Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61
  1. #21

    Domyślnie

    Nikkor AF-P DX 70-300 mm f/4.5-6.3G ED VR kupisz za około 600-700 zł z cashback.
    Po co Ci obiektyw FX skoro DX jest bardzo przyzwoity i niedrogi?
    Ostatnio edytowane przez poste ; 21-11-2018 o 20:53

  2. #22

    Domyślnie

    z uwagi na uszczelnienie chociażby..miasto, park mnie raczej nie interesują. Ten DX ma 6.3 na końcu np. więc gdybym miał ciąć koszty to wolałbym Tamrona oraz z uwagi na inwestycje na przyszłość. Kto wie czy kiedyś nie kupię FX. Pytam raczej, który rzeczywiście z tych jest lepszy, kto korzystał ..

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR odpuść ze względu na cenę, warto kupić taniego wspomnianego wyżej DX, a tamrona usd możesz brać śmiało bo to bardzo dobry obiektyw.

  4. #24

    Domyślnie

    Już poprawiłem Ogólnie chyba ktoś poprzenosił te wpisy, teraz są w 2 wątkach.
    A 18-105 przecież też nie jest uszczelniony, przeszkadza? Myślę, że kilkudziesięciu użytkowników piszących w tym wątku korzystało, w wątku o FX-owym 70-300 raczej cisza... ale jak masz taką fanaberię i wolne 2,5k bierz śmiało. Pewnie nie jest gorszy, pytanie tylko czy warto płacić x3.
    Inwestować można w wiele rzeczy, ale nie należą do nich tanie amatorskie obiektywy, możesz mi wierzyć Kupisz inny aparat, stratę 100 czy 300 zł na odsprzedaży tego obiektywu przebolejesz.
    W starszych konstrukcjach zysk na świetle jest w dużym stopniu pozorny, bo na pełnej dziurze nie są demonami ostrości i tak trzeba przymykać.

  5. #25

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o przeszkadzanie w kitowym 18-105 to tak, czułbym się lepiej gdybym nie musiał martwić się w lesie AŻ TAK o sprzęt. Po to wybrałem 7200 - w sumie chciałem 7100 ale nie było pod ręką Myślę że uszczelnienia są ważne. Z drugiej strony jeszcze nikt nie wie na dobrą sprawę nic o nowym Nikonie (poprawka - mało opinii) Tzn żadnych nie słyszę w tą lub w inną. Może być najlepszym z 70-300

  6. #26

    Domyślnie

    Zaryzykuje stwierdzenie, że:
    - AF-P 70-300 DX VR kupiłem za 550zł, złapie syf to wymienię na nowy ale staram się dbać więc nie narzekam W razie przesiadki na FX i tak niewiele stracę.
    - AF-P 70-300 FX VR według mnie jest w takiej cenie ze się nie opłaca (2570zł po cashback). Z jednej strony jest chwalony Tamron 70-300 mm f/4.0-f/5.6 SP Di VC USD z drugiej zaczyna się zbliżać do np. Tamron 70-200/2.8 SP Di LD IF czy używanego Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8G IF-ED VR.
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  7. #27

    Domyślnie

    Tak, masz rację. Z tym że dałem sobie limit 3tyś.na zooma i w sumie przy takiej cenie nie chcę myśleć o tym że go deszczyk zmoczy czy piaseczek wpadnie. Z drugiej strony cena nie bierze się znikąd. Tzn. lepsze materiały/wykonanie.
    Tamron jednak opinię ma dobre, a resztę kasy mogę wrzucić na inny sprzęt.
    Ale jak pomyślę, że wejdę na górę i nie zrobię foty bo deszczyk kropi.. jestem w tym jeszcze nowy ale czy brak uszczelnienia to nie jest dla ulicznych w słońcu i w parku?

  8. #28

    Domyślnie

    Kup sobie jakąś osłonę przeciwdeszczową
    https://allegro.pl/listing?string=ni...n-uni-1-5-1017
    Nie pokładałbym zbyt dużych nadziei w uszczelnieniach obiektywu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Enikaoen Zobacz posta
    Witam,
    Mam Nikona D7200 od niedawna. Zdjęcia robię podczas trekkingu po lasach, górach. Lubię fotografować krajobrazy oraz dziką przyrodę. Z tym, że..na razie nie mam odpowiednich obiektywów poza kitowym 18-105. Na początek zastanawiam się nad kupnem 70-300 żeby ustrzelić jakiegoś jastrzębia lub sarenkę na polanie, później nad kupnem czegoś co złapie mi większy kadr i jaśniejszego.
    Stąd podpinam się pod temat z 70-300. Trochę poczytałem i na chwilę obecną myślę o:
    1. AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR - z uwagi na uszczelnienia (przede wszystkim), solidną konstrukcję, opinię niezawodnych obiektywów Nikona.
    2. Tamron 70-300 mm f/4.0-f/5.6 SP Di VC USD - z uwagi na dobre opinie użytkowników i o 1000zł niższą cenę w stosunku do Nikona (z CB)
    Co polecacie?
    Jeżeli myślisz o sarenkach i jastrzębiach w lesie, to nie myśl o obiektywach 70-300. Też tak kiedyś myślalem i leży u mnie w szafie od kilku lat taki Nikkor 70-300/ 4.5-5.6 VR zupełnie nie używany, bo po kilku tygodniach kupiłem 150-600 . To są dobre obiektywy, lubię nim fotografować, ale nie nadają się do lasu do fotografowania jeleni czy w szczególności ptaków ze względu na zbyt krótką ogniskową na długim końcu.
    Obiektyw 300 mm na długim końcu to za mało do takich zastosowań. Na dodatek w zakresie ogniskowych 200-300 mm ich parametry optyczne są coraz gorsze i na 300 mm na ktorych w takich sytuacjach nam najbardziej zależy są po prostu słabe.
    Kiedyś pomiedzy tymi ogniskowymi a obiektywami dłuższymi był bardzo duży skok cenowy, ale dzisiaj mamy Tamrony i Sigmy 100-400 za trochę ponad 3 tys złotych lub 150-600 o kilkaset złotych droższe, ktore do takich celów zostały zaprojektowane dla amatorów.
    Te z ogniskowymi 100-400 są tańsze, lżejsze i mniejsze, ale 400mm na długim końcu to nie 600mm, to jest ogromna różnica.
    Osobiście więc radzę zapomnieć o obiektywach 70-300 i wybrać dłuższe ogniskowe, a jest w czym wybierać ponieważ Tamron Sigma i Nikon naprodukowali w tym zakresie ogniskowych dużo dobrych obiektywów nowej generacji w cenie chyba gdzieś od 3,5 tys zł do 7 tys za najnowszą Sigmę 60-600.

  10. #30

    Domyślnie

    To jest jakiś argument. Co za tym idzie - kolejne przeczesywanie internetu w poszukiwaniu uniwersalnego kompana podróży. Ten jastrząb to oczywiście metafora, chociaż gdyby coś ciekawego udało się złapać za wyjątkiem kleszcza w d... byłbym szczęśliwy

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •