Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Zakup obiektywu do portretów dla D5600

    Witam serdecznie
    Jestem posiadaczem zestawu - Nikon D5600 + AF-P DX NIKKOR 18–55 VR + AF-P DX NIKKOR 70–300 VR. Ostatnio zrobiłem rodzinną sesje w parku przy użyciu tylko 18-55 VR. Oczywiście jestem amatorem i dopiero stawiam jakieś tam kroki w tej dziedzinie, ale jakość zdjęć robiona akurat tam niezbyt mnie zachwyciła. Zacząłem czytać, oglądać opinie fotografów i wielu z nich podaje że do sesji portretowej najlepiej nadają się 50mm.
    Dlatego mam do Was pytanie o opinie.
    1. Który Waszym zdaniem warto kupić obiektyw do mojego D5600 (któryś będzie robił lepsze zdjęcia) - do robienia zdjęć rodzinnych,portretowych itp.
    2. czy w ogóle warto brnąć w zakup takiego obiektywu bo może różnica pomiędzy nimi a tym moim 18-55 nie będzie.
    3. czy może któryś będzie miał "konflikt" i nie będzie współpracował z moim d5600 i całe gdybanie o kant....

    - Nikon AF-S 50mm f/1,4 G Nikkor
    - Nikon AF-S Nikkor 85 mm f/1,8G

    dziękuje za opinie i rady
    Dominik

  2. #2

    Domyślnie

    Ad.1 Zdjęcia robi fotograf, nie aparat czy obiektyw
    ad2. Będzie różnica
    ad3. Będą działały, ale moim zdaniem w zupełności wystarczy ten
    https://www.ceneo.pl/12906133
    tyle, że do zdjęć w parku/plenerze ok, ale w domu wąsko. Ustaw 50 mm na kicie i popatrz, czy taki kąt odpowiada.

  3. #3

    Domyślnie

    - jakość nie zachwyciła ? - co to znaczy ?
    -wielu z nich podaje że do sesji portretowej najlepiej nadają się 50mm ???

    jakich portretów ?, co chcesz osiągnąć ?, co to znaczy (któryś będzie robił lepsze zdjęcia)
    sprecyzuj pytanie, pokaż o co Ci chodzi, na razie to są same ogólniki, z których NIC nie wynika
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem że zdjęcia robi fotograf a nie sam aparat. Jeśli fotograf jest sierotą to dobrego zdjęcia nie zrobi nawet sprzętem za 20.000, a dobry fotogram zrobi dobre zdjęciem używanym starym za 300 zł.
    Zdjęcia portretów wiem że hasło ogólnikowe. CHodzi mi o robienia zdjęcia rodzinie dzieciakom najczęściej w plenerze, choć zdarzałoby się robić w pomieszczeniach, pokojach mieszkania a tam są ograniczenia co do przestrzeni
    Jakość nie zachwyciła mnie na kitowym 18-55 w porównaniu ze zdjęciami jakie robiłem podczas wakacji. Wiem że różnica oświetlenia tutaj jest znacząca. Chce osiągnąć jak najwyższą ostrość i jednocześnie efekt rozmytego tła. Wiem że są programy graficzne jak lightroom i dzięki takiemu mogę uratować zdjęcie.
    Jak porównam zdjęcia 18-55 a w tym samym miejscu 70-300 to na plus wychodzi ten drugi, bardziej mi się podobają.

    Na swoich blogach czy filmach do takich zdjęć polecają m.in. fotoblysk czy fotobłysk czy p. T. Zienkiewicz (mowa o 50 albo podobnych)
    Dlatego pytam Was o zdanie, osób które w praktyce miały takie obiektywy i czy warto wydawać $$$ i na jaki .

    Kolega wyżej poleci OBIEKTYW NIKON 50MM F/1.8G AF-S tylko że jak podał jest ale w pomieszczeniu. A tamte dwa pozostałe też taki problem mogą mieć? ...
    Ostatnio edytowane przez dominikzw ; 23-10-2018 o 07:25

  5. #5

    Domyślnie

    Jakość nie zachwyciła mnie na kitowym 18-55 w porównaniu ze zdjęciami jakie robiłem podczas wakacji. Wiem że różnica oświetlenia tutaj jest znacząca.
    OK, z tego co rozumiem to masz problem w tym ze aparat wchodzi na wyższe ISO i/lub czas Ci się wydłuża na tyle ze zdjęcie jest poruszone/obiekt się poruszył?

    Ja bym się przychylił do kolegi poste, kup N50 1.8G tylko wcześniej lepiej sprawdź czy ogniskowa Ci odpowiada i fakt ze trzeba się więcej ruszać
    Jeśli stałka nie będzie Ci odpowiadać możesz 18-55VR wymienić na Sigme 17-50 2.8.

    Kolega wyżej poleci OBIEKTYW NIKON 50MM F/1.8G AF-S tylko że jak podał jest ale w pomieszczeniu. A tamte dwa pozostałe też taki problem mogą mieć? ...
    Też, N 85mm nawet jeszcze mniej nadaje sie do zdjęć w domu, chyba ze masz naprawde duże pokoje

    Do domu to albo N 35mm 1.8 (lub mniejsza ogniskowa) albo S17-50 2.8.
    Jeszcze możesz pomyśleć o lampie i błyskać nią w sufit
    Ostatnio edytowane przez Nachzehrer ; 23-10-2018 o 07:35
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  6. #6

    Domyślnie

    ISO akurat miałem sztywne w parku jak robiłem zdjęcia, ale chodzi głównie o poruszenie.
    Wymieniać to nie planuje tamtej 18-55.
    Oprócz ceny Nikon AF-S 50 mm f/1.8G (wiadomo 2x taniej), różnica będzie w porównaniu z tamtymi co na początku napisałem? Czy po prostu jest to przepłacanie i nie warto.
    Lampy jeszcze się nie dorobiłem.

    czyli widzę że proponujecie takie
    - NIKON 50MM F/1.8G AF-S
    - Nikon AF-S 35 mm f/1,8 G DX Nikkor
    - Sigma 17-50 f/2,8 EX DC OS HSM Nikon

    zamiast
    - Nikon AF-S 50mm f/1,4 G Nikkor
    - Nikon AF-S Nikkor 85 mm f/1,8G

    no to teraz ja się będę drapał po głowie....
    Najlepiej byłoby jakby sprawdzał się i na zewnątrz i wewnątrz - a pokoi nie mam wielkich żeby móc się cofać nie wiadomo ile....
    Ostatnio edytowane przez dominikzw ; 23-10-2018 o 07:49

  7. #7

    Domyślnie

    Kup sobie Sigmę 17-50 2.8 i Nikkora 85 1.8G. W rozsądnej cenie będziesz miał wszystko czego potrzebujesz.

  8. #8

    Domyślnie

    To teraz zamiast 1 szt. kupie 2 szt..hmmm - właśnie cena sam Nikor 85 1,8g to wydatek 2.200 zł
    Sigma to 1 359 zł...to hmmm dużo lekko mówiąc...

  9. #9

    Domyślnie

    Kup na początek zoom, wspomnianą i polecaną S17-50/2.8 lub Sigmę 18-35/1.8, jeśli odpowiada. Przyda się też lampa błyskowa do zdjęć w pomieszczeniach. Stałkę dokupisz, kiedy będziesz miał jakieś preferencje co do ogniskowych.
    Sporo osób kupuje na początek 50 na DX i często jest zonk, bo wąsko i mało uniwersalnie.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie osobiście jasność obiektywu f/1.8 ma sens w 50 czy 85mm, poniżej kit wystarcza, 35mm ma sens na pełnej klatce z f/1.4

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-10-2018, 20:38
  2. Zakup nowego obiektywu
    By kacza01 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 09:06
  3. Wybór obiektywu do portretów do D90
    By esia in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 20:20
  4. zakup obiektywu ze f/2.8
    By nakral in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •