Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: NIKON D610

  1. #11

    Domyślnie

    Ja tez korzystałem tylko z środkowego . Tak się nauczyłem w Pentaxie.
    Potem jak miałem d7100 spróbowałem skrajnych punktów i nie chce wracać do wcześniejszych przyzwyczajeń .
    Zwróć uwagę na rozmieszczenie punktów af . W d750 jest ciut lepiej niż w d610.

    Odnośnie szkieł , jeżeli nie planujesz artow lub tamronow i nie masz budzetu na elki to ZDECYDOWANIE oferta stałek nikona z serii 1.8g jest ciekawsza.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Chyba nie wiesz co mówisz.
    Jaka jest twoim zdaniem ta różnica .
    Akurat miałem d600 i d750 w sumie przez rok i w obrazku oba reprezentują podobny poziom .
    Może drobne różnice iso . Ale jak ktoś robi do max 6400 to bez znaczenia .
    R | 35 | 50 | 135

  2. #12

    Domyślnie

    Panowie od x lat pracowałem jednocześnie D750/D600 na szelkach robiąc te same zlecenia. Skoro nie zauważacie różnic to ok. Ja widzę różnice, do dziś obrabiam materiały które są zrobione D600/D750. Obrazek nie jest podobny, choćby na fakt że oddanie tonacji (świateł i cieni) przy Rawie wyjściowym tych dwóch aparatów jest zupełnie inny - można to zobaczyć szczegółowo przy oddaniu kolorów skóry. Odnośnie koloru i obrazka z D750 dużo jest napisane na różnych forach, u nas też, i nie jest to obrazek z D600/610! W d750 masz lepszy DR, masz elastyczniejszą matryce, nie patrz na tablice jakiś deprewiew gdzie tablice fotografują, tylko sprawdź w realnych warunkach te aparaty - a fakt jest taki, że tam gdzie słabe światło i już nawet ISO od 1600-3200 obrazek z D750 jest znacznie ładniejszy od D600, a przy 6400 dla mnie różnica duża. Z resztą chcecie robić na wysokim ISO zdjęcia, a w D600 przy takich warunkach z takim ISO, AF to istna niespodzianka, loteria. Latami używałem jednocześnie tych aparatów i widzę różnice do teraz, siadając przed materiałami i obrabiając je.

    D600 kupowałem jak przechodziłem na szybko z Canona, wtedy nie było D750, ale z tego co pamiętam D600 kosztowały tyle samo co teraz D750. Zawsze focę mając dwa aparaty na szelkach, D600 traktowałem jako suport do zdjęć statycznych w dobrym świetle, a D750 łapał akcje, a D600 gdzieś tam coś "dofocałem". Nie wyobrażam sobie robienia samym D600 reportażu ślubnego, na ślubach teraz za dużo się dzieje i robienie takiego wyjścia/wejścia(innych sytuacji) w naszych "ciemnych" kościołach w większości może się skończyć przestrzelonymi wszystkimi zdjęciami. Nie rozumiem w ogóle w czym jest problem dozbierania do D750, przecież to nie jest jakaś duża różnica cenowa. Kupować D600 do ślubów? jak teraz goście weselni biegają z aparatami typu A7mkIII ? hmm. D600 nie jest aparatem do ślubów, głównie przez AF - można go potraktować jako drugi aparat, ale nie jako główny. Tym bardziej że teraz Pary Młode są coraz bardziej świadome sprzętu, są świadome zdjęć, i lubią być roszczeniowi - spróbuj przestrzelić wszystkie zdjęcia, w ciemnym kościele jak masz 5 sekund kiedy tato prowadzi młodą do ołtarza. Weź to wytłumacz później zakochanej w swoim ślubie pannie młodej, powiedź, sorry miałem słaby sprzęt. Ja sam nie lubię wydawać kasy na sprzęt, mógłbym zostać dalej przy tym co mam, a na następny sezon ślubny będę prawdopodobnie D850 ze względu na lepszy AF.

    @MSFE nie rozumiem trochę w czym problem, obecnie koniec sezonu ślubnego, do kolejnego sezonu ślubnego jest około pół roku, do tego czasu polecam odłożyć choćby na te minimum w fotografii ślubnej jakim jest D750.
    Bo to nie jest różnica 10,000zł.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 23-10-2018 o 08:48

  3. #13

    Domyślnie

    Chyba trochę przesadzasz z tym demonizowaniem d600. Ludzie robią śluby na 6d, który ma zdecydowanie gorszy af od d600 i jakoś dają radę. Nawet całkiem fajne rzeczy im wychodzą. Robią też na 5dII i 5dII, gdzie też pierwszy nie ma startu do d600, a drugi pod kątem af nie jest jakoś specjalnie lepszy.

    Co do cen, to D750 jest z grubsza wart tyle co dwa d610.... Wolałbym mieć dwa D610 niż jednego d750
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  4. #14

    Domyślnie

    Robią i analogami jeszcze śluby, sesje, mode, reklamę i wiele innych - też im to fajnie wychodzi. Pytanie czy ktoś ogarnie gorszy sprzęt i nadrobi braki techniczne- umiejętnościami, cierpliwością do "trudniejszego" sprzętu? Ja zrobiłem kilka ślubów samym D600 i dużo kadrów spier%papier i się tym jakoś specjalnie nigdzie nie chwaliłem. Dla mnie minimum to D750. Teraz nie ma wesel w świetlicach z białymi ścianami i sufitem, masz zimne ognie w totalnych ciemnościach, masz fajerwerki, masz dym i światła, masz ciemne drewniane sale, gdzie nie ma jak odbić światła od sufitu, masz wymagające PM które biegają na kurs tańca i wymagają od Ciebie że złapiesz ich podczas 1 tańca jak robią jakiś piruet. I wiele innych niespodzianek, w których warto mieć coś co jednak pomoże Ci dostosować się do sytuacji.

    Co do Canona, skoro opowiadasz że jest tak kolorowo u nich, to dlaczego ślubniacy tam, tak masowo przesiadają się z Sony ?
    Mam koleżankę która ogarnia śluby 2x 6D i narzeka na AF. Więc ten tego.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ludzie robią kotleta D5300 i D7000, a nawet D90 i wychodzą im fajne rzeczy ale jest 2018 rok i zarówno poziom usług jak i wymagania zleceniodawców podniosły się znacząco, większość szuka już nie tylko "fajnie" ale świetne i rewelacyjne, jeśli ktoś nie potrafi na D600 to i na D850 nie będzie nic lepiej.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Robią i analogami jeszcze śluby, sesje, mode, reklamę i wiele innych - też im to fajnie wychodzi. Pytanie czy ktoś ogarnie gorszy sprzęt i nadrobi braki techniczne- umiejętnościami, cierpliwością do "trudniejszego" sprzętu? Ja zrobiłem kilka ślubów samym D600 i dużo kadrów spier%papier i się tym jakoś specjalnie nigdzie nie chwaliłem. Dla mnie minimum to D750. Teraz nie ma wesel w świetlicach z białymi ścianami i sufitem, masz zimne ognie w totalnych ciemnościach, masz fajerwerki, masz dym i światła, masz ciemne drewniane sale, gdzie nie ma jak odbić światła od sufitu, masz wymagające PM które biegają na kurs tańca i wymagają od Ciebie że złapiesz ich podczas 1 tańca jak robią jakiś piruet. I wiele innych niespodzianek, w których warto mieć coś co jednak pomoże Ci dostosować się do sytuacji.

    Co do Canona, skoro opowiadasz że jest tak kolorowo u nich, to dlaczego ślubniacy tam, tak masowo przesiadają się z Sony ?
    Mam koleżankę która ogarnia śluby 2x 6D i narzeka na AF. Więc ten tego.
    Zastanawiam się, czy jeżeli na D600 ktoś nie ogarnie tematu, to co mu pomoże d750... wydaje mi się że raczej niewiele....

    Chyba mnie nie zrozumiałeś Napisałem, że tw C własnie nie jest zbyt kolorowo względem N, a jednak ludzie tym sprzętem pracują
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  7. #17

    Domyślnie

    D600 to i na D850 nie będzie nic lepiej.
    To fakt. Ale nawet choćby muchy srały, choćbyś się prężył, bardzo chciał i miał mega skila, to D600 w niektórych momentach nie wyrobi
    To że ktoś robi fajne materiały, gdzieś sobie PM siedzi i się nie rusza, zapycha całą historie zdjęciami statycznymi i ustawianymi, nie oznacza że złapie dynamiczne momenty w reportażu. Podałem prosty przykład wyżej, gdzie 90% w naszych kościołach tak jest:

    Tato wprowadza Pannę Młodą, w kościele ciemno, oświetlenie żarowe, a za plecami otwarte drzwi- przez które bije mocne światło, pomiar światła szaleje, AF szaleje. Tato startuje z Panną Młodą, wyciągasz D600 z 85mm, AF ustawiony na AF-C (wiadomo, bez wspomagania diody doświetlającej) cyk, cyk, cyk. 5 sekund i Panna Młoda już przy ołtarzu, tato krok do tyłu, zaglądasz na wyświetlacz, a tam wszystko poza GO, tak mocno poza GO, że nie da się nic uratować, nawet skalując zdjęcie do 1000px na dłuższy bok. Całe szczęście na drugim body D750 podpięta 24mm, gdzie przy samym ołtarzu uratowało się sytuacje i są jakieś zdjęcia trafione. Człowiek się uczy na błędach, to jest jedna z setek przykładów które mi się przytrafiły i bluzgałem że nie miałem drugiego D750 a na nim 85mm. Teraz zawsze w takich momentach główne body D750.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 23-10-2018 o 10:26

  8. #18

    Domyślnie

    Ale przecież jak ustawiasz w tym trybie AF-C przycisk AF-ON na tył i odłączysz AF ze spustu, to takiego idącego tatę trafisz na każdym zdjęciu bez trudu na środkowym punkcie ustawionym na miejsce gdzie Tacie marynarka łączy się z koszulą i jest kontrast. Pomiar światła będzie szalał w każdym aparacie, więc ustawiasz manual i przy obróbce spokojnie wyrównasz wszystko. To nie jest trudna scena. Zimne ognie też nią nie są, pokaz sztucznych ogni tak, lepiej mieć czuły AF. Ale bez przesady, znam ślubniaka robiącego genialne zdjęcia, wcale nie statyczne, Nikonem DF więc ten AF z D610 jakoś radę daje.

  9. #19

    Domyślnie

    "przycisk AF-ON na tył i odłączysz AF ze spustu" - co przez to rozumiesz ?
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    "przycisk AF-ON na tył i odłączysz AF ze spustu" - co przez to rozumiesz ?
    Pod przycisk AF-L/AE-L ustawiasz przycisk AF-ON. W tym momencie nie masz możliwości ustawienia ostrości spustem, on służy tylko do wyzwolenia migawki. Ustawiasz AF-C, trzymasz wciśnięty AF-ON i spustem robisz zdjęcia wtedy, kiedy chcesz. Ciężko jest nie trafić ostrością w taki sposób...

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D610 + 24-70 /2.8
    By justuss in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 09:38
  2. Nikon D610 i 80-200/2.8
    By Piter18 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •