Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zestaw do wyzwalania + lampy YN czy Stroboss?

    Panowie, miałem dużą przerwę w błyskaniu ze statywów, ale chcę powrócić.

    Obecnie mam jakieś pozostałości do wyzwalania: dwa wyzwalacze YN-622TX i YN-622. I lampy SB ale tego nie chcę używać na statywy
    Teraz widzę że są lampy YN z odbiornikami 622. Generalnie już wypadłem z tematu, podpowiecie których lamp szukać w YN?

    Słyszałem też że strobossy, szkoda mi trochę tych moich nadajniko-odbiorników z YN ale mogę spokojnie sprzedać i zmienić na system strobossa, warto czy jednak jest bardzo podobnie ?

    Zależy mi głównie na speedlajtach i żeby było HSS.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja kiedyś używałem Triopo TR-982II w trybie master do sterowania innymi w trybie slave i działało, a dlatego tak bo lampa kosztowała mniej niż sterownik w YN, same lampy też dwie triopo zamiast jednej YN ale czy to się nada do pro zastosowań i intensywnego używania to nie wiem.
    Nie oczekuj od YN czy strobos/godox tez za wiele bo to nadal chińszczyzna.

    W godox sterownik do wszystkiego to XPro i odpowiednik w quadralite też jest.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 14-10-2018 o 20:44

  3. #3

    Domyślnie

    Strobossy są o tyle fajne, że mogą robić za nadajnik / odbiornik do wszystkich lamp systemu quadralite- włącznie z dużymi lampami studyjnymi jak atlas 600 ttl.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To samo jest obecnie w Triopo tylko że u nas nieobecne na rynku, a tym bardziej ich studyjny sprzęt, quadralite to gwarancja u nas, więc duży plus.

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko coś słabo tam z HSS w tym strobosie, już kilka negatywnych opinii o nich przeczytanych. I to że się długo ładują.
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/lampa...0n.html#opinie

    Widzę że Yongnuo YN-685 więcej zbiera pozytywnych opinii od strobosa 60

    Maciej jakieś doświadczenie z tym ?

    Które YN czy Strobosy , które są lepiej wykonane ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-10-2018 o 23:46

  6. #6

    Domyślnie

    Pracuję na quadralite prywatnie i w studiu- chwalę ten system za stabilność pracy i kompatybilność wszystkiego ze wszystkim. Ponad to mi stroboss 60 na czarnych eneloopach błyska spokojnie z 600-700 razy (bo przecież nie błyska się na pełnej mocy non-stop). Czas ładowania też wydaje mi się bardzo OK, a jak komuś czas przeładowania jak i ilość błyskównie pasuje - są też strobosssy na akumulatorach i tutaj naprawdę ciężko to rozładować w jeden dzień i ładuje się błyskawicznie.
    Ponadto quadralite to polski branding, z polską dystrybucją, gwarancją i aktualizacjami- dla mnie to duży plus.
    Jakość wykonania? Wszystko jest sztywne, nic nie trzeszczy, więc OK. A lampy plenerowe premium (te z akumulatorami) są zrobione tak, że zabić nimi można by było.
    Co do działania lamp na sony to nie wina lampy a samych aparatów (ostatnia aktualizacja poprawia błędy- sprawa szeroko opisywana na forach).
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #7

    Domyślnie

    Wymacałem dwie lampy, YN jakaś bardziej dla mnie taka ergonomiczna, i moim zdaniem lepsza wykonaniem. Może to też dlatego że miałem dwie lampy YN wcześniej i mam większe zaufanie.

    Czy w YN jest jakiś model który ma w sobie opcje wyzwalania, tak jak ma to stroboss 60?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja używam YN968 i jest o wiele lepiej wykonana względem 685. Ma poza tym większą moc i wbudowany nadajnik systemu 622. Korzystałem na kilku imprezach z zestawu 968 na aparacie w trybie ttl + 685 na statywie manualnie sterowana z 968. Wszystko działało jak należy.
    Ogólnie yn968 mogę polecić o 685 mam nieco gorsze zdanie. YN968 można kupić w dobrej cenie w xkomie.

    Co do porównania systemów Godox/quadralite wydaje się na tą chwilę bardziej przyszłościowym systemem ze względu na fajne mocniejsze lampki typu ad200 ad600 itd. Jeśli ktoś dużo błyska w plenerze to zwykłe lampki reporterskie mogą być zbyt słabe.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 17:28
  2. zestaw lampy do YN-622N
    By fotostar in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 14:38
  3. D80 pada bateria? (dot. zdalnego wyzwalania lampy)
    By neverhood in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 13:47
  4. jakie lampy do wyzwalania?
    By fotoGRAFIK in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 10:48
  5. lampy - studio - start - zestaw
    By vasper31 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-05-2007, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •