Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Prośba o rade

  1. #21

    Domyślnie

    Z kablami jest tak, że jak to ma być do fullhd to i ten za 5zł z ali na 99% będzie ok. Jak przychodzi do większych rozdzielczości, to się zaczynają dziać schody i najlepiej zamówić kilka różnych, albo w sklepie sprawdzić.

  2. #22

    Domyślnie

    A jak będę miał w monitorze rozdzielczość 1920 x 1200 to też wystarczy zwykły kabel za 5 zł,czy szukać czegoś lepszego.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wystarczy zwykły, u mnie nawet na zwykłym leci 4K, tylko ten zwykły u mnie jest dobrze ekranowany i ma filtry, wiec trudno napisać jak zadziała taki zwykły chińczyk z metra.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja mam eizo coloredge240 i zwykły chinol za 15 zł działa z pelną rozdzialczością


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  5. #25

    Domyślnie

    W tym kompie o który autor pytał, moim zdaniem trochę więcej ramu by się przydało - poza tym bez zastrzeżeń.

  6. #26

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że trochę ograniczacie znaczenie kabli w poprawnym transferze danych pomiędzy stacją, a ekranem... Wiadomo kabel kablowi nie równy, ale nie skupiałbym się na najtańszym chińczyku za piataka, bo działa. Szczególnie jak ktoś ma ekran typu porządne eizo za ponad 3k, a oszczędzać chce na kablu w kwocie rzędu 50-100zł, bo ma inny za 5pln.
    Może akurat to nie jest przykład HDMI czy DP, ale z własnego doświadczenia już zauważyłem, że o wiele lepiej w mieszkaniu działa mnie sieć po tym jak wymieniłem zwykłe kable LAN 5e na ekranowane plus całość jakoś sensownie pospinałem. Ale to powiedzmy jest pierdoła, największą różnicę widzę na TV z kablówki. Tak długo jak miałem jakiś najtańszy kabel od spółdzielni zdarzały się co jakiś czas krzaki lub zawieszenie ekranu. Wystarczyło, że wymieniłem kabel na taki za około 3pln/m plus wtyczki z takich z gwintem nakręcanych na kabel, na zaciskane i od dawna już tych problemów nie ma...

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze lepszy kabel ma sens ale nie oznacza to że jak jakaś firma nadrukuje swoje logo na chińskim kablu z metra to będzie lepiej
    Co do skrętki to można jakiś szajs kupić ale nie wiem po co jak zwykłe UTP 5e kosztuje grosze, jak potrzebujemy ekranowanie to metr może kosztować nawet i 5zł ale to inny temat.

    Kabel HDMI też może wymagać dobrego ekranowania, filtry też mogą coś tam dać, czym dłuższy tym spada jego przepustowość ale 1080p powinno spokojnie działać na długości ~3m, jak mamy większe rozdzielczości to lepiej brać display port bo nawet zwykły chińczyk działa na 4k.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to nie trzeba było wydawać kasy na kartę grafiki tylko dołożyć do monitora
    akurat mi była potrzebna karta grafiki do szybszej obróbki video, bo eksporty po 2-3h to lekka przesada, a przy okazji gierki zimową porą... jeszcze nic nie zainstalowałem

    a nowy monitor nie pozwoliłby mi na szybszą obróbkę nie mówiąc już o gierkach

    - - - - kolejny post - - - - - -

    podczas remontu będę puszczać po podłodze kable, pod kafelkami.
    WIFI w domu jest, ale kabel też by się przydał, chociażby do mojego PC (tak jak teraz, wifi do telefonu spoko, do PC wolę kabel).
    puszczać kabel HDMI do TV czy nie warto?
    DP przesyła obraz i dźwięk ?

    Czasami by się chciało coś obejrzeć na TV, niekoniecznie z pendrive
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    TV teraz po wifi leci w 4K spokojnie, więc kable można odpuścić, a jak masz starą telewizornie to kup tv box na androidzie i będzie śmigać bezprzewodowo albo ostatecznie chromecast.
    Kable jak kładziesz to lan kup ekranowany, nawet taki co każda para ma swój ekran, a hdmi podobnie tez ekranowany, oczywiście sprawdź go jakoś czy śmiga na 4K/60.

  10. #30

    Domyślnie

    DP przesyła jak i HDMI obraz i audio.
    Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale kiedyś czytałem, że HDMI to najlepiej max do 5m. Później bodajże spada odświeżanie. Także, jak masz w tej odległości PC i TV, to pewnie warto.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. pilna prośba o radę...
    By bk2x in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 20:37
  2. optyka do d90, prośba o radę
    By mArcoki in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 08:03
  3. prośba o radę
    By hippas in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 16:46
  4. prośba o radę
    By fader_audio in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 01:18
  5. Prosba o rade.
    By goralikus in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 06:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •