Close

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 115
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta


    zgadzam sie. dlatego wlasnie nie kupuje wyjasnienia topologicznego (bo rzeki, bo tory kolejowe). oczywiscie, ze one sie dokladaja do problemu (pozdrawiam Jagodno ), ale najgorsze jest rozrastanie miasta i niedostateczny transport publiczny

    Wyjaśnię - rzeki i tereny wydzielone na tory (gigantyczne) nie pozwalają na przemieszczanie się po obwodzie miasta. Gdziekolwiek chcesz dojechać musisz pchać się przez newralgiczne punkty. Np jadąc z Grabiszyńskiej na pobliską Strzegomską musisz pojechać przez pl Orląt Lwowskich lub obwodnicę śródmiejską. Na czterech kilometrach nie ma innego połączenia tych dość bliskich ulic. Dotyczy to dziesiątek miejsc. Albo most po drodze albo wiadukt, wszędzie trzeba coś objeżdżać.

    Jasne jest, że gdyby nie było aut to by nie było ruchu. Możemy więc udowodnić tezę, że korki są bo są pojazdy. Nie zmienia to postaci rzeczy, że w każdym normalnym mieście o podobnej liczbie pojazdów jest lepiej bo wytwarza się "oboczne" krążenie. U nas nie ma takiej możliwości. Porównałbym to do sytuacji w górach gdzie możesz wyjechać tylko przez ujście doliny.

    Co do korków to sytuacja dramatycznie się pogarsza. Kiedyś tworzyły się tylko w godzinach szczytu. Teraz normalne jest, że nawet o 19-20 jest totalnie zapchane. Strategią życia w tym mieście jest minimalizowanie koniecznych do pokonania odległości. Jest fatalnie a będzie gorzej. Dlatego zresztą jest taki rozwój komunikacji rowerowej. Miasto zresztą bardzo dużo zrobiło w kierunku rozdzielenia ruchu rowerowego od samochodowego. I to jest jedyne co mogę dobrego powiedzieć o transporcie we Wro.

    pozdro
    Wiesiek

  2. #62

    Domyślnie

    Nie rozumiem decyzji o budowie domu.

    Dojazdy, dojazdy, dojazdy, koszty utrzymania, dojazdy, dojazdy, czasochłonność zajmowania się tym. I to wszystko w perspektywie sprowadzenia się na nowe miejsce gdzie tysiąc inncyh spraw przez najbliższe lata będzie do załatwienia, w porównaniu z kimś zakorzenionym.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Nie rozumiem decyzji o budowie domu.(...)
    Żeby wyjaśnić - wolimy zbudować dom, niż kupić dom. Przyczyna - jak każdy inny kto woli zbudować niż kupić.

    Dlaczego teraz a nie np. za 3 lata - za około 3-4 lata najpóźniej chcielibyśmy być po narodzinach drugiego dziecka. I w ciążę zajść już w wykończonym domu.

    Priorytetem jest "ostateczny" dom, nie przeprowadzka. Jeśli lepsze warunki i lepszy dom da sie stworzyć w PL, to dlatego przeprowadzka do PL. Nie odwrotnie.

    Gdybyśmy budowali tutaj, to też dojazdy - minumum 23 km, bo budowalibyśmy poza miastem, na wsi w górach.
    Pozdrawiam, Kuba

  4. #64

    Domyślnie

    Kupić mieszkanie. Zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Zobaczyć jak perspektywy zawodowe, jak się będzie żyć. Pracujesz z domu jak rozumiem, więc prawda, że dojazdy będą mniej uciążliwe, ale żona będzie się męczyć jeżeli będzie pracować nie-zdalnie. Dziecko - szkoła,. zajęcia dodatkowe. A jeżeli pracę masz na tyle solidną, to po co w ogóle pod miastem?

    Mieszkanie to też większa mobilność, łatwiej zbyć, wynająć.

    Jakoś tak sporo znajomych marzących o domu potem i tak narzeka na dojazdy, koszty, albo nie narzeka, bo mieszka pn-cz w mieszkaniu a dom ma na weekendy.

    Co kto lubi, ale w Twoim przypadku na to nakłada się jeszcze sytuacja zmiany kraju - bardzo ambitnie.

  5. #65

    Domyślnie

    Ale ja mam mieszkanie we Wrocławiu... Mamy gdzie się wprowadzić, żeby zobaczyć jak jest i się zaaklimatyzować.
    Nie planowaliśmy zacząć budowy w pierwszym miesiącu. Tak czy inaczej - nie da się tak szybko i łatwo.
    Aktualne mieszkanie ma 55 mkw, raczej kawalerski rozkład. Za 120 mkw mieszkania we Wrocławiu płaci sie 700 tys bez mrugnięcia okiem, jeśli chodzi o nowe budownictwo.
    Za stare budownictwo w takim metrażu - dziękuje.

    A w tej cenie powinno sie udać postawić 220 mkw dom, 15 minut od niektórych nowych "blokowisk".

    Tak czy inaczej, z doświadczenia i przekonań, mieszkaniom mówimy nie.
    Pozdrawiam, Kuba

  6. #66
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jeszcze jedna kwestia. Polecam dobre ekipy budowlane z Ukrainy. Robią szybko, solidnie i w miarę przystępnie cenowo. Trzeba tylko zwrócić uwagę, czy są w PL legalnie. I wszystko najpierw na papier, żadnych uzgodnień na twarz. Najlepiej znaleźć takich z polecenia albo przejść się po osiedlu gdzie sporo domów jest w budowie, pogadać i zarezerwować sobie jakąś sprawną ekipę. Jest tylko taki ból, że polskie fabryki nie wyrabiają z produkcją materiałów, zwłaszcza na mury. Sporo ludzi którzy się budują w Jeleniej Górze jeździ na zakupy do Niemiec, bo u nas trzeba czekać. Takie czasy Panie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #67

    Domyślnie

    Zapamiętam, nie wiedziałem, że jest aż taki boom.

    Chłopaki z Ukrainy nam wymieniali okna w UK. Czekało sie 5 tygodni na sama wymiane, ale dzień wymiany - czegoś takiego nie widziałem - 6 masywnych shash wymienione w 8 godzin.
    Ostatnie pol godziny posprzątane na błysk, nawet nam było głupio, bo odsunęli sofe i odkurzyli nasz syf nie związany z oknami
    Pozdrawiam, Kuba

  8. #68

    Domyślnie

    Właśnie dziś znajomy architekt mi to powiedział. Że są kolejki, zapisy, itp. Ale jaja.
    Trzymam kciuki.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    (.....)powinno sie udać postawić 220 mkw dom, 15 minut od niektórych nowych "blokowisk".(.....)

    .
    Przemysl to sobie bardzo dokladnie, bo stawiac dom 15 min od nowych blokowisk to bez sensu dla mnie.
    Ja bym do tego 15 min od blokowisk jeszcze dodal 10km. Jezdzac samochodem to wiele dluzej nie bedzie.
    Miasto sie rozrasta i pecznieje. Budujesz dom ucieszony ze cisza i spokoj i taka ladna okolica i bliziutko do miasta.
    A za 5-10lat z tego wszystkiego zostaje tylko wspomnienie bo widzisz bloki z okna plus ruch o wiele wiekszy sie zrobil.
    Po za tym bardzo czesto na scislym obrzezu miast buduja sie wielkie magazyny generujace ruch ciezarowek.
    Albo supermarkety. Chcialbys miec widok na parking pod supermarketem.

    Takze oddal sie troche od miasta niz te 15 min.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #70

    Domyślnie

    To był taki skrót myślowy, "15 minut a cena ta sama" za coś 2 razy większego z ogrodem. Też bym nie chciał mieszkać w cieniu bloków które rosną w tempie 3 na rok na każdym rogu.
    We Wro bywam raz na rok, i za każdym razem coś nowego gdzieś sie wykluwa.

    Nie wiemy jeszcze co zrobić.

    Ja wolałbym w PL, niedaleko Wrocławia.

    Z drugiej strony tutaj jest szansa kupić ziemię na skraju wsi, za bezcen. Konwersja z uprawnej pod zabudowę, to kilka dni, bo alkad zna się z teściem od dziecka (nie, że robota na lewo, po prostu facet trzaśnie od ręki). Problem - najbliższy sklep 15 minut autem, do lekarza 25, 2 godziny do miasta uniwersyteckiego, a sama wieś (której z przyszłego ogrodu i tak by nie było widać), no cóż... ekhm... kozie kupy na drodze i odbiór śmieci raz na tydzień. Dom byłby poza wsią, 200 m od najbliższego domu, praktycznie w górach. Widoki cudne, ale nie wiem czy tam bym nie osiwiał od sielskości, za 15 lat powiedzmy...
    Pozdrawiam, Kuba

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Przemyślenia...
    By nickt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 14:58
  2. przemyślenia
    By bogdi64 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 20:55
  3. Luzne przemyslenia D50, D70, D200
    By vuki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 15:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •