Close

Strona 2 z 63 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 626
  1. #11

    Domyślnie

    @segl, a jak AF ciągły (AF-C) przy poruszających się obiektach, np. pies, dziecko... ?
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 28-10-2018 o 13:19

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    AF działa bardzo podobnie w obu aparatach i ciężko stwierdzić, który lepszy. /.../ wyciąganie z cieni, dynamika matrycy też identyczna jak 850.
    O kurde, nieźle.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    AF działa bardzo podobnie w obu aparatach i ciężko stwierdzić, który lepszy.
    Sebastian?

    Trochę mi ciężko uwierzyć, że są bardzo podobne. W D850 osobny układ, w Z7 matryca, zupełnie inne czujniki.
    Jak działa AF w bardzo słabym świetle i napisz z jakiego szkiełka masz takie, a nie inne odczucia. Jak ze szklarnią podpiętą przez adapter? Tryb AF-S czy AF-C?

  4. #14

    Domyślnie

    @Jaack mam kit 24-70 4.0 obiektyw fajny nie ma się do czego przyczepić ale to jednak 4.0 więc używam tylko przy dobrym świetle.
    posiadam FTZ i dotychczas testowałem z:
    Tamron 15-30 2.8
    Sigmy ART 24, 50, 135
    Nikonem 35 1.8 DX
    Nikonem 70-200 2.8 VR II

    z wszystkimi szkłami w/w AF działa identycznie jak w D850, czasami 50 1.4 ma "zawiechę" ale to tak na 1 sek. i zdarzyło mi się 2-3 razy na 300 zdjęć.

    @
    badtorro miałęm już wczesniej Sony A7 mkII i Fuji X-pro2. Nikon Z7 jest dużo lepiej wykonany i lepiej leży w ręku. Ale to może być subiektywne odczucie. Używam też czasami Sony A7R III i jeżeli chodzi o AF to nikon wygrywa w studio a Sony delikatnie lepsze w reportażu ale tak jak wspomniałem ergonomia i poruszanie się po menu w Sony to tragedia


    @
    jjj AF-C jak dla mnie działa identycznie jak w D850, ja często używam środkowego pola ze wspomaganiem 9 pół (d9) i zauważyłem, że pola wspomagające są 2 krotnie szerzej rozstawione niż w lustrzance. Jest też system dynamicznego wykrywania twarzy i podążania za obiektem ale działa tylko przy dobrym oświetleniu. Takie repo na sali, światła disco itp i się gubi. To samo miałem też w sony także chyba technologicznie nie przeskoczą. Ogólnie ten nowy AF-C działa na podobnej zasadzie co 3D w lustrzance. także fajnie że jest ale rewelacji nie ma


    Dodam jeszcze od siebie, że Z7 jak każdy bezlusterkowiec ma opóźnienie startu, tzn. jak włączasz lustrzanke do po pół sekundy strzelasz fotę, tutaj jednak trzeba 1,5-2 sek założyć na start jednak czas ten i tak jest imponujący jak porównuję z Sony gdzie trzeba tak 3-4 sek. Jak ktoś robi repo i lubi wyłączać aparat to wie o czym piszę

  5. #15

    Domyślnie

    cześć Jacek (@Jacek_Z) nie wiem jak to jest rozwiązane technicznie, ale piszę jak jest w użytkowaniu. Wczoraj nawet testowałem na ślubie znajomych i wydawało mi się, że Z7 się często myli w warunkach światło kontrowe, cała sala zadymiona ale podpiąłem to samo szkło do D850 i ten sam efekt. Znaczy prawdę mówiąc po Z7 spodziewałem się lepszych wyników niż D850, ale jest generalnie to samo, chyba na dzień dzisiejszy technologia więcej nie da rady. Tylko nie zrozumcie mnie źle bo i tak uważam, że AF w Nikonach jest nieporównywalnie lepszy niż w Canonie (używam też 5D mkIV) i Sony ale jak są extremalne warunki pracy to trzeba się namęczyć

    tutaj kilka RAW na szybko do pobrania:
    https://we.tl/t-BdOBmFb7rX i https://we.tl/t-JGX4rppsSo
    oczywiście nie muszę pisać żebyście zachowali je dla siebie nie publiczności

  6. #16

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    posiadam FTZ i dotychczas testowałem z:
    Tamron 15-30 2.8
    Sigmy ART 24, 50, 135
    Nikonem 35 1.8 DX
    Nikonem 70-200 2.8 VR II

    z wszystkimi szkłami w/w AF działa identycznie jak w D850, czasami 50 1.4 ma "zawiechę" ale to tak na 1 sek. i zdarzyło mi się 2-3 razy na 300 zdjęć.
    Tamron 15-30mm działa? @cz4rnuch w innym wątku pisał, że ktoś miał problemy, tak samo z 70-200mm chyba.
    Teoretycznie mnie to nie dotyczy, ja mam 14-24mm.


    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    miałęm już wczesniej Sony A7 mkII i Fuji X-pro2. Nikon Z7 jest dużo lepiej wykonany i lepiej leży w ręku. Ale to może być subiektywne odczucie. Używam też czasami Sony A7R III i jeżeli chodzi o AF to nikon wygrywa w studio a Sony delikatnie lepsze w reportażu ale tak jak wspomniałem ergonomia i poruszanie się po menu w Sony to tragedia

    AF-C jak dla mnie działa identycznie jak w D850, ja często używam środkowego pola ze wspomaganiem 9 pół (d9) i zauważyłem, że pola wspomagające są 2 krotnie szerzej rozstawione niż w lustrzance. Jest też system dynamicznego wykrywania twarzy i podążania za obiektem ale działa tylko przy dobrym oświetleniu. Takie repo na sali, światła disco itp i się gubi. To samo miałem też w sony także chyba technologicznie nie przeskoczą. Ogólnie ten nowy AF-C działa na podobnej zasadzie co 3D w lustrzance. także fajnie że jest ale rewelacji nie ma

    Dodam jeszcze od siebie, że Z7 jak każdy bezlusterkowiec ma opóźnienie startu, tzn. jak włączasz lustrzanke do po pół sekundy strzelasz fotę, tutaj jednak trzeba 1,5-2 sek założyć na start jednak czas ten i tak jest imponujący jak porównuję z Sony gdzie trzeba tak 3-4 sek. Jak ktoś robi repo i lubi wyłączać aparat to wie o czym piszę
    Bardzo cieszy taka opinia
    W innym wątku można przeczytać w sumie, że to kupa i nie da się robić zdjęć
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 28-10-2018 o 18:36
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #18

    Domyślnie

    @MstrG mnie Tamron 15-30 działa bez problemu a też wcześniej czytałem o problemach
    Generalnie jest dużo opinii ludzi którzy nawet nie mieli aparatu w rękach

  9. #19
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    @Jaack[FONT=Helvetica] mam kit 24-70 4.0 obiektyw fajny nie ma się do czego przyczepić ale to jednak 4.0 więc używam tylko przy dobrym świetle.
    posiadam FTZ i dotychczas testowałem z:
    Tamron 15-30 2.8
    Sigmy ART 24, 50, 135
    Nikonem 35 1.8 DX
    Nikonem 70-200 2.8 VR II

    z wszystkimi szkłami w/w AF działa identycznie jak w D850, czasami 50 1.4 ma "zawiechę" ale to tak na 1 sek. i zdarzyło mi się 2-3 razy na 300 zdjęć.
    Dziekuje za info.

    Mial byc gniot a wyszlo z tego co mowisz ze calkiem spoko aparat. Aczkolwiek ostatnio chetniej spogladam w strone D850. Temat bezlusterkowca mam raczej juz ogarniety po zakupie X-H1. Nikon Z... moze za rok kiedy pojawi sie kolejny zoom F4 UWA.

  10. #20

    Domyślnie

    segi ''czasami 50 1.4 ma "zawiechę" ale to tak na 1 sek. i zdarzyło mi się 2-3 razy na 300 zdjęć''
    Z twgo co piszą na optycznych to Sigma ma wypuścić aktualizację bo zauważyli ten problem z AF-S.
    Dzięki za rzetelne informacje od kogoś kto ma ten sprzęt, bo tak ludzie trolują że już się czytać odechciewa
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

Strona 2 z 63 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •