Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: NIKON D610

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    5
    Wpisów
    1

    Domyślnie NIKON D610

    Szanowni, czy mógłby się tu wypowiedzieć użytkownik Nikona D610. Czy problem brudzącej się matrycy został rozwiązany, jak spisuje się autofokus, jaki obrazek produkuje ta puszka. Jak sprawuje się uszczelnienie. Jak wypada sprzęt w porównaniu z Canonem 6D jeśli chodzi o szybkość i celność autofocusa i jakość obrazka. Dzięki.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko masz ładnie opisane na tym forum łącznie z kwestią uszczelnienia, dużo zdjęć zamieszczonych, a brudzenia matrycy w D610 nie było i nie ma.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli nie wiesz czy D610 czy 6D to zastanow sie, ktore chcesz obiektywy i do tego dokup puszke. Ja mam D610. Matryca brudzi sie jak w kazdym innym Nikonie , autofocus jest ok i obrazek tez jest ok
    Moj kolega ma 6D II i tez jest zadowolony.

  4. #4

    Domyślnie

    1. Zależy jak na to patrzeć, po 13k przy f8 były trzy małe plamki, pracuje na stałkach więc syf chciał nie chciał przy wymianie szkła po 10x na zleceniu jakiś pojawić się musi. Czyszcze raz w roku samodzielnie i wszystko gra.
    2. Dobrze, zdjęcia w klubach robi, razem z 35 1.8g ed ładnie śmiga, jak ktoś całkiem w ciemnej jaskini robi z lampą to na af-s ma wspomaganie z lampy i jedynie przy 1.8 celując na oczy można nie trafić.
    3. Kolorowy rawy gumowe, jakościowo różnicy między d610 a d750 niema, przy dobrze pstrykniętej focie można duużo uratować.
    4. Nie wiem, pod dachem nie kapie a i w pełnym deszczu nie focę.
    5. Kumpel robiący również imprezy klubowe i eventy tego typu wk#$%^&ia się bo tyle z matrycy w tych samych warunkach nie wyciśnie, przy wyciąganiu ma większe ziarno, mniej przyjemne dla oka. Af środkowy troche lepszy w D610, pozostałe punkty zdecydowanie na plus w nikonie, przed zmianą systemu trzyma go jego zestaw "L-ek" ale jak zbierze $$$ na 5d mk IV to ja będę tym "smutnym"

    Kilka lat temu stałem przed tym samym wyborem i gdybym miał teraz wybierać to ani chwili bym się nie zastanawiał i brał D610. A co po D610? Moim okiem D810/D850 o ile potrzeba na takiego potwora zajdzie. Jeśli nie - D750 lub następca D610 o ile się pojawi.
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    5
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    myrele, dopiero będę tworzył system Nikona, chodzi mi o fotografię ślubną i obiektywy 35 i 85 lub ewentualnie jakiś wartościowy zoom typu 28-75 f2,8 tamrona. Jakie obiektywy polecasz pod Nikona D610 do moich zastosowań. Dodam, że budżet skromny, w grę wchodzą tylko obiektywy używane.
    Ostatnio edytowane przez MSFE ; 22-10-2018 o 20:27

  6. #6

    Domyślnie

    jakościowo różnicy między d610 a d750 niema
    Chyba nie wiesz co mówisz.

    chodzi mi o fotografię ślubną
    D610 pomęczysz się trochę z AF'em, ale tym bym się nie przejmował, bo bardziej się pomęczysz z przedzieraniem przez obecny wysyp fotografów ślubnych.
    D610 wg. mnie to raczej przejściowy sprzęt do reportażu, raczej trzeba być bardziej ogarniętym z tym aparatem, i dużo przewidywać, żeby coś ciekawego złapać w słabym świetle. Na tą chwile to D750 to takie minimum, a najlepiej D850
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 22-10-2018 o 20:17

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    5
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Godrick, wiele cennych uwag, dzięki. Czego brakowałoby ci w 610 względem Canon 5D mk IV?

  8. #8

    Domyślnie

    @kurczeblade

    Af i funkcjonalność - różnica jest, matryca - powyżej 6400 - minimalna żeby nie powiedzieć żadna: https://www.dpreview.com/reviews/ima...48845580741319


    Canona nie mam, kumpel się do niego przymierza ze względu na szkła jakie ma do Canona. Sam D610 wymienie jeśli padnie na amen albo wymogi klientów będą mówić o matrycy większej niż obecne 24mpx, które mam w D610. Czego mi brakuje hmm w sumie to do moich zastosowań niczego, może lepszy af by się przydał w ciemnych lokalach gdy robie relacje z eventów bez lampy na wysokim iso. No i przydały by się Sigmy Art 35 i 85 1.4 i szczęścia byłoby aż nadto.
    Ostatnio edytowane przez Godrick ; 22-10-2018 o 20:45
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    5
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    kurczeblade, do Nikona 610 względem Canon 6D przekonuje mnie uszczelnienie, LEPSZY AUTOFOCUS (PRZYNAJMNIEJ NA PAPIERZE), I CO BARDZO WAŻNE DWA SLOTY. No właśnie autofocus. Jeśli korzystam głównie z AF środkowego, czy poczuję różnicę w celności względem 6D?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie znam 6D. W każdym razie mam D600 (ten sam aparat co D610) ale na ten czas, raczej nie chciałbym robić reportażu ślubnego samym D600 - właśnie ze względu na AF. Nie mówię że się nie da, bo sam dawniej robiłem D600 (przejściowo) ale na dobre dynamiczne kadry w ciemniejszych miejscach trzeba było się namęczyć. Moim zdaniem ten AF nie jest stworzony do reportażu. Tym bardziej że jeśli myślisz o czymś takim jak reportaż ślubny, to polecam jednak dozbierać do jakiegoś "szybszego" body.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 22-10-2018 o 22:19

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D610 + 24-70 /2.8
    By justuss in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 09:38
  2. Nikon D610 i 80-200/2.8
    By Piter18 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •