    Na koniec pytanie, czym się różni wysyłanie kurierem paczki do serwisu, od odsyłania paczki do sprzedawcy, pomijając, że paczka do serwisu kończy temat pozytywnie, a do sklepu to dalej początek drogi.

    PS O kilka sekund się spóźniłem bo wybrana jest Sigma, ale post chyba jest aktualny. Takich rozterek jest ciągle dużo.
    Hmmm Twoim zdaniem wybór Sigmy to zle? Jak już kupię to planuje wysłać do kalibracji żeby mieć czystą główę i nie gdybać , zwłaszcza że sam w 100% tego nie stwierdzę

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominikzw Zobacz posta
    Hmmm Twoim zdaniem wybór Sigmy to zle? Jak już kupię to planuje wysłać do kalibracji żeby mieć czystą główę i nie gdybać , zwłaszcza że sam w 100% tego nie stwierdzę
    To dobrze, złe są tylko obawy przed tym ze będzie niecelna bo od tego jest gwarancja i serwis.
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-10-2018, 20:38
  2. Zakup nowego obiektywu
    By kacza01 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 09:06
  3. Wybór obiektywu do portretów do D90
    By esia in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 20:20
  4. zakup obiektywu ze f/2.8
    By nakral in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •