Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Tamrona sobie podaruj... Jak chcesz dobry, tani i uniwersalny zoom to sobie spraw 18-105. Nic bardziej rozsądnego w tych pieniądzach nie znajdziesz.

  2. #12

    Domyślnie

    Kliknij Measurements-Sharpness-Field map. Zobaczysz, jak wygląda kwestia ostrości czy raczej jej braku w Tamronie na poszczególnych ogniskowych. Super tele typu 18-200 to niestety nieporozumienie, można przyjąć, że po prostu im większa krotność zooma, tym jakość obrazu jest słabsza.
    18-140 to jeszcze w miarę sensowny zoom spacerowy, z przyzwoitą ostrością na 140 mm. Chcesz dłużej, kup 70-300 af-p, tanio i zdecydowanie lepiej niż jakikolwiek 18-200.
    Nie wiem, czy robisz zdjęcia w RAW, ale jeśli w jpg to weź pod uwagę, że oprogramowanie Nikona nie wprowadza korekty (dystorsja, winietowanie) w obiektywach innych firm. A w zoomach typu 18-200 zniekształcenia są istotne.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki panowie, teraz już wiem o co biega z tym jednym wykresem - im zieleniej tym lepiej Czyli tamron zdecydowanie out i mam wrażenie, że lepiej wybrać 18-140 niż 18-105

    Cytat Zamieszczone przez poste
    weź pod uwagę, że oprogramowanie Nikona nie wprowadza korekty (dystorsja, winietowanie) w obiektywach innych firm
    o tym nie wiedziałam - każda taka wskazówka jest na wagę złota
    Czy Canon zachowuje się tak samo w stosunku do obiektywów Canona i innych firm?


    Zatem na ten moment zoomy tylko od nikona - jednak rawy są u mnie rzadkością. (choć nie wykluczam, że się to zmieni)

  4. #14

    Domyślnie

    Czy Canon zachowuje się tak samo w stosunku do obiektywów Canona i innych firm?
    Nie mam Canona, ale dlaczego miałoby być inaczej?

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    12

    Domyślnie

    bo wtedy jako amatorka miałabym dodatkowy argument za wyborem Canona ale nie spodziewałam się że tak bedzie, więc prawdopodobnie bedzie Nikon D5600 + 18-140 + obiektyw makro.

    Gdy teraz porównałam sigmę 105 i tamrona 90 to według "Measurements-Sharpness-Field map" na f/2,8 zdecydowanie lepsze wyniki ma Tamron a na kolejnych f jest porównywalnie - czyli prawdopodobnie wybiorę tamrona, ale nie wiem czy zauważę tą "lepszość" w praktyce? Być może głupie pytanie, ale wykresy i praktyka nie zawsze idą w parze a jest 100g różnicy na korzyść sigmy

    link do porównania - https://www.dxomark.com/Lenses/Compa...1139_1024_1139
    Ostatnio edytowane przez ene ; 21-10-2018 o 19:26

  6. #16

    Domyślnie

    Obiektyw makro w 99% przypadków przymykasz dla uzyskania większej głębi ostrości. Przy ograniczonych środkach nie warto dokładać ok.1k zł do Tamrona. Lepiej za różnicę kupić N70-300 af-p. Oczywiście moim zdaniem.


    Ps. Do porównania wybrałaś starszą Sigmę bez stabilizacji.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    12

    Domyślnie

    rzeczywiście - załączam poprawny link porównania - https://www.dxomark.com/Lenses/Compa..._1139_361_1139

    nie wiem czy coś to daje ale porównując zdjęcia na flickrze wykonane sigmą i tamronem rzadko spotykałam f/2,8 a były to kadry w moim guście (tzn bedę się starać takie wykonywać) to pewnie rzeczywiście zdecyduję się na sigmę

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Obiektyw makro w 99% przypadków przymykasz dla uzyskania większej głębi ostrości.
    Obiektyw makro można używać nie tylko do dużych zbliżeń. Szkło makro to z reguły kawałek solidnej optyki, więc może służyć również za "zwykłą" stałkę, gdzie f/2,8 może się przydać w więcej niż 1% przypadków. Może AF nie będzie rekordowy, ale myślę, że to jest ciekawa alternatywa dla kupowania dodatkowych obiektywów.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Obiektyw makro można używać nie tylko do dużych zbliżeń. Szkło makro to z reguły kawałek solidnej optyki, więc może służyć również za "zwykłą" stałkę, gdzie f/2,8 może się przydać w więcej niż 1% przypadków. Może AF nie będzie rekordowy, ale myślę, że to jest ciekawa alternatywa dla kupowania dodatkowych obiektywów.
    Oczywiście masz rację, ale po pierwsze koleżanka napisała
    Moje ulubione tematy do focenia:
    makro z robalami, slimakami, jaszczurkami (ale jednak robale górą), a do tego fotki widoczków i budynków (tzw. "turystyczne"? ) a w przyszłości czuję, że będę chciała spróbować sfocić miasto w nocy.
    Po drugie wątpię, aby w praktyce była widoczna różnica w ostrości na f2.8 między rozpatrywanymi S i T.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    12

    Domyślnie

    Myślę, że jak już będę miała sprzęt, to wypróbuję różne zastosowania Ale robale na pewno będą priorytetem, bo od zawsze je lubię

    Ale jedna rzecz mnie zastanowiła - właśnie odkryłam, że sigma wg innych stron waży więcej niż 450g - jak jest naprawdę? Czy dxomark ma błąd w tabelce? A może istnieją różne rodzaje tych obiektywów i różnią się wagą? Na ceneo jest 457g, ale po przejściu do sklepu z ich wskazań jest nawet 725g! - np. tu: https://fotoforma.pl/sigma-105-2-8-e...cro-nikon.html

    Ile więc ta sigma waży? bo jeśli to jest kloc to ja może jednak będę woleć dopłacić do tamrona...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. dobór obiektywu
    By cosi_felice in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 20:46
  2. Portret i makro kompromis - dobór obiektywu
    By kilkazzłotych in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 13:33
  3. Dobór obiektywu do body
    By Nikuś5100 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:53
  4. D90 + dobór obiektywu
    By Aliss in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 23:49
  5. Dobór obiektywu do Fuji S2 Pro
    By wesol in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 18:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •