Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Domyślnie Chefchaouen, Niebieskie miasto Maroko

Spotkałem się z nazwą Chefchaouen, Szafszawan i na mapach googla Al-Ujun ?
    Chciałbym odwiedzić Marrakesz, Fez i Chefchaouen. Nigdy nie byłem w Maroku i nie wiem jak z transportem i hotelami. W większości moich wyjazdów szukałem tanich hoteli na miejscu i okazywało się że ceny są niższe jak wyszukiwarkach. Tylko jak popatrzyłem wstępnie na ceny w Chefchaouen, to ceny wysokie i wielu miejscach z dużym wyprzedzeniem hoteli brak, wiec nie wiem czy jednak myśleć o hotelu i wcześniejszej rezerwacji ? Z Fezu dojadę z pewnością do Chefchaouen tylko jak i czy potrzeba wcześniejszej rezerwacji ?
    Najbardziej nastawiam się na Chefchaouen i z tego co widziałem przeglądając zdjęcia są w pobliżu góry, odpaliłem mapę ze szlakami ale nic wytyczonego nie widzę, wiec pewnie na dziko ale czy bezpiecznie łazić po miejscach raczej przez turystów nie odwiedzanych ?
    Był ktoś i ma jakieś informacje ?

Domyślnie

Miałem rezerwacje w Fez i Marrakeszu, ale w tej samej cenie było sporo lepszych noclegów do wyszukania na miejscu. Między miastami przemieszczałem się ichnim PKS. Całkiem dobre warunki i tanio. Ale na pustynię miałem wynajęty samochód z kierowcą.
    zestaw turysty D7500, N 10-20, N 16-80, N 70-300 AF-P VR DX, BeFree carbon. D600 + N 24-70/2.8, N 70-200/4, N 35/1.8G, N 50/1.8G, N 55/3.5.
    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D7200, D750.
    Dlaczego sprzedałem
    moje pstryki, na fejsie, naprawy Nikon

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Miałem rezerwacje w Fez i Marrakeszu, ale w tej samej cenie było sporo lepszych noclegów do wyszukania na miejscu. Między miastami przemieszczałem się ichnim PKS. Całkiem dobre warunki i tanio. Ale na pustynię miałem wynajęty samochód z kierowcą.
    Dzięki za informacje.

Co do Marrakeszu i Fezu to będzie łatwiej, najbardziej obawiam się jednak drogich noclegów i dojazdu do Chefchaouen. No i czy oprócz samego niebieskiego miasta można wybrać się na nogach po okolicy ?

Domyślnie

Polecam Ci mieć noclegi w Tangierze lub Ceucie, do niebieskiego miasta dasz radę wynajętym autem. Cenowo to najlepsza opcja. W góry Rif nie polecam się zapuszczać z powodu ziela i ewentualnych kłopotów które mogą wyniknąć.