Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie nikkor 70-210 f/4-5.6 d

    Witam, mam pytanie do użytkowników tego szkła.
    Jestem w trakcie zakupu i oglądałem niedawno jeden egzemplarz, a że jeden to nie mam porównania.
    Obiektyw, który oglądałem jest niby spoko ale po przechyleniu pod wpływem grawitacji wysuwał się tubus. Dodatkowo pierścień ostrości działa, z tym że obraca się z minimalnym oporem, praktycznie niewyczuwalnym, jakbym miał porównywać to powiedzmy lżej niż pierścień ostrości na nikkorze 35 1.8 g DX.
    Nie wiem czy wynika to z wieku obiektywu czy tak ma być. Może ktoś z użytkowników takiego szkła króciutko wypowiedziałby się co i jak.

    Z góry dzięki
    Rafał.
    Ostatnio edytowane przez ocelot ; 16-10-2018 o 14:33

  2. #2

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie szkło w czeluściach
    Jak nie zapomnę, pomacam wieczorem i skrobnę coś, jak się mój zachowuje.
    Na pewno szybkości AF nie można nic zarzucić.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #3

    Domyślnie

    Pomacałem, więc tak:
    Tubus się wysuwa jak jest ryjem w dół tak mniej więcej od połowy zoomu,
    Ogólnie zoom chodzi z dość wyraźnym oporem, nawet jak się wysuwa to powoli.
    Pierścień ostrości opór ma mały, ale wyczuwalny. Rzecz gustu. Luz ledwo wyczuwalny.

    Miałem sprzedać, ale za tak psie pieniądze niech leży. Mały lekki spacerzomik, raz na ruski rok się przyda.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, w takim razie jutro podejdę z body i jeszcze raz obejrzę.
    No i fak, to rzeczywiście tanie szkło, a z tego co widziałem "robi robotę".
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Można powiedzieć że przez przypadek mam dwa takie obiektywy, z tym że jeden to wersja z literką "D"
    Mam dokładne porównanie ich, zdecydowanie polecam właśnie ten z literką.
    W zasadzie budowa jest dokładnie taka sama, jakość obrazka też, jednak jest spora różnica w działaniu.
    Obiektyw bez literki "D" jest wyraźniej wolniejszy i według mnie głośniejszy AF.
    Obydwa wysuwają się po skierowaniu w dół, ale ten z literką "D" jest mniej używany i nie jest jeszcze wyrobiony dlatego wolniej się wysuwa.
    Obydwa polecam bo ładnie rysują, ale do bardziej dynamicznych kadrów zdecydowanie wersję "D"
    FX, DX

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    Można powiedzieć że przez przypadek mam dwa takie obiektywy, z tym że jeden to wersja z literką "D"
    Mam dokładne porównanie ich, zdecydowanie polecam właśnie ten z literką.
    W zasadzie budowa jest dokładnie taka sama, jakość obrazka też, jednak jest spora różnica w działaniu.
    Obiektyw bez literki "D" jest wyraźniej wolniejszy i według mnie głośniejszy AF.
    Obydwa wysuwają się po skierowaniu w dół, ale ten z literką "D" jest mniej używany i nie jest jeszcze wyrobiony dlatego wolniej się wysuwa.
    Obydwa polecam bo ładnie rysują, ale do bardziej dynamicznych kadrów zdecydowanie wersję "D"
    właśnie w ten z "D" celuję

  7. #7

    Domyślnie

    Używałem intensywnie wiele lat z Nikonem D90 potem z D750 i tak do zeszłego roku wersje z literka D. Trzeba się było postarać żeby się sam wysunął czyli np mieć aparat na szyji z obiektywem skierowanym w dol i trochę podskakiwać ale ja miałem fart i dałem więcej kasy za taki w super stanie. Obrazek wg mnie baaardzo przyjemny. Kupiłem ten bo nie mogłem patrzeć na te plasticzory nikkora o podobnej ogniskowej i świetle. Pierścień ostrości faktycznie był łatwo obracany (mnie pasowalo) ale tylko jak przełączymy na manual inaczej trzyma go napęd z body tzw. śrubokręt. Upewnij się że twoje body ma wbudowany silnik do takich obiektywów inaczej nie będziesz miał autofocusa!

    ostatnie fotki jakie nim robiłem na zawodach driftingowyh: https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=ffa01cdb47

    Jedynym minusem w tym obiektywie jest to że przód obiektywu kreci się wraz z autofocusem wiec jak używa się filtra polaryzacyjnego to przy zmianie ostrości zmienia się polożenie filtra i trzeba ustawiać. Ja potrafiłem mieć polara i na to założony uchwyt cokina z filterm połówkowym i kręciło mi się wszystko do okoła jak mu ostrość uciekła ;D Poza tym szkiełko ekstra! sprzedałem i żałuje. Jak masz pytania to wal śmiało
    COŚ TAM PSTRYKAM: FB , 500px ,

  8. #8

    Domyślnie

    Co do pierścienia ostrości w tym obiektywie to powinien on lekko się obracać podczas kręcenia nim - nie może on stawiać zbyt dużych oporów dla silnika af w korpusie i minimalny luz na pierścieniu ostrości i przedniej części obiektywu (ta która się obraca podczas ostrzenia) nie jest wadą. Co do pompki to w intensywnie używanych egzemplarzach może chodzić dosyć lekko i sama się wysuwać lub opadać pod własnym ciężarem, w egzemplarzach mniej zużytych nie powinna sama opadać lub wysuwać się. No i wersja D jak już inni wspomnieli ma znacznie szybszy af. Co do obrazowania to nie jest źle ale warto mieć na uwadze, że na nowszych matrycach np. 24 MP z ostrością i aberracjami już nie jest tak różowo i generalnie obiektyw trzeba przymykać o 1 EV. Odnośnie budowy to nieduży, stosunkowo lekki i dobrze wykonany obiektyw - z tworzych sztucznych wykonane są tylko pierścienie przysłony, ostrości i zoomowania a reszta to sam metal.

  9. #9

    Domyślnie

    pingwinGTS już myślałem, że na koniec dopiszesz "no i wiesz leży w szafie więc możemy się dogadać"
    myślałem, że wyczytałem wszystko o tym szkle ale o obracającym się przodzie nie wiedziałem, mimo to i tak je kupię

    Darek72 dzięki za precyzyjną charakterystykę, myślę,że ogarnę kiedy i jak ostrzy, po prostu nauczę się nim fotografować. Dla mnie ważne jest szkło i metal, miałem nikkora 80-200, tego jasnego wersja NEW. Nie tyle miał super parametry ale był po prostu piękny, dzieło sztuki, no i jego waga!. Niestety nie można mieć wszystkiego a na moto też się chce jeździć

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •