Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Samyang 85mm f1.4

    Hej
    Zauważam że brakuje mi na koncertach, kabaretach czy innych imprezach siedzących ciut większej ogniskowej. Mam obecnie dziurę, bo na spacery zabieram X-T10 ze szkłem 16-50 lub 35f2, a na jakies wydarzenia na powietrzu, mecze czy ptaszki Nikosia + 70-200 f2.8 Problem jest tylko taki że 70-200 to kloc, do tego lustro z gripem kolejny kloc no i pare razy już zdarzyło się że były problemy na biletowanych imprezach z wejściem. Pomyślałem nad samyangiem 85mm f1.4. Jakieś ogromne nie jest, jasne, nawet gdybym musiał domknąc do f2, za drogie też nie jest. 85-tka w nikonie odpada, wersja G nadal sporo droższa od samyanga. Wersja D miękka nawet na 2.8, mając ją kiedyś praktycznie domykałem do f4....Pytanie zatem czy coś lepszego optycznie od tego samyanga (wersja ta nowsza z czerwonym paskiem) dostanę ? wersja pod fuji kosztuje około 1000zł, wiem że to manual ale w fujiku mam focus peaking i dość fajnie się tym ostrzy. Dynamicznych scen nie bede robił tylko jakis amatorski portret, i imprezy typu koncert, kabaret, wystepy dzieciaka w przedszkolu z cyklu klepanie wierszyka. Czy ktoś posiada tę nowszą wersję ? czy f1.4 jest akceptowalna czy trzeba przymykać ? czy na dx ma ktoś jakies fotki całej postaci abym mógł zobaczyć jak separuje tło ?
    z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    tło separuje bardzo ladnie, ale to samyang a nie zeiss. Jednakże biorąc cenę do jakości jest całkiem ok. Od f2 powinno być już całkiem spoko chociaż CA jest spore i z czasem trzeba będzie dać obiektyw na serwis aby wszystko dokręcili . Czy z czerwonym paskiem coś poprawili nie wiem, ale te ze złotym były już całkiem ok.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję kupić wersję do Nikona i przejściówkę do fuji, podepniesz pod jeden i drugi system. A ta wersja pod fuji to nic innego jak samy z zamontowana dupka fx na stałe.

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  4. #4

    Domyślnie

    mialem wersje ta ze stykami swietne szklo w zupelnosci wystarczajace od pelnej dziury, gdyby nie zakup sigmy arta nadal bym tym szklem robił zdj portretowe na koncertach ciezko ze wzgledu na brak af ale tez da sie zrobic na bardziej statycznych koncertach
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  5. #5

    Domyślnie

    Pochwalcie się strzałami z tego szkiełka

  6. #6
    Ostatnio edytowane przez witboy ; 13-10-2018 o 03:24
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  7. #7

    Domyślnie

    Ładne fotki choć dla mnie mówiące trochę mniej bo...masz chyba pełną klatkę z tego co widzę więc u mnie troszkę inaczej będzie rozkładała się GO, no i druga sprawa interesuje mnie głównie cała postac czyli GO kiedy będę musiał odejść nieco od postaci. Robiąc ciaśniejsze kadry bez problemu wybełtam tło 35-tka na f2 nawet ale kiedy już odejdę dalej to GO jest dość duża....Jeśli masz coś całej postaci najlepiej z dx to z chęcią zobaczę jak to wygląda jeśli chodzi o GO, bo o ostrość jestem spokojny, ładnie rysuje szkło.

  8. #8

    Domyślnie

    Nikon d300 f/1.4 pstryk prosto z puchy podczas testów szkła...
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_2082.JPG  

    Ostatnio edytowane przez hostman22 ; 13-10-2018 o 18:41
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za pare słów i przykładowe fotki. Nadal się waham, ale to ze względu na brak doświadczenia w manualu. Sample mnie przekonują i to bardzo, pytanie tylko czy ja będę umiał tak trafić. Przejściówka i wersja pod nikona odpada. Po pierwsze słabo mi się ostrzy na kropkę, wolę zdecydowanie focus peaking w fuji jest o wiele dokładniejszy i widze gdzie ta ostrośc się ustawia a nie tylko kropkę. Po drugie nikon to kloc szczególnie że mam na stałe przyspawany grip. Fuji jest dośc mały a samyang bez tulipana tez jest dość zgrabny więc byłby fajny zestaw wagowo-objętościowy. Troszkę poćwiczyłem na focus peakingu manual, czy w ogólę cos trafię, ale mam tylko szkła 35f2 i 16-50 więc nie bardzo jest to dobry odnośnik. Wieksza ogniskowa i 1.4 to całkiem inna zabawa z GO. Na moich krókich szkłach trafiam ale tu może być zupełnie inaczej stąd wahania.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie bój się manualu. Też się bałem a dziś jestem zakochany w moich szkłach manualnych
    Oczywiście to nie obiektywy do robienia dynamicznych zdjęć, ale portretowe.

    Z 85mm mam Zeissa Planara 1.4 i uważam, że to lepsze szkło od Nikkora 85mm 1.4 jeśli nie robimy dynamicznych ujęć, a takie szkła chyba z założenia się raczej portretowe.

    Podpowiem Ci jak ja sobie radzę.

    1. Jeśli chcesz ostrzyć na kropkę (wizjer i potwierdzenie ostrości = zielona kropka) to warto skalibrować sobie szkło Fine Tune, jeśli jest w aparacie, tak samo jak obiektyw z AF. Kalibracja Fine Tune ma wpływ na potwierdzenie i zieloną kropkę.

    2. Jeśli nie masz wprawy to jest prosta metoda aby upewnić się, że będziesz miał ostrą fotkę. Ustawiasz aparat w tryb zdjęć ciągłych najszybszych. Ostrzysz na kropkę i strzelasz serię podczas której delikatnie poruszasz się w zakresie ostrości kropki PLUS na MINUS. Gwarantuję Ci, że będziesz miał z tej serii minimum kilka trafionych fotek bardzo ostrych.

    3. Kolejne ułatwienie to wizjer powiększający (poszukaj modelu np. GGS VIEWFINDER SWIVI) do swojego ekranu i aparatu. Wówczas ostrzysz w trybie LIVE VIEW przez ten wizjer do ekranu. Opcja też ciekawa, warta przynajmniej sprawdzenia, i dość pewna co do efektów.

    Jeśli masz okrągły wizjer w aparacie to polecam też wymianę soczewki wizjera na powiększającą.

    Oprócz tego można też iść w wymianę matówki na ułatwiającą ostrzenie obiektywami manualnymi, ale doszedłem u siebie do wniosku, że radzę sobie na tyle, że mogę tą opcję odpuścić
    W każdym razie zachęcam do porzucenia obaw względem ostrzenia manualnego.
    W gruncie rzeczy to nawet frajda trochę, przynajmniej dla mnie
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. samyang 85mm F1.4 vs samyang 85mm T1.5 Samyang 85mm VDSLR
    By forpol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 18:14
  2. SAMYANG 85mm F1.4 AS ??
    By uomatko in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 13:00
  3. Samyang 85mm f/1.4 IF UMC AE
    By pierzot in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:44
  4. D90 i Samyang 85mm f1.4 IF MC
    By jur432 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •