Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To raczej jest zaletą, a nie wadą



    Chyba nie wiesz czego potrzebujesz i brak Ci trochę podstawowej wiedzy... To ja namieszam, a co Sigma 18-35 1.8 Art i Nikkor 50 1.8G.
    Sigma 18-35 1.8 art - cena - 3.000 zł odpada.
    Szczerze mówiąc tak nie wiem jaki chce bo za duzy wybór, gdyby nie kosztowały tyle co kosztują to może mniejsze zmartwienie byłoby, a tak bym chciał i do pleneru i do pomieszczenia. To że nie mam wiedzy zgadza się i jakoś nigdy wcześniej nie pisałem że się znam na fotografii, od kilku miesięcy zacząłem dopiero tym się bawić plus programy do obróbki.
    Nikkor 50 1.8G czyli ten masz na mysli? Obiektyw Nikon Nikkor 50 mm f/1.8 G AF-S ?? bo jeśli tak to też go wcześniej inni proponowali i go biorę pod uwagę

  2. #32

    Domyślnie

    @dominikzw Coś Ci wysłałem na PW.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #33

    Domyślnie

    NIKON 50MM F/1.8G AF-S albo Nikon AF-S 35 mm f/1,8 G DX Nikkor (ale na teraz chyba bardziej 35 mm). Chyba że Wy jako specjaliście,praktycy zajmujący się fotografią nie od dzisiaj powiecie z doświadczenia. Czy może różnicy nie będę widział czy wezmę 50 mm czy 35 jedynie więcej chodzenia a jakość identyczna.Dodam że mam D5600 więc to też nie jest nie wiadomo co...

  4. #34
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Różnica spora bo ogniskowe na tyle różne że dają bardzo odmienne efekty, a do tego 35-tka jest ślamazarna, kup sobie YN 35 i 50 bo taniocha.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominikzw Zobacz posta
    Sigma 18-35 1.8 art - cena - 3.000 zł odpada.
    No niestety, w fotografii nie występuje tanio i dobrze

    Cytat Zamieszczone przez dominikzw Zobacz posta
    Szczerze mówiąc tak nie wiem jaki chce bo za duzy wybór, gdyby nie kosztowały tyle co kosztują to może mniejsze zmartwienie byłoby, a tak bym chciał i do pleneru i do pomieszczenia. To że nie mam wiedzy zgadza się i jakoś nigdy wcześniej nie pisałem że się znam na fotografii, od kilku miesięcy zacząłem dopiero tym się bawić plus programy do obróbki.
    I właśnie dlatego najlepszym szkłem jest dla Ciebie Sigma 17-50 2.8. Mało kosztuje, jest dobra (oczywiście są lepsze szkła, ale nie kosztują mało) i pozwoli Ci odkryć potrzeby...
    Cytat Zamieszczone przez dominikzw Zobacz posta
    Nikkor 50 1.8G czyli ten masz na mysli? Obiektyw Nikon Nikkor 50 mm f/1.8 G AF-S ?? bo jeśli tak to też go wcześniej inni proponowali i go biorę pod uwagę
    Tak chodzi o Nikkora 50 1.8G. Ale z Sigmą 17-50 2.8 nie ma sensu go kupować.

  6. #36

    Domyślnie

    To zauwazyłem że tanio i dobrze nie istnieje, ale to w każdej dziedzinie tak jest. Nie oczekiwałem że będzie tanio, ale nie sądziłem że będzie aż tak wielki wybór....
    Jak już kupić to jeden a nie kilka. A z czasem lampa.
    Tylko pytanie jak sigma w pomieszczeniu daje rade do N 35 albo N 50

  7. #37

    Domyślnie

    Ostatnia propozycja czyli art 18-35 plus 50g również polecam . Miałem taki zestaw z d7100


    Ps tutaj odpowiedź która 50ka
    https://photographylife.com/reviews/nikon-50mm-f1-8g
    R | 35 | 50 | 135

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Różnica spora bo ogniskowe na tyle różne że dają bardzo odmienne efekty, a do tego 35-tka jest ślamazarna, kup sobie YN 35 i 50 bo taniocha.
    A możesz bardziej rozwinąć?? Jeśli możesz oczywiście

    Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

  9. #39

    Domyślnie

    ustaw swój obiektyw na 35, a później na 50 i sam zobaczysz różnicę. a skoro nie wiesz czego chcesz, to może też znaczyć, że nie będziesz wiedział jak tego użyć, więc potwierdzam SIGMA 17-50, stałki niestety są wymagające i dla świadomych użytkowników
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominikzw Zobacz posta
    A możesz bardziej rozwinąć?? Jeśli możesz oczywiście
    Ale rozwinąć kwestie obiektywów Yongnuo czy różnic między ogniskową 35 i 50 z przysłoną f/1.8 ?
    Pierwsze to tania alternatywa, jak kupisz przez net to masz zwrot jeśli trafi się szmelc, a trafia się.
    Drugie to kwestia głębi ostrości, kąta widzenia, rozmycia i separacji tła, wymagane odległości do obiektu i do tła, jest tego sporo, na DX 35mm dla mnie jest nijakie, 50mm fajne, a na pełnej klatce 35mm to inne zadanie bo dość szeroko ale znowu 50mm staje się nijakie, zaznaczam że to moje odczucia.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-10-2018, 20:38
  2. Zakup nowego obiektywu
    By kacza01 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 09:06
  3. Wybór obiektywu do portretów do D90
    By esia in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 20:20
  4. zakup obiektywu ze f/2.8
    By nakral in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •