Close

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 90
  1. #31

    Domyślnie

    przez Vikings nie przebrnalem, wynudzilo mnie dokumentnie

    za to bardzo mi sie podobal netfliksowy Norsemen. norweska komedia o stereotypach o Wikingach, gdzie aktorzy suna angielskim z bardzo ciezkim skandynawskim akcentem...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez G-creative Zobacz posta
    Bede sie bronil Porownajmy zatem moje zdjecie z swiatowymi autorytetami w fotografii krajobrazowej. Po prawej stronie Ted Gore, po lewej Marc Adamus. Masz prawo oczywiscie miec swoje odczucie, ze jest lekko za cisano, ale jak do tej pory jestes jedyna osoba, ktora spojrzala na to w ten sposob. Ja mam akurat odmienne zdanie
    dla mnie te ujecia dzialaja (modulo koszmarna obrobka, no ale jest Adamus, jest znecanie sie nad fotoszopem ) bo kadry sa ciasne w pionie i poziomie. u ciebie jest ciasno w pionie ale w poziomie zostalo sporo przestrzeni. i dlatego nie. w poziomym kadrze jeszcze ciasnota w druga strone sie sprawdzi (w sensie margines pionowy i ciasno dopiete w poziomie) ale dla mnie nie odwrotnie...

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    u ciebie jest ciasno w pionie ale w poziomie zostalo sporo przestrzeni. i dlatego nie. w poziomym kadrze jeszcze ciasnota w druga strone sie sprawdzi (w sensie margines pionowy i ciasno dopiete w poziomie) ale dla mnie nie odwrotnie...
    Mam wrażenie, że ta dyskusja zaczyna iść w jakimś bezsensownym kierunku. Fotografia to nie matematyka i nie da się powiedzieć, że 2 pixele więcej zrobi różnicę. Porównajmy zatem jeszcze raz, mam nadzieję, że poznajesz swoje zdjęcie i sorki, że bez Twojej zgody ściągnąłem i wykorzystałem do tego testu. Czy uważasz, że Twoje zdjęcie(a) ma więcej przestrzeni i oddechu? Myślę, że kierowałeś się podobnym odczuciem, jak ja, że jest to w granicach dobrej kompozycji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Porownanie.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	477,6 KB
ID:	15883

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez G-creative Zobacz posta
    Porównajmy zatem jeszcze raz, mam nadzieję, że poznajesz swoje zdjęcie i sorki, że bez Twojej zgody ściągnąłem i wykorzystałem do tego testu. Czy uważasz, że Twoje zdjęcie(a) ma więcej przestrzeni i oddechu? Myślę, że kierowałeś się podobnym odczuciem, jak ja, że jest to w granicach dobrej kompozycji.
    nie no, nie ma problemu, pewnie ze mozna zawsze porownywac.

    i nadal upieram sie, ze nie to samo. utnij swoje zdjecie tam, gdzie u mnie jest horyzont - i wycofuje uwage, bo konczy sie naciagniecie w pionie bo u Ciebie nie tylko gora jest blisko, ale tez na dole jest sporo akcji przy rancie kadru (spietrzenie wody, kamienie), a na gorze dodatkowo ciete ad hoc chmurki (dosc ad hoc) i dopiero to wszystko razem do kupy daje ciasnosc. na golym niebie.

    zeby nie bylo nieporozumien - to sa mocno odmienne kadry, bo u ciebie duzo wiecej elementow do poukladania wiec i stopien trudnosci duzo wiekszy....

  4. #34

    Domyślnie

    Wszystkie się podobają. Może leciutko przeostrzone, albo mam takiego lapka co nieco lipnego. Ale całość bardzo ładnie ułożona i pokolorowana.
    Napisz proszę (może być na PW) czym focone (to że nie komórką to wiem ).

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    Napisz proszę (może być na PW) czym focone (to że nie komórką to wiem ).
    Dzieki! Oczywiscie, to nie jest zadna tajemnica uzywam D800 + 14-24mm. Domyslam sie, ze w jakims sensie podoba Ci sie jakosc zdjecia skoro pytasz. O ile aparat i obiektyw sa niewatpliwie istotne dla jakosci zdjecia, to ja dodam, ze sposob w jaki wywoluje sie RAWy, na ile jest sie w stanie wyciagnac informacji ze zdjecia jest rownie wazne, zwlaszcza kiedy ostatecznie przedstawia sie swoje zdjecie pomniejszone do publikacji w internecie. Jeden z moich ulubionych fotografow, Alex Noriega, uzywa D600 + 16-36mm. D600 ma mniejsza rozdzielczosc niz D800 a mimo to jestem pod wrazeniem jakosci jego prac, to co robi to dla mnie mistrzostwo swiata. Zreszta nie bez powodu otrzymal tytul American Landscape Photographer of the Year.

  6. #36

    Domyślnie

    Ze ja tu sie jeszcze nie udzielilem.
    Kawal bardzo dobre jfotografi krajobrazowej.
    Jako milosnik gór wybiore 1 i 2.
    Nie to zebym koniecznie chcial z czyjas opinia dyskutowac, ale nienawidze wyciaganai z cienbi-mogliby ten suwak usunac. To na 1 jest to zrobione ze smakiem i wyczuciem.
    A co do braku oddechu nad gora w 2, to dla mnie jest ok jak jest.
    Ofc mozna by dac 1-2 cm nad szczytem, ale taka wersja kadrowania tez m ipasuje.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #37

    Domyślnie

    Takie tam foty z ostatniego wypadu w Highlandy. Muszę powiedzieć, że przeprosiłem się z moim big-stopperem i na przeżywam drugą miłość Bardzo mi odpowida kolorystyka i ten malowniczy klimat. Co sądzicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0950-1---Copy.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,28 MB
ID:	16622
    01. Widok na Ben Nevis, najwyższą górę nie tylko w Szkocji, ale i w całej Wielkie Brytanii.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0951-3---Copy.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,33 MB
ID:	16624
    02. Widok z Sgurr a'Mhaim na Mamores

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0973-1-copy---Copy.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,52 MB
ID:	16625
    03. Widok na Stob Bàn i inne ciekawe góry.

    pzdr.
    G.

  8. #38

    Domyślnie

    Dla mnie podoba się jak i klimat i czas, super.

  9. #39
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Okolice Żywca
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dla mnie też bardzo bardzo na plus, gratuluję.

  10. #40

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Szkockie krajobrazy
    By G-creative in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 08:56
  2. [ Krajobraz ] Szkockie obrzeza
    By pszetak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 19:33
  3. [ Krajobraz ] Szkockie wioski rybackie
    By himin in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 11:22
  4. [ Krajobraz ] Dwa Szkockie
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 23:34
  5. [ Krajobraz ] Szkockie zamczysko ...
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 12:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •