Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Aparat do fotografi produktow ( drewno ), wnetrz

    Witam wszystkich! Zwracam się do was z ogromną prośbą o pomoc w doborze aparatu. Na samym początku chcę dodać iż jestem amatorem, aparat potrzebuje do wykonywania fotografii produktów które wykonuje ( głównie produkty drewniane - woskowane, olejowane, lakierowane ) gabaryty od gałek do mebli po produkty o szerokości ponad jednego metra. Dodatkowo tym aparatem będę chciał wykonywać zdjęcia wnętrz.

    Budżet to +/- 4k

    Myślałem nad aparatem ze stajni Nikona .

    NIKON D5300 CZARNY + 18-55MM + 55-200MM za +/- 3500
    ewentualnie z obiektywem 18-140 MM

    Dodatkowo potrzebuje do tego lampy błyskowej najlepiej takiej która będzie działać zdalnie .

    Byłbym niezmiernie wdzięczy za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    d5300 ostatnio tutaj zbieral dobre noty wiec ok Wydaje mi sie tez ze 55-200 z metra trafi galke, ogolnie 55-200 generuje duzo bokehu na koncu ogniskowej, ostrzy od metra, jak ci to niepotrzebne to pewnie 18-105/140 do wszystkiego by wystarczyl. We wnetrzach 18mm (realnie 27mm) moze sie wydac malo, ale wtedy mozna strzelic dwa/trzy zdjecia i polaczyc w panorame + kadrowanie.

    Z lamp, kupowalem Triopo TR-982N 2 gen, wyzwalac ja mozna inna lampa, radiowy odbiornik ma 3 gen, ktory kupic chyba mozna na ebayu czy cos
    O lampy niedawno sam pytalem:
    http://forum.nikoniarze.pl/threads/2...82#post3990082

    Dorzuc se do zestawu jakis statyw i wyzwalacz za 10 ziko

  3. #3

    Domyślnie

    Ani 55-200, ani 18-140 do takich zdjęć nie jest potrzebny. 18-55 (najlepiej AF-P) w zupełności wystarczy, nawet do zbliżeń. Lepiej zbierać na szeroki kąt.
    Panoramy wnętrz to wyższa szkoła jazdy a efekt i tak będzie najczęściej niezbyt satysfakcjonujący, tego bym nie polecał. Do wnętrz najwygodniejsza (cena/możliwości) jest ogniskowa ok. 10 mm, i tak trzeba nauczyć się starannie kadrować.
    Lampy kupisz tańsze, droższe, wedle uznania. Trzeba doliczyć zestaw do wyzwalania, bo d5300 nie ma możliwości (a w każdym razie jest to trudne dla początkującego) użycia wbudowanej lampy jako sterownika lamp zewnętrznych.
    Efekt WOW! przy tego typu zdjęciach to także obróbka, warto zaplanować zakup przyzwoitego monitora i programu do obróbki. Na koniec pozostaje życzyć samozaparcia do ogarnięcia tego wszystkiego

  4. #4

    Domyślnie

    Myślałem także nad czymś z seri d7xxx powiedzcie mi proszę czy warto dołożyć parę złotych i co ważne czy widoczna będzie różnica oraz czy będę będzie wyzwalać sam dodatkową lampę ?

  5. #5

    Domyślnie

    Generalnie jeśli ograniczasz się do zdjęć, o których napisałeś we wstępie, to różnic praktycznie nie będzie. Poza wspomnianym wyzwalaniem lamp zewnętrznych z wbudowanej, ale oczywiście na dłuższą metę lepszy będzie zestaw do wyzwalania. Tak od zera ogarnąć taką fotografię na niezłym poziomie to jest trochę pracy.

  6. #6

    Domyślnie

    W budzecie zlapalby sie i z 10tka albo 10-20, tylko czy warto startowac z pelnym impetem. Faktem jest ze duzo do ogarniecia, wlasciwie jakbys mial wlasna wizje prezentacji produktu lub nawet jakas refke z sieci, to juz bys mial punkt zaczepienia czego potrzeba, bo zamiast lampy nagle moze wystarczyc jakis ledowy ring.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie aparat stanowi tu problem tylko obiektywy/światło/umiejetności - na tym samym poziomie "ważności" (+statyw dobrej klasy + bezprzewodowy wyzwalacz)
    O ile szkła można dość łatwo dobrać lub najlepiej wypróbować (na małym obrazku czyli współczesnej "pełnej klatce" ) większość szkieł powodowała konieczność ostrych manipulacji w postprocesie (paaarę lat temu) to szkło z 6x7 praktycznie wchodziło bez korekcji...
    O tyle światło i umiejętności to jest zagadnienie bardziej skomplikowane

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patryko_m Zobacz posta
    Witam wszystkich! Zwracam się do was z ogromną prośbą o pomoc w doborze aparatu. Na samym początku chcę dodać iż jestem amatorem, aparat potrzebuje do wykonywania fotografii produktów które wykonuje ( głównie produkty drewniane - woskowane, olejowane, lakierowane ) gabaryty od gałek do mebli po produkty o szerokości ponad jednego metra. Dodatkowo tym aparatem będę chciał wykonywać zdjęcia wnętrz.

    Budżet to +/- 4k

    Myślałem nad aparatem ze stajni Nikona .

    NIKON D5300 CZARNY + 18-55MM + 55-200MM za +/- 3500
    ewentualnie z obiektywem 18-140 MM

    Dodatkowo potrzebuje do tego lampy błyskowej najlepiej takiej która będzie działać zdalnie .

    Byłbym niezmiernie wdzięczy za pomoc
    Pytanie jest tego typu - chciałbym zostać pianistą. Jaki fortepian mi polecacie może Kawai albo Yamahę? Czujesz już absurd? Ale odpowiadając konstruktywnie, wystarczy Ci używany d300 (za 700 zł) obiektyw 50 mm (1,8 ) za 500 zł. Resztę kasy należy wpakować w oświetlenie - 3 szt lamp kompaktowych po 500 zł plus akcesoria (minimum to 3 blendy, statywy). Na obiektyw do wnętrz trochę brakuje ale może jest jakiś manualny obiektyw, który koledzy polecą.

    Podsumowując produkty, które chcesz fotografować nie niosą żadnych wyzwań sprzętowych a wyłącznie wymagają umiejętności. Drewno nie jest łatwym tematem (choć nie jest też bardzo trudne) a wymaga trafnego oświetlenia. Jak zresztą całość fotografii produktowej.

    Pozdro
    Wiesiek

    edit - widzę, że fafniak odpowiedział też coś w ten deseń
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 08-10-2018 o 09:07

Podobne wątki

  1. Laik potrzebuje aparat do fotografii produktów (zdjęcia noży)
    By Emil Emil in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 19:25
  2. Aparat do wnętrz.
    By Miki20 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2017, 20:58
  3. Tethering - jaki tani aparat to obsługuje? Fotki produktów na allegro.
    By luks_x in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 21:33
  4. Szerokokątny aparat kompaktowy do wnętrz muzealnych
    By delpo in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 15:55
  5. Drewno
    By metal137 in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 00:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •