Hej
Zauważam że brakuje mi na koncertach, kabaretach czy innych imprezach siedzących ciut większej ogniskowej. Mam obecnie dziurę, bo na spacery zabieram X-T10 ze szkłem 16-50 lub 35f2, a na jakies wydarzenia na powietrzu, mecze czy ptaszki Nikosia + 70-200 f2.8 Problem jest tylko taki że 70-200 to kloc, do tego lustro z gripem kolejny kloc no i pare razy już zdarzyło się że były problemy na biletowanych imprezach z wejściem. Pomyślałem nad samyangiem 85mm f1.4. Jakieś ogromne nie jest, jasne, nawet gdybym musiał domknąc do f2, za drogie też nie jest. 85-tka w nikonie odpada, wersja G nadal sporo droższa od samyanga. Wersja D miękka nawet na 2.8, mając ją kiedyś praktycznie domykałem do f4....Pytanie zatem czy coś lepszego optycznie od tego samyanga (wersja ta nowsza z czerwonym paskiem) dostanę ? wersja pod fuji kosztuje około 1000zł, wiem że to manual ale w fujiku mam focus peaking i dość fajnie się tym ostrzy. Dynamicznych scen nie bede robił tylko jakis amatorski portret, i imprezy typu koncert, kabaret, wystepy dzieciaka w przedszkolu z cyklu klepanie wierszyka. Czy ktoś posiada tę nowszą wersję ? czy f1.4 jest akceptowalna czy trzeba przymykać ? czy na dx ma ktoś jakies fotki całej postaci abym mógł zobaczyć jak separuje tło ?
z góry dzięki.