Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    Zestaw D750 +24-70 ED to świetny zestaw, który moim zdaniem będzie generował obraz na najwyższym poziomie jeszcze przez lata- warto, warto.
    Jednakże wbije kij w mrowisko- myślałeś o A7ii + 24-105 OSS? W budżecie się wyrobisz (10k) kupując nówki ze sklepu, a zestaw bardzo poręczny.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Zestaw D750 +24-70 ED to świetny zestaw, który moim zdaniem będzie generował obraz na najwyższym poziomie jeszcze przez lata- warto, warto.
    Sęk w tym, że są obiektywy które generują lepszy obraz.

  3. #13

    Domyślnie

    Wymień proszę obiektywy generujące lepszy obraz o zakresie ogniskowych 24-70, świetle 2.8, o porównywalnym AFie (szybkość/pewność) i wytrzymałości.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Wymień proszę obiektywy generujące lepszy obraz o zakresie ogniskowych 24-70, świetle 2.8, o porównywalnym AFie (szybkość/pewność) i wytrzymałości.
    A co szybkość, pewność i wytrzymałość ma do jakości obrazu? Wspominałeś o jakości samej w sobie. T24-70 G2 generuje lepszy obraz.

  5. #15

    Domyślnie

    Myślę, że kolega wybrał to szkło świadomie ze wszystkimi konsekwencjami tego wyboru.
    Równie dobrze można przytaczać, że pod względem ostrości obrazu dużo lepsza by była Tokina 24-70 2.8 od każdego 24-70- ale to czy ten obiektyw by się spisał zależy od indywidualnych wymagań.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Myślę, że kolega wybrał to szkło świadomie ze wszystkimi konsekwencjami tego wyboru.
    Tylko ja nie kierowałem się jakością obrazu o której wspominasz. Pod tym względem Nikkor jest przeciętny, poprawny... I nic więcej. Nie jest to najwyższy poziom obrazu. To szkło ma 10 lat i nie da się tego ukryć.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tylko ja nie kierowałem się jakością obrazu o której wspominasz. Pod tym względem Nikkor jest przeciętny, poprawny... I nic więcej. Nie jest to najwyższy poziom obrazu. To szkło ma 10 lat i nie da się tego ukryć.
    Tylko, że to nie jest wątek o Tobie.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Tylko, że to nie jest wątek o Tobie.
    Wybacz, źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź. Tak czy siak- nie zmienia to faktu dotyczącego jakości obrazowania przez N24-70.

  9. #19

    Domyślnie

    Jak masz 13k do wydania to może nowe Z6 + 24-70, dostajesz najnowsze dziecko Nikona ze stabilizacją matrycy.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  10. #20

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Na początek może o wsadzanym kiju w mrowisko i o Sony. Szukałem bezlusterkowców. Jednakże, jako że jest to nowość, wszystkie marki kosztują sporo. W przypadku budżetu jaki mam dostałbym body z jednym obiektywem (w przypadku sony A7ii + 24-105 OSS). Zakładam, że zestaw, który kupię będzie mi służył kolejnych kilka lat bez wymiany. Oczywiście o ile nie przytrafi się awaria. Stąd wybór d750+Nikkor 24-70. Co do lepszego AF w porównaniu do d610 sądzę że może to być przydatne gdy doszedłby do skutku zakup AF-S 200-500 i wybrałbym się w plener.
    Dziękuję za info o Tamronie. Poczytam o nim więcej. Na razie jednak lepsze opinie widziałem o Nikkorze. To jednak nadal muszę zweryfikować.
    Co do samego body, czy nowe czy używane. Na razie stawiam na używane. Niemniej jendak ciśnienia na zakup nie mam i może pojawi się w międzyczasie promocja. Proszę ewentualnie o Wasze typy co do innych korpusów.


    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Jak masz 13k do wydania to może nowe Z6 + 24-70, dostajesz najnowsze dziecko Nikona ze stabilizacją matrycy.
    Jest super, bo nowość. Ale nowość kosztuje. Prawie caly budżet jaki mam poszedłby na body... a gdzie obiektywy, filtry.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto, zamiana d7200 na d750
    By jacekni in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 12:25
  2. Zmiana D750 na D3s warto?
    By Paapaj in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 11:11
  3. Czy odważysz się tam wejść?
    By Bonthyc in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2009, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •