Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Na szlaku

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klasyk Zobacz posta
    Absolutnie nie namawiam do drastycznego wychodzenia poza szlak. I to z wielu względów. Koszystą zostawmy w spokoju. Jednak Buczynowa Dolinka to już przejście szlakowe a także ciekawe perspektywy i z Twojej wycieczki przez Świstówkę i z okolic Buczynowej Przełęczy. Piszę o tym dlatego, że takie skupienie się na wybranym miejscu, na jego eksploracji i fotografowaniu daje zupełnie inne doznania niż zwykła dokumentacja wycieczki. Dostajesz wtedy prezent od Paryskiego i Cywińskiego. Zaczynasz się zastanawiać nad kształtem okolicznych formacji, gmerasz w geologii, odczytujesz przebieg zlodowaceń aż w końcu dochodzisz do tego, że Mnich wcale nie jest turnią marzeń. Każdy Ci napisze, że 13 to dobra fota ale też wielu z nas nie wyciągnęło by sprzętu z plecaka na widok tak odseparowanego Mnicha. Wiesz dlaczego? Bo czekanie na takie warunki, jest dość oczywiste a Moko ma swoich rezydentów, którzy mogą to sobie regularnie powtarzać. Sam kiedyś polowałem na odseparowanych z osobna Mnicha i Zadniego Mnicha na jednym zdjęciu. Później stwierdziłem, że Zadni jest ciekawszy od strony Ciemnosmerczyśnkiej a jeszcze później że jego bezpośrednie otoczenie jest znacznie ciekawsze od samej Turni.
    Podsumowując. Moim zdaniem fotografia tatrzańska jest dzisiaj nieprawdopodobnie trudna. 35 tys osób wykonuje zdjęcia jednego dnia i to z tego samego miejsca. Najczęściej guzik ich interesuje, gdzie są i co dokładnie ich otacza. O ile wykonywanie zdjęć może dać radość fotografującemu, o tyle niewiele zdjęć poruszy wieloletnich bywalców. Żeby poruszyć szanowne grono, trzeba niemal na starcie znaleźć sobie niszę. Jedni robią tylko Słowację, inni tylko las a jeszcze inni nieustannie szukają sztafażu. Ze zdjęć, które pokazałeś wynika, że dostrzegasz smak tej okolicy. Zbocza Wołoszyna nie są w końcu tematem oczywistym, bo skąd niby wiadomo, że to są Tatry? I to wg mnie jest dobry kierunek.
    Intrygujący wpis. Dający do myślenia. Nigdy nie postrzegałem fotografii w ten sposób i zapewne jak piszesz może to przynosić sporo frajdy. Na razie jestem na innym etapie. To co piszesz o tysiącach osób robiących zdjęcia w tym samym miejscu jest niestety szersza prawdą mającą swoje zastosowanie do coraz większej ilości miejsc. Specjalizacja. Zapewne tak tylko dlaczego się ograniczać. Dla uznania wieloletnich bywalców. Oczywiście każdy ma wybór i własne cele. Może kiedyś będzie mi sprawiało radość siedzenie i czekanie godzinami, dniami na określone warunki w określonym ukochanym miejscu. Kto wie. Tym niemniej jak pisałem na początku dzięki za ciekawe spostrzeżenia.

  2. #12
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krunz Zobacz posta
    ISpecjalizacja. Zapewne tak tylko dlaczego się ograniczać.
    To tylko skrót myślowy. Równie dobrze może oznaczać własny styl oparty na emocjonalnym stosunku do fotografowanego miejsca. To co nazwałeś ograniczeniem, ja nazywam wolnością. To brak presji robienia widoczków podczas wycieczki, która musi się odbyć od parkingu do parkingu. Nie ma też presji na zaliczenie kolejnego i kolejnego szlaku, bo tam się jeszcze nie było. Wg mojej filozofii, chodzę w miejsca atrakcyjne dla mnie (często wyłącznie dla mnie). Naturalnie takie podejście rodzi się z czasem.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klasyk Zobacz posta
    To tylko skrót myślowy. Równie dobrze może oznaczać własny styl oparty na emocjonalnym stosunku do fotografowanego miejsca. To co nazwałeś ograniczeniem, ja nazywam wolnością. To brak presji robienia widoczków podczas wycieczki, która musi się odbyć od parkingu do parkingu. Nie ma też presji na zaliczenie kolejnego i kolejnego szlaku, bo tam się jeszcze nie było. Wg mojej filozofii, chodzę w miejsca atrakcyjne dla mnie (często wyłącznie dla mnie). Naturalnie takie podejście rodzi się z czasem.
    W dobie cywilizacji wszechobecnej obrazkowej nabiera to sensu. Dziękuję za inspirację.

  4. #14

    Domyślnie

    Pokazałeś wiele ciekawych kadrów, ale wydaje mi się że troszkę brakuje w tych zdjęciach czegoś co pozwalało by zatrzymać się na trochę.
    Może dla kogoś kto zna góry to łatwiej coś dostrzec, dla mnie trochę pstrykowo wyszło - aczkolwiek pierwsze trzy zdjęcia, podobają mi się bardzo i nie mówię że inne nie, tylko mniej
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    Pokazałeś wiele ciekawych kadrów, ale wydaje mi się że troszkę brakuje w tych zdjęciach czegoś co pozwalało by zatrzymać się na trochę.
    Może dla kogoś kto zna góry to łatwiej coś dostrzec, dla mnie trochę pstrykowo wyszło - aczkolwiek pierwsze trzy zdjęcia, podobają mi się bardzo i nie mówię że inne nie, tylko mniej
    Fakt to nie są wyczekane kadry. Tym niemniej warunki były w większości naprawdę (dla mnie) ciekawe. Dzięki za podzielenie się opinią tym bardziej, że cenię twoje komentarze ze względu na naturalność i brak napinki

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Na szlaku
    By Borbet in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 04:52
  2. [ Krajobraz ] Na szlaku
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 00:19
  3. [ Krajobraz ] Na szlaku
    By urbik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 12:18
  4. [ Krajobraz ] Na szlaku
    By wuel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 20:16
  5. [ Krajobraz ] Na szlaku
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 13:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •