Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Portret2

  1. #21

    Domyślnie

    Ale Jacek ma racje z punktu widzenia fotograficznego. Tyle ze to jest w tym przypadku zatrzymany naturalny ruch i jest on dla mnie znacznie bardziej ważny i lepszy niż wystudiowana poza która często leci w teatralność.

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Myslę, że ręka niżej tez by była naturalna, a ten palec by wtedy tak nie żgał w oko/nos.
    Nienaturalna by była dłóń przed twarża, tak by była cała na niebieskim tle.
    Trzeba zrobić 2-3 wersje i wybrać bo tak to mi łatwo mówic, ale ja to wzorokowiec, wolałbym widzieć.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ale Jacek ma racje z punktu widzenia fotograficznego. Tyle ze to jest w tym przypadku zatrzymany naturalny ruch i jest on dla mnie znacznie bardziej ważny i lepszy niż wystudiowana poza która często leci w teatralność.
    Dla mnie też, i to, że przeszkadza z "punku widzenia fotograficznego". Bo dzięki temu niemal dotykam tej sceny.
    Tylko, że to źle, bo nowi adepci fotografii portretowej, którzy tu zajrzą, zmanierują się z tego powodu i niczego w życiu nie osiągną.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Oczywiście wiesz lepiej, że ręka ułozona niżej byłaby nienaturalna.

  5. #25

    Domyślnie

    Jacku, nie o to chodzi
    Czasem warto odpuścić jakiś element by nie spiąć 'modelki/modela' bo wtedy nawet jak ręka będzie "we właściwym" miejscu to całą resztę szlag trafi.
    A czasem coś co "przeszkadza" właśnie tworzy ten klimat naturalności. Jakiejś uchwyconej chwili. Nie umiem tego inaczej wyjaśnić.
    Nigdy nie posłałbym tego do jakiejś agencji itp. Bo reakcja taka właśnie by była (pomijając ziarno i obróbkę) ale całość dla mnie ma klimat po prostu. Jest tak daleko od swoistych forumowych mód ... i nie piszę tylko o tym forum ale wielu serwisach foto które oglądam.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zobacz tutaj :
    https://35photo.ru/photos_main/526/2634097.jpg
    Z fotograficznego punktu widzenia to jest kosz.... ale magnetycznie przyciąga. Nie stawiam tych dwóch zdjęć bo naturalność nie jest na tym samym poziomie ale moz etrochę wyjaśni o czym piszę (i chyba wpkx)

  6. #26

    Domyślnie

    Ręka imho we właściwym miejscu. Tak się zatrzymuje stopa/samochód a jeśli to ma być kontynuacja serii i możemy przypuszczać czym się kobieta zajmuje to mozliwe, że właśnie zatrzymuje klienta. Zamotałem

  7. #27
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Drażni nieco dłoń w takim miejscu, bo zapewne nie chodzi o dłubanie w nosie
    Widzę na forum wysyp zdjęć z historią w tle.
    Jakos takie rozhuśtane to forum. Sa miesiące bez takich zdjęć, a teraz nagle wszędzie takich pełno
    Może rodzi się nowy/stary trend. Widzę go w swojej pracy. Klienci przestają pozować na celebrytów i wazony. Wraca stara dobra szkoła naturalnej fotograficznej przygody. Czuje przesyt milionami uniwersalnych kadrów na rzecz tych osobistych, dopasowanych do własnych odczuć i potrzeb. Takie wątki jak ten, przestają być wyłącznie sentymentalne. Starałbym się dbać o to, żeby liczba autorów takich zdjęć nie malała. Szczególnie jeśli forma dorównuje treści.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Oczywiście wiesz lepiej, że ręka ułozona niżej byłaby nienaturalna.
    Oczywiście, że nie wiem, ale mnie to nie interesuje, bo kompletnie nie o to chodzi.
    Chodzi o TO zdjęcie, zrobione kiedyś tak a nie inaczej, z takimi a nie innymi emocjami autora i modelki. Nie da się tego zmienić ani powtórzyć z linijką. Takie jest, inne nie będzie i takie mi się podoba.
    Podobno ktoś proponował Polańskiemu zrobienie remake'u "Noża w wodzie" w Hollywood i z "gwiazdorską" obsadą. Polański odmówił i chwała mu za to.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    (i chyba wpkx)
    Nie chyba.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Portret ] PORTRET2 - Plener "modelkowy" 2-5.06.2016 w Borach Tucholskich
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •