Close

Strona 3 z 63 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 626
  1. #21

    Domyślnie

    Kolejne doświadczenia,
    wpadłem dzisiaj do Sigmy podpiąć parę szkieł tutaj sample https://we.tl/t-qS1KvRR7G7 w EXIF całe info.

    Niestety niektóre stare sigmy jak 105 2.8 macro lub 10 mm fish nie działają z adapterem FTZ, w przypadku 105 aparat nie chciał nawet zrobić zdjęcia. Problem generalnie mnie nie dotyczy bo Sigmy przed serią ART i tak nie były rewelacją więc nie ma co rozgrzebywać tematu

    Reszta obiektywów z serii ART oraz DX (18-35 1.8 i stara 10-20 3.5) działają bez problemu.

    Pobawiłem się też stabilizację w body i utrzymałem "z ręki" 600mm na 1/60 sek oraz 24mm na 1/2 sek. więc jak dla mnie wynik imponujący.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181029_173413.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	1,18 MB
ID:	16222


  2. #22

    Domyślnie

    Cześć.
    Kolejne info.
    Kupiłem 35mm 1.8 S i jestem trochę zawiedziony, bo liczyłem, że jest mniejszy a wielkością przypomina Sigmę. Jedyna wygoda w tym, że nie trzeba go podpinać z adapterem ale naprawdę nie wierzę, że przy 1.8 nie dało się zrobić mniejszego szkła.
    Autofokus działa identycznie (szybkość, celność) jak Sigma Art 50 po FTZ (nie mam S 35 żeby sprawdzić ale raczej będzie tak samo).

    Ciekawostką dla mnie jest, że kontrola winiety zapisuje się w RAW, myślałem że tylko ma to wpływ na JPG - tutaj pliki do ściągnięcia https://we.tl/t-R2ZJODvpEE

    Testowałem też baterie - zamienniki PATONA i działają ... to tyle w temacie.

  3. #23

    Domyślnie

    @segl właśnie miałem pytać o jakieś nowe Twoje przemyślenia. Musisz pamiętać że Sigma troszkę cięższa jednak. Ale generalnie widzę że chyba jesteś zadowolony z aparatu?
    Napisz proszę troszkę więcej, jak sprawuję się AF - może jakieś nowe przemyślenia, czy w ciemniejszych warunkach trafia dobrze? Zastanawiam się też jak się trzyma ten aparat w porównaniu do lustrzanek, czy chwyt wygodny jest ?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    Cześć.
    Kolejne info.
    Kupiłem 35mm 1.8 S i jestem trochę zawiedziony, bo liczyłem, że jest mniejszy a wielkością przypomina Sigmę. Jedyna wygoda w tym, że nie trzeba go podpinać z adapterem ale naprawdę nie wierzę, że przy 1.8 nie dało się zrobić mniejszego szkła.
    Autofokus działa identycznie (szybkość, celność) jak Sigma Art 50 po FTZ (nie mam S 35 żeby sprawdzić ale raczej będzie tak samo).

    Ciekawostką dla mnie jest, że kontrola winiety zapisuje się w RAW, myślałem że tylko ma to wpływ na JPG - tutaj pliki do ściągnięcia https://we.tl/t-R2ZJODvpEE

    Testowałem też baterie - zamienniki PATONA i działają ... to tyle w temacie.
    Czytając ten wątek zadaję sobie pytanie , czy robisz sobie celowo jaja czy piszesz serio ? Jeżeli piszesz serio to nie widzę absolutnie żadnego sensu wywalania 3800 na szkło z tak samo wolnym af jak w 50 art Sigmy, skoro z tym samym światłem można mieć za nieco ponad pół ceny 35 1.8 ed, które szybkością jest jak Ferrari przy tej Sigmie. Są dwie opcje : albo S 50 art po podpięciu pod adapter FTZ nabiera szybkości, albo Nikkor 35 1.8 Z to żółw za 3800.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #25

    Domyślnie

    Panowie Petros i Xavier80 szkoda, że zaśmiecacie wątek bo Wasza wiedza opiera się na YouTube a moja na używaniu aparatu, więc proszę komentujecie może waszych guru z internetu...
    @kurczeblade generalnie jestem bardzo zadowolony i jeżeli chodzi o reportaż to polecam w 100%. AF celny i pewny jak to w nikonach ale jeżeli chodzi o uchwyt to I tak wolę d850. Jakoś pewniej mi się trzyma duży aparat chociaż łapa boli
    O moim zakupie bardziej zadecydował płynny AF do filmowania bo wcześniej to był słaby punkt Nikona i miałem do tego 5dmk4.
    Ogólnie 90% mojej pracy to zdjecia ale jak mnie klientów prosi o szybki film to ten "ficzer" bardzo pomaga. Stabilizacja matrycy to też ogromny plus dlatego posiadając taki zestaw jak teraz Z7+d850 myślę że mam zestaw na najbliższe 2 lata zarówno to repo jak i studio.
    Jeżeli bym robił tylko repo to bym brał Z7+Z6.

  6. #26

    Domyślnie

    @Xavier80 masz Z7?
    wypowiadasz sie jakbys byl wyrocznia dla nowego systemu Z a wydaje mi sie, ze jedyne co widziales to filmiki YT. Jesli jest inaczej to z ogromna czescia zobacze Twoje zdjecia i filmy obrazujace uzywanie praktyczne aparatu, o ktorym z tak wielka checia sie wypowiadasz od kilku dni. Jesli tylko masz wiedze (a Twoje wypowiedzi sugeruja, ze miales/masz ciagle doswiadczenia z Z7) to bardzo chetnie bym sie podparl nimi przy decyzji o zakupie. Inaczej to zwykle trollowanie.

    @segl dzieki za rzeczowy wklad do 'praktycznego' watku. chyba jestes jedynym (ujawniajacym sie) uzytkownikiem Z7 na te chwile na tym forum. Ja caly czas czekam na Z6. Juz tylko miesiac zostal
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-11-2018 o 13:19
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    @Xavier80 masz Z7?
    wypowiadasz sie jakbys byl wyrocznia dla nowego systemu Z a wydaje mi sie, ze jedyne co widziales to filmiki YT. Jesli jest inaczej to z ogromna czescia zobacze Twoje zdjecia i filmy obrazujace uzywanie praktyczne aparatu, o ktorym z tak wielka checia sie wypowiadasz od kilku dni. Jesli tylko masz wiedze (a Twoje wypowiedzi sugeruja, ze miales/masz ciagle doswiadczenia z Z7) to bardzo chetnie bym sie podparl nimi przy decyzji o zakupie. Inaczej to zwykle trollowanie.

    @
    segl dzieki za rzeczowy wklad do 'praktycznego' watku. chyba jestes jedynym (ujawniajacym sie) uzytkownikiem Z7 na te chwile na tym forum. Ja caly czas czekam na Z6. Juz tylko miesiac zostal
    Nie, nie mam Z7, nigdzie nie pisałem, ze mam doświadczenie z tym aparatem,nie wiem na jakiej podstawie wywnioskowałeś, ze jestem jakąś wyrocznią.
    Po prostu to co wypisuje kolega kompletnie nie trzyma się kupy. Znam Sigmę 50 art, używałem 2 egzemplarzy, to świetne szkło, ostre i znakomite optycznie. Wszystko można o nim powiedzieć, ale nie to, ze ma szybki af. Jeżeli kolega twierdzi, ze to szkło przez FTZ jest tak samo szybka i pewna jak 35 1.8 Z, to dla mnie cokolwiek wydaje się to dziwne.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Wszystko można o nim powiedzieć, ale nie to, ze ma szybki af. Jeżeli kolega twierdzi, ze to szkło przez FTZ jest tak samo szybka i pewna jak 35 1.8 Z, to dla mnie cokolwiek wydaje się to dziwne.
    Wiesz to wszystko zależy od człowieka czy czuje różnicę, w tym przypadku 0,5 vs 0,4 sekundy (zależnie od modelu body).
    Tak jak sporo osób nie widzi różnicy między trafionym foto a nietrafionym.
    Stąd biorą się sytuacje że ktoś twierdzi że jego szkło trafia 100%. Lub w tym przypadku nie widzi różnicy, bo faktycznie jest minimalna na określonych body.
    Ja testując Z7 stwierdziłem że 35 1,8S jest wolnijesza od arta 35 1,4 podpiętego po ftz ale to nie ma żadnego znaczenia później w pracy.

  9. #29

    Domyślnie

    Mam D810 i D4 i do fotografowania nie potrzebuje niczego więcej, bo ta para daje mi wszystko. Od jakiegoś czasu współpracuję z gościem co robi mi filmy. Ma A7s ii. Większość filmowych zleceń dajemy radę ogarnąć na to jedno body i czasami moje D810. Ale chcąc się rozwijać myślę o zakupię aparatu do filmowania. Teoretycznie dobrym wyborem było, by drugie A7s ii. Tylko kolega ma tylko 16-35 Zeiss i 50 1.8. To jest pierwsze ograniczenie. Drugie to skoro to ja mam kupować aparat to wole coś co będę mógł sam wykorzystywać. I dla tego myślę o Z6. Plusy to mam pod to 14-24, 24-70, 70-200, arty 35, 85 i idzie 105. Myślę o zestawie Z6 z 24-70 jako podstawowy zestaw do filmowania. I wiem jeszcze nie ma go, ale pytanie jak się zachowuję Z7. Czy af w filmowaniu jest choć trochę przydatny (nie oczekuję śledzenia obiektów, ale śledzenia nieruchomego obiektu, jak ja będę się do niego zbliżał lub oddalał). Ile da radę się wyciągnąć na jednej baterii? Czy dobrze kombinuję, bo sam osobiście nie widzę lepszej alternatywy do filmowania (wiem są, ale ilość szkieł jakie mam nie zachęca mnie do kolejnego systemu. Nie mam ochoty tyle wydawać na nie i nosić ich, bo już mam co )?
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    Kolejne doświadczenia,

    Niestety niektóre stare sigmy jak 105 2.8 macro lub 10 mm fish nie działają z adapterem FTZ, w przypadku 105 aparat nie chciał nawet zrobić zdjęcia. Problem generalnie mnie nie dotyczy bo Sigmy przed serią ART i tak nie były rewelacją więc nie ma co rozgrzebywać tematu
    Mówimy o Fishu Sigmy pod DX ? On mi nawet nie działa w trybie Live View na D7200.
    D5100 + N16-85 + N70-300VR + N35/1.8
    D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + N18-55 (AF-P) + N70-300 (AF-P) +SB400

Strona 3 z 63 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •